Žurnalų archyvas

Kauno fotografijos galerija virsta Fotogrãfijos salonù

6 gruodžio, 2023, Kauno fotografijos galerijos inf. | Naujienos

Kauno fotografijos galerija šventiniu laikotarpiu startuoja su nauja iniciatyva – nuo ketvirtadienio, gruodžio 7 d. galerijoje pradės veikti fotogrãfijos salònas. 

„Kirčiai ant žodžių – neatsitiktiniai! Įkvėpta istorinės miestų kultūros, galerija siekia tapti reguliaria ir labai asmeniška miestuomenės susibūrimo vieta, kur galima ne tik iš labai arti susitikti su autorine fotografija, bet ir pabendrauti, padiskutuoti, pasikalbėti ar tiesiog išgerti arbatos su ją kūrusiais autoriais, fotografijos meno žinovais ir kolekcionieriais“, – rašoma pranešime spaudai. Šventiniu laikotarpiu fotogrãfijos salònas kartu veiks ir kaip paroda-mugė, kurioje pristatoma gausi fotografijos kolekcija: nuo Lietuvos fotografijos istoriją formavusių klasikinių darbų iki tradicines medijos ribas peržengiančių šiuolaikinės fotografijos eksperimentų. 

Vladimir Harmash fotografija

Šių metų parodoje-mugėje pristatomi Violetos Bubelytės, Romo Juškelio, Vito Luckaus, Romualdo Požerskio, Antano Sutkaus ir kitų autorių darbai – tai ir autorinės fotografijos, plakatai, ir autentiškos knygos su kūrėjų autografais, atvirukai bei kiti meno artefaktai. Visa tai bus galima ne tik pamatyti, bet ir įsigyti įvairioje kainų skalėje. Galerija tiki, kad fotogrãfijos salònas visų pirma taps fotografijos kultūros židiniu, kur greta fotografijos artefaktų sutinka ir ją kuriantys, ją apmąstantys, ja besižavintys žmonės – nuo profesionalų, pradedančiųjų, mėgėjų, kolekcionierių ir kitų kultūros entuziastų. Parodos lankymas nemokamas. 

Paroda veiks iki 2024m. sausio 21 d.

Gruodžio 13 d., 17 val., vyks Carlo Lombardi ir Miriam Stanke projekto „Norėjome skristi, bet ne per toli“ („We Were Longing to Fly, But Not Too Far“) pristatymas. Renginyje dalyvaus serijos autoriai ir  fotografijos kuratorius Thomas Schirmböck. 

Gruodžio 19 d., 18.30 val. vyks susitikimas, skirtas paminėti debiutinės Romualdo Požerskio ir Virgilijaus Šontos parodos, atidarytos 1973 12 18 Kauno politechnikos institute, metines. Renginyje dalyvaus R. Požerskis ir menotyrininkas Tomas Pabedinskas. 

Kiekvienas įsigytas fotografijos artefaktas taps svariu indėliu, užtikrinančiu sėkmingą Kauno fotografijos galerijos veiklą kitais metais. „Šventes švęskime su šviesa“, – kviečia fotogrãfijos salònas.