Žurnalų archyvas

Visiškai slaptai: detektyvinis liepos „Kaunas pilnas kultūros“

3 liepos, 2024, KPK redakcija | Mėnesio tema, Naujienos

Kur dingo kavinės „Tulpė“ atminimui skirtos Laisvės alėjos grindinio plytelės? Kokiu būdu iš varpų neturinčios bažnyčios vidurdienį sklinda varpų muzika? Kodėl atminimo lenta, primenanti apie Nyderlandų garbės konsulo Jano Zwartendijko žygdarbius, kabo visai ne toje vietoje, kur jis dirbo? Ar tiesa, kad Kauno rotušę ir Soborą jungia požeminis tunelis? O kas miestą išpaišė besišypsančiais katinėliais? 


Viršelio autorė: Modesta Žemgulytė

Mįslių apie Kauną – daugiau nei atsakymų, o ir tie, kuriuos pavyksta išpešti ar apskaičiuoti, ne visuomet logiški. Tai didysis kasdien besimainančio miesto grožis. Kaskart po pertraukos išėjęs pasivaikščioti aptiksi kokią naujieną ar netikėtumą. O ilgiau pastoviniavęs sankryžoje neabejotinai pastebėsi ir tai, ko tau nebuvo lemta matyti. Apsidairyk – ar nesi ir pats stebimas?

Skamba detektyviškai? Toks ir buvo mūsų tikslas. Karštymetis, kai vakarai ilgi, o dirbti tingisi, – puikus metas įsijausti į detektyvo, šnipo, žvalgo kailį. Taigi liepos numerį dedikuojame detektyvams, mįslėms, trileriams – ir tiems, kurie tik popieriuje, ir iš tiesų Kaune nutikusiems. Po galais, pirmąkart žurnalo istorijoje publikuojame specialiai mums parašytą esė, kurios autorius – detektyvų mylėtojams gerai žinomos LRT radijo laidos „Nenušaunami siužetai“ vienas iš vedėjų Ernestas Parulskis. 

Taip pat žurnale savo įžvalgomis apie vieną iš daugelio Kauno veidų, kuris gal ir nefasadinis, bet įdomus dešimtims tūkstančių, dalinasi žurnalistas ir rašytojas Dailius Dargis. Apie tai, kaip naujakuriui sekasi spręsti Kauno šaradas, išsipasakoja mūsų bendradarbė Agnė Sadauskaitė. Sprendžiame rebusą – kaip tokį daugiaplanį miestą sutalpinti į nedidelį baltą pastatą, esantį pačioje jo širdyje? Kalbiname vilnietį Bernardą Gailių, nepabijojusį išleisti romano apie tarpukario Kauną. Prisimename, kad Kaunas buvo vadinamas ne tik Mažuoju Paryžiumi, bet ir Šiaurės Kasablanka. Smalsaujame, ką detektyviško knygynuose perka ir bibliotekose skolinasi kauniečiai. 

Tikimės, kad visi šie skaitiniai įkvėps bent jau ilgam pasivaikščiojimui po naujai žurnale atsiveriantį Kauną. Jį primygtinai rekomenduojame užbaigti jau minėtame baltame pastate – taip, tai mūsų gražuolė rotušė, kurioje liepą pagaliau atveriama naujoji Kauno miesto muziejaus ekspozicija. 

Žurnalas jau visur Kaune ir kai kur Vilniuje, jį galite skaityti ir ISSUU platformoje.