Žurnalų archyvas

IRGI galerijoje – virtuali Karolio Lasio paroda

27 vasario, 2022, IRGI galerijos inf. | Naujienos

Trečiadienį, kovo 2 d. gyvai atidaroma nauja virtualios IRGI galerijos paroda. TEMPO erdvėje (M. Daukšos g. 34) galėsite susipažinti su Karolio Lasio projektu „Inside of your Skin“. 

Tai eksperimentinė paroda, sukurta bendradarbiaujant su IRGI galerija ir kelianti klausimus apie intymumą, empatijos ribas ir subjektyvumą.

Karolis Lasys – architektas, muzikantas ir tarpdisciplininis menininkas. Daugiausia dirbdamas su interaktyviomis garso ir vaizdo instaliacijomis Karolis savo kūrybą – architektūrinę, vaizdinę, literatūrinę ir kt. – vertina kaip kritikos formą. Menininkas teigia, kad jo kūrybos esmė yra užduoti klausimą ir leisti auditorijai pačiai atrasti atsakymą.

„Pirmadienio tvaikas man primena sudegusį pastatą. Vezuvijus išsiveržia kiekvieną dieną ir jo pelenai užkemša mūsų perdžiūvusius plaučius, alveoles, bandančias kabintis į kiekvieną deguonies dalelę. Mes to nepasirinkom – ar amžina, ar vidinė tamsa, tai jau buvo apspręsta kažko virš mūsų, tai kažkokio plano dalis, nežinau kokio, bet manau, kad pasirinkimas šiuo atveju buvo abejotinas.

Egzistuoti kaip masei asmenybių yra paradoksas kad ir kaip pažiūrėsi, mums reikia kitų, bet jų pasaulis yra toks pat nepermatomas kaip ir jiems mūsų. Juodųjų dėžių pasaulis yra pasaulis, egzistuojantis eteryje, tik su „savęs“ salele, tveriančia jį į realų.

Aš noriu permesti virvę į tavo salą, jos gale bus skardinė, kalbėk į ją ir aš atsakysiu. Gal Sartre’as klydo, pragaras nėra kiti žmonės, galbūt visos šios salos gali jungtis, reikia tik bandyti statyti tiltus.

Aš noriu parodyti kas vyksta mano odoje, parodyk ir savo.“

Virtualiai www.irgigalerija.lt paroda veiks kovo 2 d. – 30 d.  Parodos atidarymas  gyvai – kovo 2 d. 19 val.