Žurnalų archyvas

Virtuali „IRGI galerija” gimtadienio proga laukia paraiškų parodoms

13 rugsėjo, 2021, „IRGI galerijos“ inf. | Naujienos

„IRGI galerija“  rugsėjo 8–ąją  atšventė savo pirmąjį gimtadienį ir šia proga kviečia teikti paraiškas parodoms, kurios  vyks 2022 m. 

Virtuali, bet IRGI galerija – nomadiška erdvė pristatanti jaunus bei pradedančius kūrėjus. Organizuojanti parodas išskirtinai virtualiu formatu, o jų atidarymus rengianti įvairiose kultūrinėse erdvėse. Galerija ir jos renginiai yra skirti visiems besidomintiems šiuolaikiniu menu – nuolat ieškantiems ir atrandantiems. 

Per pirmuosius veiklos metus galerija surengė  dešimt parodų, kartu su partneriais kvietė į gyvus renginius, dirbtuves bei parodų atidarymus. Užmezgė partnerystes su Kauno menininkų namai, „si:said” galerija, A.C. Patria bei „Kaunas 2022 “ kuruojama „TEMPO erdve“, su kuria bendrabiaudami ir įgyvendino didžiąją dalį gyvų renginių. 

Svarbu nebijoti eksperimentuoti ir išeiti iš savo komforto ribų.

„IRGI galerijos“ įkūrėjos siekia antraisiais veiklos metais įsitvirtinti kultūriniame lauke bei būti pastebėtais kultūros atstovų. Pagrindinis jų tikslas – skatinti jaunųjų menininkų kūrybą ir jų įtraukimą į šiuolaikinio meno projektus.

„Menininkų  bendruomenėje virtualios parodos vertinamos vis dar skeptiškai. Tačiau pirmieji galerijos metai įrodė profesionaliai kuruojamos virtualios erdvės aktualumą. Svarbu nebijoti eksperimentuoti ir išeiti iš savo komforto ribų. Esame įpratę parodas eksponuoti gyvai, tačiau virtualus eksponavimas reikalauja kitokio priėjimo. Kartu su menininkais bandome atrasti tinkamiausią būdą, kaip pasiekti žiūrovą, kaip sukurti parodos nuotaiką. Dažnai paroda atspindi menininko būseną, sukuriama tam tikra patirtis, o tai virtualioje erdvėje yra svarbiausia“,  – pasakoja viena iš  galerijos kuratorių Karolina Latvytė Bibiano

Buvusias  parodas galite apžiūrėti www.irgigalerija.lt

Indrės Mikašauskaitės parodos atidarymas „Tempo“ erdvėje
„A. C. Patria“ savanorių paroda


„IRGI galerija“ kviečia teikti paraiškas įvairių sričių kūrėjus (šokio, dailės, garso, trapdisciplininio meno ir t.t.)

Pagrindiniai atrankos kriterijai:

– Kūrėjai pradedantys savo karjerą;
– Kūrėjai, kurie yra šiuolaikiški ir inovatyvūs meno atstovai;
– Kūrėjai, kurie turi stiprų šiuolaikinio meno pajautimą bei supratimą (kokybiškai ir idėjiškai išspręsti darbai);

Registracija iki spalio 8 d. https://forms.gle/2spdMQcJ78VFJRBK9