Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 5–7 dienoms

5 sausio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 01 05

Projekto „Muziejus kiekvienam“ rezultatų pristatymo renginys, 14:00

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

„Renginio metu aptarsime lankytojo kelią, projektą „Muziejus kiekvienam“, dalinsimės patirtimi ir apibrėšime būsimas prieinamumo partnerystes, o svarbiausia – supažindinsime su galimybe laisvai ir savarankiškai lankytis muziejuje, judėti ir orientuotis skirtingose erdvėse ir ekspozicijų salėse, susipažinti su muziejaus parodų turiniu, o svarbiausia – bendrauti“, – rašoma naujus metus teigiamais prieinamumo pokyčiais pradedančio muziejaus kvietime.

Nemokamai.

Jubiliejinės K. Dzimidavičienės keramikos meno parodos „Laiko aidai“ atidarymas, 18:00
Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Konstancija Dzimidavičienė (g. 1943) priklauso tiems neramios dvasios menininkams, kurie nenuilstamai ieško naujų idėjų ir raiškos būdų. Jubiliejinėje retrospektyvinėje parodoje bus pristatomas keramikos ciklas „Artefaktai“ (2013 m.) ir skirtingos keramikos plastikos kompozicijos, sukurtos 2013–2023 m. laikotarpiu. Parodoje galite susipažinti ir su keramikės kūrybinio kelio etapais, jų kaita, technologinių eksperimentų įvairove.

Nemokamai.

Rimvido Jankausko-Kampo katalogo pristatymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Kaip rašo menotyrininkė Rasa Žukienė, „Rimvidas Jankauskas savo kūryboje be baimės išreiškė ryškias emocijas ir sudėtingus egzistencinius apmąstymus. Garsėjo nepalaužiamu atsidavimu tapybai kaip savo gyvenimo esmei, jis užėmė drąsią, bekompromisę poziciją. Per trumpą laiką po studijų Kampas išsiugdė giliai asmenišką ir filosofinį tapybos stilių. Jis ėjo abstrakcijos keliu kartu su kitais Lietuvos dailininkais, tačiau išsiskyrė tuo, kad jam nerūpėjo subtilūs prasminiai ir koloristiniai niuansai, jo abstrakcijos – lyg trumpas, tikslus sakinys be lyrizmų.“ Parodą lydi pirmas toks išsamus tapytojo darbų katalogas, kuris ir bus pristatytas penktadienio vakarą. Pristatyme dalyvaus knygos sudarytojai: dr. Rasa Žukienė, Genovaitė Bartulienė, dr. Kristina Budrytė-Genevičė ir Arvydas Žalpys.

Nemokamai.

A. Rekštytės nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 01 06

Jono Chockevičiaus naujo albumo „Giesmės didiesiems“ pristatymas, 11:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Renginio metu albumo autorius Jonas Chockevičius (kanklės, vokalas) pasidalins, kaip gimė šis albumas, kokiomis aplinkybėmis ir kaip jis buvo kuriamas, taip pat atliks kelis kūrinius iš naujojo albumo bei kvies pagiedoti kartu. Skambės tekstai iš Audronės Ilgevičienės knygos „Sakmė apie aisčius“, bus rodomas dainos „Atnešta vėjo“ vaizdo klipas, albumo viršelio autorius Vaidas Plytnikas pristatys albumo dizainą.

Albumo „Nerimo laikas: Angis ir mokiniai“ pristatymas, 14:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Kauno modernaus meno fondas kviečia į rugsėįj Šančiuose vykusiai parodai skirto albumo pristatymą. Pristatyme dalyvaus „Angies“ grupės menininkai, jų įkvėpti jaunesniosios kartos menininkai bei albumo sudarytoja Genovaitė Bartulienė. Pristatymo metu taip pat bus demonstruojama Artūro Morozovo parengtas video pasakojimas apie grupės kūrybą.

Albume surinkta unikali dokumentacija iš visų parodoje dalyvavusių menininkų. Albumą papildo ir archyvinė medžiaga, rekonstruojama grupės istorija.Rengiant albumą ir ruošiantis parodai, fotomenininkas Artūras Morozovas kūrė menininkų portretus, kurie yra albumo dalis.

Nemokamai.

Miesto šventė „Trys Karaliai atkeliavo – visas svietas uždainavo“, 15:00
Įvairios vietos

Kauno tautinės kultūros centras kviečia miesto bendruomenę iškilmingai pasitikti Tris Karalius ir tradiciškai užbaigti Kalėdų laikotarpį. Eisena pajudės nuo Kauno Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios ir keliaus Laisvės alėja, Vilniaus gatve iki Rotušės aikštės. Prie pagrindinės miesto eglės vyks teatralizuotas sveikinimas. Linksmybės tęsis Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro salėje, Vilniaus g. 42, kur 17 val. prasidės lietuviški šokiai su „Kauno bandonija“.

Nemokamai.

Skulptūros atidengimo koncertas „Ė, sugrįžk!“, 15:00
Studentų skveras

Švęsdama savo 30-ąjį gimtadienį, viena didžiausių technologijas į Lietuvą atvežančių organizacijų „ACME Grupė“ (kadaise buvusi „AcmĖ“) padovanos unikalią dovaną Kaunui ir visai Lietuvai  – skulptūrą ė raidei. Sausio 6 d. 15 val. Kaune, Studentų skvere, vyks „Ė“ raidės skulptūros atidengimo renginys – „Ė, sugrįžk“. Nors technologijos tarsi ištrynė ė taškelį, tačiau „ACME Grupė“ kviečia jį sugrąžinti, atsigręžti į savo gimtąją kalbą ir ją iš naujo pamilti, susigrąžinti visavertišką ė. Tokią, kuri yra su taškeliu ne tik šnekamojoje, bet ir rašytinėje kalboje. 

Tado Vosyliaus skulptūrą pasitiks atlikėjai Freestarz ir Monika Marija.

Nemokamai.

Koncertas „Trijų Karalių belaukiant“, 17:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Trijų Karalių atėjimo Kauno kultūros centre kasmet laukiame skambant chorinei muzikai. Tiesa, Kauno kultūros centro mišrus choras „Gintaras“ šeštadienį svečiuose laukia ne tik išminčių, bet ir Palangos kultūros centro mišraus choro.

Nemokamai.

SEKMADIENIS, 01 07

Paroda „Moterų balsai. Istorijos iš Kauno tekstilės industrijos“, 10:00–18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16


Paskutinė parodos diena! Agnės Bagdžiūnaitės kuruotame įvykyje atsiskleidžia daugiabalsis pasakojimas moterų, dirbusių Kauno tekstilės fabrikuose vėlyvuoju sovietmečiu ir per pirmąjį nepriklausomybės dešimtmetį. Tai – polifoninis pasakojimas: žmonių istorijos, memuarai apsupti menininkės Ugnės Makselytės garsovaizdžio. Nors istorinių tekstilės fabrikų Kaune nebeliko, jų interjerai, jų mašinų garsai, jų skleidžiami kvapai, audinių dažų chemija, garų vaizdai pasiliko ten dirbusių moterų vaizduotėje, sapnuose, atmintyje kaip fonas. Jame – moterų gyvenimai, karjeros vingiai ir darbo kolektyvo santykiai persipina, stipriai susiveja arba nutrūksta, kaip ir šiandien, tik kitaip.

Su bilietais.

Paroda-mugė „fotogrãfijos salònas“, 11:00–17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

„Kirčiai ant žodžių – neatsitiktiniai! Įkvėpta istorinės miestų kultūros, galerija siekia tapti reguliaria ir labai asmeniška miestuomenės susibūrimo vieta, kur galima ne tik iš labai arti susitikti su autorine fotografija, bet ir pabendrauti, padiskutuoti, pasikalbėti ar tiesiog išgerti arbatos su ją kūrusiais autoriais, fotografijos meno žinovais ir kolekcionieriais“, – rašoma pranešime spaudai. Šventiniu laikotarpiu fotogrãfijos salònas kartu veikia ir kaip paroda-mugė, kurioje pristatoma gausi fotografijos kolekcija: nuo Lietuvos fotografijos istoriją formavusių klasikinių darbų iki tradicines medijos ribas peržengiančių šiuolaikinės fotografijos eksperimentų. 

Filmas „Dogmenas“, 17:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Veiksmo drama „Dogmenas“ pasakoja apie Douglasą, kurį vaikystėje jo smurtaujantis tėvas žiauriai numetė tiesiai šunims į nasrus. Užuot jį puolę, šunys elgėsi draugiškai ir tapo tuomet dar berniuko sąjungininkais. Suaugęs ir siekdamas išsigydyti nuo vaikystės traumų ir fizinių sužalojimų, Douglasas trokšta atrasti savo tikrąjį kelią, net jei tai reikštų sulaužyti nusistovėjusias visuomenės taisykles ir pasiaukoti dėl savo meilės šunims.

Vieno talentingiausių Prancūzijos režisierių Luc Besson sugrįžime į didįjį kiną pagrindinį vaidmenį atlieka muzikantas ir aktorius Caleb Landry Jones, geriausiai žinomas dėl Kanuose apdovanoto vaidmens filme „Nitramas“.