Žurnalų archyvas

V. Putvinskio gatvėje – jo proanūkio tapybos paroda

21 gruodžio, 2023, Organizatorių inf. | Naujienos

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, nuo gruodžio 28 d. pradės veikti Stasio Pūtvio kūrybos paroda „Švieskis ir šviesk“, skirta Vlado Putvinskio-Pūtvio 150-osioms gimimo metinėms.

Parodoje eksponuojami naujausi architekto Stasio Pūtvio tapybos darbai, pateikiama ir jo kurtų bei įgyvendintų memorialinės paskirties objektų apžvalga bei meninė instaliacija „Ąžuolas ir akmuo“, kuri buvo specialiai sukurta Lietuvos šaulių sąjungos šimtmečiui. Šią parodą V. Pūtvis skiria savo proseneliui Vladui Putvinskiui ir Antanui Žmuidzinavičiui. 

Valdo Kilpio nuotr.

S. Pūtvis 1979 m. baigė architektūros studijas Vilniaus inžineriniame statybos institute ir ilgus metus dirbo įvairiose projektavimo srityse. Viena iš tų sričių buvo karių kapinių regeneravimas, paminklų projektavimas ir apsauga. Tapyti pradėjo jau būdamas brandaus amžiaus, nors dar vaikystėje pajuto stiprią trauką būtent šiai dailės šakai. Po truputį domėjimasis tapyba peraugo į saviraišką.

Studijų metais mokėsi piešimo, spalvotyros, kompozicijos pagrindų, tačiau koncentravosi į kitus dalykus, kurie architektūroje svarbiausi, tad V. Pūtvis save laiko savamoksliu tapytoju. Tapyboje jam svarbiausias yra procesas, galimybė išreikšti save per motyvus, spalvas, potėpius. Kiekvienas kūrinys viduje yra ilgai nešiojamas ir brandinamas. 

Paroda veikia: 2023 12 28 – 2024 01 28