Žurnalų archyvas

Virtualūs M. Ceinorytės saldainiai – IRGI galerijoje

1 rugsėjo, 2022, IRGI galerijos inf. | Naujienos

Internete veikianti IRGI galerija nuo rugsėjo 3 d. kviečia patyrinėti virtualią parodą „Sweets“, kurios autorė – Miglė Ceinorytė.

Parodoje skaitmeninių ir skaitmenizuotų piešinių pagalba pasakojama istorija primenanti kelionę bėgtakiu pasitenkinimo link. Čia daug kismo, vaizdai liejasi, jungiasi, pasimato užrašai, formos, spalvos. Nors stabtelėjimo ir pasimėgavimo akimirkų yra jų vis nepakanka ir jų saldumas – ne toks… 

„Tuojau pat turi veikti toliau, kad liktum toje pačioje vietoje“, – rašo menininkė žvelgdama į savo pačios kasdienybę ir gyvenimą, esantį įkvėpimo šaltiniu kūrybai. Jame tikslų siekimai persipina su sėkmės ir laimės poreikiu bei paieškomis, kurių dažnai nereikia sukurti ar toli ieškoti, dažniausiai tereikia pajusti. Menininkė ragina įsiklausyti, sustoti ir pamatyti save ir laiką kuriame esame, pradėti vertinti tai, ką turime. Nuolat turime būti apie tai priminti, kol vėl nepradedam bėgti tolyn, bet vietoj, kažko link, bet vis prie to paties.

Miglė Ceinorytė baigusi grafikos bakalauro (VDA, Vilnius) ir taikomosios grafikos magistro (VDA, Kaunas) studijas, dirba grafikos dizainere, dėsto taikomosios grafikos studijų programoje (VDA, Kaunas) kur dalinasi knygos dizaino patirtimi. Dalyvauja parodose bei kūrybiniuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje. „Sweets“, kaip sako pati menininkė, tai profesinėje veikloje neišnaudotų idėjų ir eksperimentų visuma, jau antrą rudenį iš eilės virstanti svarbiu kūrybinės atspirties tašku. 

Miglės Ceinorytės iliustr.

Virtuali paroda sukurta bendradarbiaujant su IRGI galerija – nomadiška erdve, siekiančia įtraukiai ir netradiciškai pristatyti šiuolaikinių menininkų kūrybą. Tiek menininkės, tiek galerijos veikoje virtualumas leidžia daugelį sprendimų koreguoti ligi paskutinės akimirkos. Pasitarimams ir idėjoms gvildenantis rytą ir vakarą parodoje daugėja judančio ir animuoto vaizdo, eksponuoti įtraukiami ir patys naujausi kūriniai.

Rugsėjo 3 d. paroda atidaroma virtualioje IRGI galerijoje (www.irgigalerija.lt). Tą pačią dieną 18 val. kviečiame į susitikimą su menininke bare „Godo” (Kaunas, Laisvės al. 89-1D).

Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.