Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 12–14 dienoms

11 kovo, 2024, Maršrutai, Naujienos

ANTRADIENIS, 03 12

„Pasiklydę ekrane“ kino klasika: „Matrica“, 18:30 / 20:40
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Lygiai prieš 25 metus pasaulis išvydo revoliuciją kino industrijoje sukėlusį šedevrą – keturis „Oskarus“ pelniusį mokslinės fantastikos filmą „Matrica“ (angl. „The Matrix“). Kino blogeriai „Pasiklydę ekrane“ nusprendė sugrąžinti į kino sales šį unikalų ir be galo žiūrovišką projektą, kuriame ryškiomis spalvomis sužibėjo aktoriaus Keano Reeveso žvaigždė.

Su bilietais.

Šokio performansas „Iš paveikslo į paveikslą“, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

„Išeksponuosime dvi naujas tapybos parodas! Ta proga organizuojame trumpą, netradicinės formos atidarymą – šiuolaikinio šokio judesiais judėdamos vieną ir kitą parodą apžiūrėti mus kvies šiuolaikinį šokį besijaukinančios 8-11 metų mergaitės. Judesio performanso dalyves šiuolaikinio šokio moko šokėja Gabija Blochina, vedanti pamokas vaikams bei suaugusiems KKC erdvėse“, – rašo KKC kvietime.

Nemokamai.

Filmo „Culture During War“ peržiūra, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namuose  bus pristatomas filmas apie karo metu Ukrainoje besivystančią kultūrą „Culture during War” (liet. „Kultūra karo metu”). Po filmo peržiūros vyks diskusija.

Nemokamai.

Filmo „Irklais per Atlantą“ peržiūra, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtame seanse – tikras pasakojimas apie Aurimą Valujavičių, pirmąjį lietuvį, kuris niekieno nepadedamas leidosi į vieną didžiausių savo gyvenimo iššūkių – 8500 km kelionę per Atlantą irkline valtimi „Lituanica“. Šį žygį jis dedikavo 90-osioms S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metinėms.

Nemokamai.

TREČIADIENIS, 03 13

Filmo „Pasaulio teisuoliai“ peržiūra, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Renginys skirtas Lietuvos žydų gelbėtojų dienai paminėti ir dedikuojamas bibliotekos bičiulei, šviesios atminties Frumai Vitkinaitei-Kučinskienei.

Šiame filme savo istoriją pasakoja išgelbėti Kauno geto vaikai Fruma Vitkinaitė-Kučinskienė, Juozas Vocelka ir Julijana Zarchi. Jei ne jų gelbėtojai Pasaulio tautų teisuoliai Helena Holzman ir jos dukra Margarita, Pranas Vocelka bei kiti geros valios, atjautos ir drąsos nestokoję žmonės, nebūtume turėję galimybės šių išskirtinių asmenybių pažinti.

Nemokamai.

Jono Arbačiausko knygos „Nepriklausomybės kovų drama“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Įvykiai Ukrainoje atskleidžia, kaip svarbu saugoti savo šalies laisvę. Biblioteka kviečia pokalbį apie Lietuvos kovas už nepriklausomybę bei ypatingos svarbos mūsų šalies istorijai turėjusį reiškinį – dešimtmetį trukusį partizaninį karą. Susitikime dalyvaus partizanų ryšininkas, pogrindininkas, knygos autorius Jonas Arbačiauskas bei soc. mokslų daktaras, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos pirmininko pavaduotojas Raimundas Kaminskas. Renginį moderuos Ąžuolyno bibliotekos Kaunistikos grupėje dirbanti istorikė Skaidra Grabauskienė.

Nemokamai.

Šokio spektaklis „Aš miegosiu prie sienos“, 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Šokio teatras „Aura“ ir vengrų choreografas Ferenc Fehér kviečia į premjerą. „Kad išgyventume, ėdam vienas kitą. Groteskinės scenos reflektuoja tikruosius miesto vampyrų troškimus“, – šiurpina, tačiau kartu ir masina kvietimo į spektaklį apie paslaptingą ir klastingą pasaulio dalį tekstas.

Su bilietais.

K. Čyžiūtės nuotr.

KETVIRTADIENIS, 03 14

Trumpųjų filmų programa „Dūzgiantis avilys“, 15:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Jau antrus metus lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia senjorus į pažintį su trumpuoju kinu. Senjorų sudarytoje programoje – 5 lietuvių trumpieji filmai, nagrinėjantys žmogiškų ryšių įvairovę: santykius tarp tėvų ir vaikų, vyro ir moters bei skirtingų kartų.

Nemokamai.

Paskaita „Septynių Antano Samuolio (1899–1942) paveikslų fizikiniai tyrimai ir netikėti atradimai“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Tomo Ručio (Prano Gudyno restauravimo centras) paskaitos metu susipažinsite su paveikslų fizikinių tyrimų atlikimo metodais, šiandienine Antano Samuolio tyrinėtų kūrinių fizine būkle, vėlesniais jų restauravimais, naujai atrastais, dar niekur nematytais ir nepublikuotais Samuolio sukurtais ir vėliau užtapytais vaizdais.

Nemokamai.

Viktoro Gerulaičio knygos „Petras Bingelis. Menininkas. Žmogus. Dzūkas“ pristatymas, 17:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Kauno valstybinė filharmonija 2023 m. išleido muzikologo Viktoro Gerulaičio knygą „Petras Bingelis. Menininkas. Žmogus. Dzūkas“. Knygoje nuosekliai, įdomiai apžvelgiamas Kauno valstybinio choro įkūrėjo ir ilgamečio vadovo profesoriaus Petro Bingelio (1943–2020) kūrybinis kelias, jo asmenybės bruožai.

Renginyje dalyvaus Petro Bingelio žmona Vida Bingelienė, Kauno valstybinės filharmonijos direktorius Justinas Krėpšta. Renginį moderuos Vilius Kaminskas.

Nemokamai.

Lietuvos vidaus reikalų ministro gen. Kazimiero Skučo 130-osios gimimo metinės, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

1939 m. buvusiam LR karo atašė Maskvoje Kazimierui Skučui suteiktas brigados generolo laipsnis ir netrukus jis buvo pakviestas užimti vidaus reikalų ministro postą, iš kurio, Sovietų Sąjungos reikalavimu, 1940 m. birželio 13 d. buvo atleistas… 

Renginyje bus rodomos mažai visuomenei žinomos nuotraukos iš K. Skučo gyvenimo, diskutuojama apie 1940 m. Lietuvos Vyriausybės sprendimus bei paskutines K. Skučo gyvenimo dienas, jo palaikų paieškas Maskvoje. 

Nemokamai.

Festivalis „Kino pavasaris“: „Kalėjimo prižiūrėtoja“ (Sons), 18:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Kino teatruose vėl geras kinas, o kauniečių dienotvarkėse – dvi savaitės kultūringo šurmulio. 29-asis festivalis ateina su šūkiu „Geras kinas tik į gera“ ir kviečia atsiverti asmeninėms mini transformacijoms. Išdrąsėti ar įsiklausyti į save, prasiplėsti ar praplėsti akiratį – bet kuriuo atveju, įsileisti gero kino į vidų.

Tiesiai iš Berlinalės – rež. Gustav Möller kūrinys. Idealistė kalėjimo prižiūrėtoja Eva susiduria su gyvenimo dilema, kai praeityje sutiktas vyras perkeliamas į kalėjimą, kuriame ji dirba. Neatskleisdama savo paslapties ji prašo būti perkelta į jo bloką – griežčiausią ir žiauriausią kalėjime. Taip prasideda nerimą auginantis psichologinis trileris, kuriame Evos siekis įvykdyti teisingumą ima kvestionuoti jos moralę ir kelti pavojų jos ateičiai.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

Festivalis „Kino pavasaris“: „Kryčio anatomija“ (Anatomy of a Fall), 20:45
„Romuva“, Laisvės al. 54

Žiūrovų laukia „Oskaru“ už geriausią originalų scenarijų ką tik apdovanota intriguojanti teismo drama su psichologinio trilerio elementais. Pastaruosius metus rašytoja Sandra, jos vyras Samuelis ir jų sūnus Danielis gyveno atokiame Prancūzijos Alpių miestelyje. Vieną dieną Samuelis randamas negyvas sniege prie jų namo ir Sandra tampa pagrindine įtariamąja.

Su bilietais.

Festivalio ambasada – kultūros bare „Godo“. Arvydo Čiukšio nuotr.