Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 3–6 dienoms

2 birželio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 06 03

„Dizaino savaitė“, visą savaitę
Įvairios vietos

Pirmąją birželio savaitę į Kauną užsuks svarbiausias, jau 19 metų vykstantis visą Lietuvos dizaino bendruomenę ir dizaino industriją suburiantis renginys – „Dizaino savaitė“. Jos metu – įvykiai vitrinose ir galerijose bei kitose dizainui draugiškose vietose, taip pat – pernai itin daug populiarumo sulaukusi VDA baigiamųjų darbų paroda.

Nemokamai.

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

„Renginyje laukiame mokančių ir nemokančių šokti, atėjusių su pora ir be poros“, – kviečia muziejus. Pasimokius polkos – vakaronė, kurios metu gros ansamblis „Kauno bandonija“ (vadovai Algirdas Kasperavičius ir Vilius Marma), Kauno „Paparčio“ klubo muzikantai, ansambliai „Jazminai“,  ansambliai „Jazminai“, „Šilko stygos“,  muzikantai Albinas Vaškevičius, Deimantas Makrickas, Svajūnas Birgiolas.

Su bilietais.

Filmas „Rašytojas“, 19:55
„Cinamon“, Islandijos pl. 32

Kostas ir Dima užmezgė draugystę Sovietų armijoje. Likimas nubloškė vyrus į skirtingas pasaulio puses: Dima įsikūrė Vilniuje, o Kostas tapo sėkmingu rašytoju Niujorke. Perskaitęs naują Kosto romaną, Dima jį aplanko – pasiryžęs pokalbiui, kurio laukė trisdešimt metų… Tai naujausias Romo Zabarausko filmas.

Su bilietais.

ANTRADIENIS, 06 04

Koncertas „Europos Sąjungos šalių muzika“, 15:00
Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų namai, K. Petrausko g. 31

Miko ir Kipro Petrauskų namai ir VDU Muzikos akademija pristato koncertą, skirtą Lietuvos Respublikos įstojimui į Europos Sąjungą dvidešimtmečiui. Koncerte – Europos Sąjungos šalių – Latvijos, Čekijos, Slovakijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Vengrijos, Prancūzijos vokalinė muzika.

Koncerte dainuos VDU Muzikos akademijos prof. S. Martinaitytės ir prof. A. Eitmanavičiūtės studentai  P. Katiliavas, L. Dabriškaitė, E. Bagdonaitė, D. Bačiulytė, I. Vaivadaitė, V. Šimoliūnaitė, U. Stražnickaitė, I. Plotnikov, akompanuos prof. A. Eitmanavičiūtė, D. Matulevičiūtė, V. Gyodakyan.


Nemokamai.

Pažaislio muzikos festivalis. Edgaras Montvidas ir Simon Lepper, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Minėdamas savo 25 metų kūrybinės veiklos scenoje sukaktį nusprendžiau klausytojams ir sau padovanoti kamerinės muzikos koncertą, – apie koncertą pasakoja tenoras ir festivalio meno vadovas, – Šį kartą pasirinkau Roberto Schumanno vokalinį ciklą „Poeto meilė“, kurį, beje, kitąmet atliksiu ir Berlyno koncertų salėje, Ivoro Novello dainas, Samuelio Barberio, prie kurio muzikos prisiliečiau kurdamas Anatolijaus vaidmenį operoje „Vanesa“. Specialiai šiam rečitaliui vokalinį ciklą rašo ir garsi lietuvių kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė, su kuria kartu buvome apdovanoti Nacionaline premija! Taigi, laukia pasaulinė premjera.“

Koncerte skambins į Pažaislio festivalį jau trečią kartą sugrįšiantis britų pianistas Simonas Lepperis – itin aukštai vertinamas dainininkų partneris scenoje.

Su bilietais.

„Duetai“:  Marija Mažulė ir Patricija Gudeikaitė, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Diskutuosite su dviem pirmąsias savo poezijos išleidusiomis poetėmis – Marija Mažule debiutavusia su eilėraščių rinkiniu „Fosilijos yra nėriniai“, ir Patricija Gudeikaite, debiutavusia su eilėraščių rinkiniu „Kontaktas“. Renginyje autorės skaitys savo kūrybą, o apie debiutančių amplua ir senaties terminą, poetinio balso išskirtinumą ir balsų sąskambius, kitas literatūrines veiklas bei jų įtaką kūrybai su poetėmis kalbėsis literatūrologė, kultūrinės veiklos organizatorė Agnė Cesiulė.

Nemokamai.

TREČIADIENIS, 06 05

Fotomenininkės  Martos Syrko parodos „Skulptūros“ atidarymas, 17:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Ukrainietė fotomenininkė Marta Syrko savo paroda „Skulptūros“ siekia parodyti Ukrainos karius naujoje šviesoje ir pakeisti visuomenės požiūrį į neįgaliuosius Ukrainoje. Pasak jos, parodoje vaizduojama žiauri realybė, nes vis daugiau jaunų ukrainiečių iš fronto grįžta palūžę. M. Syrko teigimu, Ukraina kaip valstybė turi imti radikalių pokyčių, kad užtikrintų šiems karo veteranams orų gyvenimą.

Kalbėdama apie tokios parodos idėją, menininkė prisimena, kaip pirmą kartą įžengė į Luvro muziejų Paryžiuje ir vaikščiodama po galeriją žavėjosi klasikinėmis senovės Graikijos ir Romos skulptūromis. „Kai kurioms iš jų trūko dalies veido, viena neturėjo rankų. Šie paminklai yra neįkainojami ir labai trapūs. Tas pats pasakytina ir apie žmones“, – pristatydama parodą teigia M. Syrko.

Nemokamai.

Kalniečių parko skaityklos atidarymas, 18:00
Kalniečių parkas

Trečiąjį Kalniečių parko skaityklos sezoną Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia atidaryti su trenksmu. Atidaryme dalyvausiantis perkusininkas Gediminas Mačiulskis jau dešimtmetį profesionaliai tyrinėja Vakarų Afrikos muziką, ritmus ir būgnų skambesį. Jis pažada atsivežti daug būgnų, kad pakaktų visiems ir pakviesti kartu sugroti bendrą ritmą, patirti gerų įspūdžių ir pasikrauti geros nuotaikos.

Po būgnų edukacijos, 19 val., laukia susitikimas su garsiu skulptoriumi Stasiu Žirguliu. Jis pristatys Kalniečių parke įsikūrusią savo darbų kolekciją „Epochų aidas“.

Skaitykla šalia lauko treniruoklių aikštyno lankytojų lauks iki pat rugpjūčio pabaigos. Čia galėsite skaityti ir skolintis knygas, skaityti spaudą, žaisti stalo ir lauko žaidimus, naudotis nemokamu internetu, dalyvauti renginiuose ir edukacijose.

Manto Zinkevičiaus nuotr. – S. Žirgulio skulptūros Kalniečių parke fragmentas

Žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ birželio numerio sutiktuvės, 18:30
KMN skaitykla, V. Putvinskio g. 56

„Kaunas pilnas kultūros“ kviečia apsirūpinti atostogų skaitiniais – parengėme istorijų bei šiuolaikybės kupiną birželio numerį. Užsukite į Kauno menininkų namų skaityklą susipažinti su temos „Purslai“ turiniu, įsikvėpti vasaros nuotykių, ir padegustuoti gaivios „Kauno vandenų“ produkcijos. Drauge su tekstų autoriais (o gal ir herojais) aptarsime keletą žurnalo temų – Kauną kaip uostą, miesto rajonus formavusius upelius, laisvąjį nardymą… O su kuo purslai asocijuojasi JUMS?

Nemokamai.

Šiuolaikinio mieto festivalio „Audra“ atidarymas: David August, 20:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Birželio 5-9 dienomis, Kauną užklups „Audra“ — penkias dienas truksianti muzikos, meno ir kultūros šventė įvairiausiose Kauno miesto vietose. Festivalį atidaryskartu David August – atlikėjas, kurio kūrybą apima įvairius žanrus, disciplinas ir siekia sudrumsti žmogiškosios patirties gelmes. Anksčiau kompozitorius dirbo kartu su Berlyno simfoniniu orkestru ir remiksavo muziką tokiems atlikėjams kaip Max Cooper, Bunita Marcus ir daugeliui kitų. Po kiek laiko, patraukė link savos kūrybos. Kaune jis pristatys savo naują albumą „VĪS“. Tai – ir garsinis apreiškimas ir ambicingas, daugiadisciplininis meno kūrinys, ir kinetinė audiovizualinė gyva patirtis.

Su bilietais.

KETVIRTADIENIS, 06 06

Nacionalinis kultūros forumas „Kultūrinis verslumas“, 12:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Devintąkart apskritai ir pirmąkart VDU vyksiančiame forume bus kalbama apie kūrybos ekonomiką, partnerystės galią, regionų patirtis, vyks diskusijos ir tinklaiveika, skambės muzika ir sklandys idėjos.

Su bilietais.

Festivalio „Atataria lamzdžiai“ pirmoji diena
Įvairios vietos

Birželio 6–8 dienomis į Kauną jau 38-ąjį kartą sugrįžta tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai“. Šių metų festivalio programa skiriama vandens stichijos įprasminimui lietuvių tradicijoje. Ketvirtadienį festivalis bus atidarytas vėliavos pakėlimu prie Kauno savivaldybės, vėliau tąvakar laukia pasidainavimai Marvelės upės slėnyje bei sutartinių vakaras Kauno Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. 

Nemokamai.

„Cirkuliacija“: spektaklis „Suddenly: and other ways to change“, 18:00
Lapių kultūros centras, A. Merkio g. 1, Lapės, Kauno raj. 

Šiuolaikinio cirko festivalis kviečia ištrūkti iš Kauno centro ir pasinerti į nuotykį Lapėse. Suomių „Opus Company“ spektaklis – tai vizualus transformacijos pojūčių tyrinėjimas. Kaip jaučiamės, kai mus užvaldo pokyčiai? Spektaklyje, pasitelkus magiją, cirką ir teatrą, nagrinėjama, kaip vyksta nuolatinis senų savo sluoksnių nusimetinėjimo procesas, o jo esmė – tokias transformacijas lydintis sielvartas. Kūrinyje pasakojama istorija apie atlikėjos gyvenimą bei kai kuriuos universalius, su asmeniniu augimu susijusius prieštaravimus. Tam tikra prasme mes visi norime tapti geresne savęs pačių versija, tačiau kartu tai ir procesas, kurį retai galime sukontroliuoti. Spektaklyje nagrinėjamos praradimo, skausmo ir gilaus džiaugsmo temos, susijusios su besikeičiančio „aš“ sumaištimi.

Nemokamai.

Parodos  „Keleivis eina. Justinui Mikučiui (1922–1988) atminti“ atidarymas, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16 

Ši paroda – pasakojimas apie pilietinio nepaklusnumo simbolį sovietmečio Lietuvoje – Justiną Mikutį. Dėl savo gilių įžvalgų jis tebevadinamas filosofu, mąstytoju, net pranašu. Daugelį kūrėjų baimės ir netikrumo atmosferoje Mikutis traukė savo minčių laisve. Jo erudicija kontrastavo su oficialiosios ideologijos primityvumu. Dešimtmetį kalintas Sibiro lageryje ir net prašęs likusį bausmės laiką pakeisti sušaudymu, grįžo suluošintas. Jis buvo stipriai paveiktas trauminės patirties, tačiau jo laikysena – tai sistemos nebijojusio, neturėjusio ką prarasti, drąsa.

Parodoje pristatoma per pusantro šimto eksponatų. Kūrinius skolino net 14 institucijų bei privatūs kolekcininkai. „Tokia išsami paroda, skirta mąstytojui Justinui Mikučiui, Kaune rengiama pirmą kartą. Jo neeilinė asmenybė buvo prisiminta 100-ųjų gimimo metinių proga, tačiau šis ypatingas žmogus ir jo įtaka kultūros laukui vis dar lieka mažai žinomi plačiajai visuomenei“, – pastebi parodos kuratorės Genovaitė Bartulienė ir Inesa Kuliavaitė-Čepaitienė.

„Romuvos“ lauko kinas: „Nukritę lapai“, 22:30
NKDT mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

Akio Kaurismäkio filme, kaip visada, visada pinasi humoras ir liūdesys, kartėlis, sentimentalumas ir viltis, aktualumas ir universalumas. Santūri ir neįkyri Ansa – prekybos centro darbuotoja, kurios dienos bėga nuobodžiai žymint prekes ir atrenkant pasenusius produktus. Geraširdis, bet nuolat paniuręs Holapas dirba statybvietėse ir kilnoja taurelę. Vyro gyvenimas – tiesiog nesėkmių virtinė. Tačiau vieną vakarą Ansa ir Holapas susipažįsta karaokės bare. Filmas Kanuose apdovanotas Žiuri prizu.

Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Su bilietais.

„Audra“: naktinės perklausos, 23:00
Nepriklausomybės a.

Pirmosios vasaros naktys Kaune po atvirumi dangumi ir naktinėmis perklausomis – apie gilią meilę vieni kitiems, sau ir pasauliui. „Audros“ festivalio proga sugrįžtanti „Nepatogaus Kino“ naktinių perklausų programa ketvirtadienį ir penktadienį kviečia susitikti prie M. Žilinsko dailės galerijos, kur per bevieles ausines turėsime galimybę klausyti tarptautinių audio menininkų kūrinius orginalia kalba, o subtitrų vertimą į lietuvių kalbą virs projekcijomis ant galerijos fasado. 

M. Plepio nuotr.