Žurnalų archyvas

Tarptautinę šokio dieną – apdovanojimai ir ypatingi susitikimai

29 balandžio, 2023, ŠŠA inf. | Naujienos

Jau tradicija tapę Šiuolaikinio šokio asociacijos (ŠŠA) apdovanojimai bei asociacijos narių renginiai žymi balandžio 29 d. – Tarptautinę šokio dieną. Šiais metais už 2022 m. įsimintiniausią kūrybinę šokio veiklą, įsimintiniausią šokėjo veiklą ir šokio sritį plečiančią veiklą laurus pelnė net 3 moterys, rašoma pranešime spaudai.

Už įstabią judesio spektaklio „Pasirinkimas“ (Vilniaus teatras „Lėlė“) choreografiją, įsimintiniausios 2022 m. kūrybinės šokio veiklos apdovanojimas skirtas choreografei, aktorei, šokėjai, Vilniaus teatro „Lėlė“ narei Sigitai Mikalauskaitei. Sigita Vilniaus konservatorijoje studijavo choreografiją, o vėliau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) įgijo aktorės-šokėjos specialybę. Spektaklyje „Pasirinkimas“ Sigita kuria stebuklingą ir iliuziją kuriantį judesį, kuriame jos pačios kūnas pinasi su lėlių.

Sigita MIkalauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Įsimintiniausios šokėjos veiklos laurus pelno šokėja, choreografė, pedagogė, Šeiko šokio teatro narė Oksana Griaznova. Oksana sukūrė puikius vaidmenis Šeiko šokio teatro spektakliuose „Indigo. Das Schliemann projekt“, „Lacalash la latin“ ir „Mikado“, tad apdovanojimas šokėjai skirtas  už ilgametį buvimą scenoje, nuolat sukuriant aukštos profesinės vertės vaidmenis. Verta pažymėti, jog Oksana Griaznova dar šiais metais buvo nominuota ir Auksiniam scenos kryžiui geriausios šokėjos kategorijoje.

Oksana Griaznova. Asmeninio archyvo nuotr.

Paskutinė ŠŠA apdovanojimų nominacija už šokio sritį plečiančią veiklą teko choreografei, šokėjai, pedagogei Linai Puodžiukaitei. Lina jau daugybę metų aktyviai ir kokybiškai užsiima profesionalių šokėjų ugdymu. Jos veiklos apima inicijuotas ir atnaujintas skirtingas šokio programas Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje, šokio dėstymą LMTA, seminarų dėstymą Lietuvoje ir užsienyje bei kt.

Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Be ŠŠA apdovanojimų, Tarptautinė šokio diena minima ir asociacijos narių veiklomis. Kauno šokio teatras „Aura“ su ŠŠA nare Birute Letukaite bei grupe „Royce“ balandžio 29 d. 19 val. kvies susitikti Anykščiuose. Kiekvienam koncerto programoje skambėsiančiam grupės „Royce“ kūriniui, tarptautine šokėjų trupė parengė unikalius modernaus šokio pasirodymus.

Tarptautine šokio diena galės pasidžiaugti ir patys mažiausieji – Kaune šokio teatras „Dansema“ rodys Auksiniam scenos kryžiui nominuotą spektaklį „Neregėtas pasaulis“, pritaikytą 6-18 mėn. kūdikiams. Tą pačią dieną šokio trupė „ULNA“ 10.00 ir 11.00 val. rengs judesio edukacijas „Šeimų šokio sukūrys“. Šios bus skirtos šeimoms su 3-5 ir 6-7 m. vaikais ir vyks „ULNA“ studijoje (Kęstučio g, 91A.).

Šokio renginių netruks ir Vilniuje. „Low Air“ Vilniaus miesto šokio teatro ir mokyklos bendruomenė kvies stebėti įvietintus šokio pasirodymus Vilniaus parkuose, skveruose bei aikštėse. Renginyje „pailSĖK“ bus galimybė sudalyvauti šokio improvizacijos sesijoje, netradicinėje hip-hop ir house pamokoje. Na, o jei patiems visgi mieliau žiūrėti į šokančius, nei šokti patiems, M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus mokinių kompozicijų vakare bus proga pamatyti augančią jaunąją šokėjų kartą.

Nenorintiems išeiti iš namų, balandžio 29 d. taip pat bus proga paminėti šokio dieną, žvelgiant į savo kompiuterių ar telefonų ekranus. Šeiko šokio teatras visus sveikins socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“, pasidalindamas vaizdo įrašu, kuris žada įrodyti, kad šokio malonumą ir naudą gali patirti kiekvienas. Daugiau informacijos apie šokio dienos renginius ieškokite www.lcda.lt ir ŠŠA narių internetiniuose puslapiuose.

Laimės diena ir daug kitų renginių Kaune neatsiejama nuo šokėjų pasirodymų netikėčiausiose vietose. Martyno Plepio nuotr.