Žurnalų archyvas

Šnipų romanas Kauno gatvėse: į ekskursiją kviečia „Agentės“ autorius

6 gegužės, 2024, Parengta pagal organizatorių inf. | Naujienos

Knygų mugėje šiemet pristatyta daugelį kauniečių ar tarpukariu besidominčių paviliojusi knyga – šnipų romanas „Agentė“. Tai – antroji grožinė istoriko Bernardo Gailiaus knyga, nukelianti į intensyvų laiką 1938-aisiais ir atverianti mažai kam pažįstamą Kauno veidą. Jau gegužės 25 d. romano autorius ir leidykla „Aukso žuvys“ kviečia kartu pasivaikščioti miesto vietose, kuriose vyksta knygos veiksmas. 

Istorikas žada interaktyvią patyriminę ekskursiją šnipų romano „Agentė“ keliais. Maršrutas prasidės tarpukario „Italjankoje“, ves gilyn į buvusio lūšnyno „Argentinkos“ centrą ir atgal pro legendinius Kauko laiptus iki pat Ąžuolyno ir prašmatnaus Radijo rajono. Tai vietos, kuriose vyksta didžioji dalis romano veiksmo. 

Dalyviai pamatys tarpukario Kauną jo tamsiąją pusę pažinusio vilniečio istoriko Bernardo Gailiaus akimis ir susitapatins su romano veikėjais, kurie įtrauks į šnipų žaidimus. Jungdami vietos patirtį su vaizduote, pažindami ir išbandydami žvalgybos ir pogrindžio virtuvės triukus, jie vis giliau pasiners į paslapties ir jaudulio kupiną atmosferą ir supras, kaip vaizduotė, veiksmas ir jausmas gimdo tekstą, kaip parašomas šnipų romanas. Tai puiki proga išgirsti ir patirti knygos ištraukas autentiškoje veiksmo vietos aplinkoje. 

Ekskursija pritaikyta ir mintinai tekstą išmokusiems knygos fanams, ir tiems, kas dar neprisiruošė „Agentės“ atsiversti: skaičiusieji dar artimiau su romanu „susidraugaus“, o neskaitę bus suintriguoti perskaityti.

Ekskursijos pradžia – 12 val., trukmė – 3 val., kaina – 25 Eur. Į ją įeina ir šnipų romanas „Agentė“ arba į pokarį nukelianti knyga apie partizanus „Kraujo kvapas“ (pasirinktinai). Daugiau informacijos čia.