Žurnalų archyvas

„Dizaino savaitė“ šiemet kalba apie kismą (renginiai – ir Kaune)

2 birželio, 2024, Parengta pagal organizatorių inf. | Naujienos

Pirmąją birželio savaitę į septynis Lietuvos miestus užsuks svarbiausias, jau 19 metų vykstantis visą Lietuvos dizaino bendruomenę ir dizaino industriją suburiantis renginys – „Dizaino savaitė“.

Festivalio metu vyksta įvairiausiose srityse kuriančių dizainerių bei įmonių, produktų pristatymai, ekskursijos, parodos ir dar daugybė įdomių veiklų. Kasmet „Dizaino savaitės“ rengėjai į programą įtraukia įvairiausio dizaino pristatymus bei renginius, skirtus tiek dizaineriams, tiek dizaino mylėtojams ir naujakuriams.

Šių metų savaitės tema – „Kismas“, atspindintis kūrybos dinamiškumą ir nuolatinį siekį tobulėti. Kadangi šiandien, kaip niekada anksčiau, svarbu puoselėti tvarumo idėjas, spręsti globalius nestabilaus pasaulio ir kasdienybės iššūkius, raginame ieškoti pozityvių atsakymų ir unikalių technologinių sprendimų kuriant praktiškus produktus, skatiname taupyti energiją, naudoti patvarias ir perdirbamas medžiagas. 

Birželio 3 d., pirmadienį „Dizaino savaitę 2024“ Vilniuje pradės Švedijos ambasados renginys „Swedish Design Movement Day“. Tai virtualią švediško dizaino parodą pristatantis renginys, kurį lydės ekskursijos po ambasadą. Popiet „Domus galerijoje“ bus atidaryta Vilniaus dailės akademijos (VDA) dizaino specialybės studentų paroda „6 kambariai“, vyks interjero dizainerių susitikimas „Vesidos“ salone, o vakare VDA Senuosiuose rūmuose dizaino ir meno puoselėtojai bus kviečiami į VDA baigiamųjų darbų parodos „Graduation Show 2024“ atidarymą. Tokia paroda vyks Kaune. Visų studijų programų baigiamųjų darbų paroda vyks VDA Kauno fakulteto erdvėse birželio 4-14 dienomis adresu Muitinės g. 2, išskyrus Tapybos magistrantūros studijų programos darbus, kurie bus eksponuojami galerijoje „Meno parkas“ birželio 4-9 dienomis adresu Rotušės a. 27.

Visą savaitę, dieną ir naktį, sostinėje ir Kaune bus galima grožėtis daugybe Dizainovacija.lt vitrinų. Jose išvysite juvelyrikos dirbinių, drabužių, aksesuarų, baldų, šviestuvų ir kitų interjero detalių. Keliolika įmonių Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje pristatys dizaino ekspozicijas, kurias lydės renginiai, skirti interjero dizaineriams, architektams bei naujakuriams. „Dizaino savaitės“ dalyviai kvies į ekskursijas iš arčiau susipažinti su baldų bei tekstilės gamybos ypatumais. Net trijuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje – festivalio lankytojai ir svečiai bus kviečiami apsilankyti įvairiose molio, gipso ir restauracijos dirbtuvėse.

Vilniaus g. 58 atrasite Gėlių Bistro studiją, kurios vitrinoje Dizainovacija.lt kvies susipažinti su keramikės Karolinos Černevičienės kūryba. Skaityti daugiau.

Kauno senamiestyje veikiantis viešbutis„Bōheme House“ Kaune kvies susipažinti su „Biomaterials“ tvaraus dizaino paroda, pasimėgauti nemokamu dizaino kinu ir degustuoti. Visą savaitę taip pat bus galima apsilankyti Kaunakiemio g. 5 ir dalyvauti kūrybinį polėkį lavinančiame žaidime Bloomerangas, o „Chisels Play“ kvies dizaino mėgėjus ir profesionalus į kūrybines baldų dirbtuves.

Parodoje „Tiltai“ salonas „Jaukūs namai“ (Ą. Juozapavičiaus pr. 21) pristatys grafikės Neringos Marcinkevičiūtės-Strazdės darbus, kuriuose susitinka akvarelė, lietuviški sodai, linas ir japoniškos gervės. „M-Lab“ laboratorijų centras (Studentų g. 63A) „Dizaino savaitės“ metu kvies į Žiedinio dizaino laboratorijos atidarymą ir parodą. „Holas“ interjero namai (Savanorių pr. 168) supažindins su iš Milano dizaino savaitės atkeliavusiomis spalvomis ir tekstūromis, o salonas „Aquahome“ (Savanorių pr. 189) interjero kūrėjus vaišins pusryčiais.

Visa programa Kaune ir kituose miestuose: dizainosavaite.lt