Žurnalų archyvas

Šiuolaikinio šokio trupės „Ulna“ vadovė: „Šokis – visiems!“

5 rugsėjo, 2023, „Ulna“ inf. | Naujienos

Jau trečią rudenį kauniečius kviečia iš naujo atrasti judesį šiuolaikinio šokio trupė „Ulna“, kuri po ilgos vasaros ir vėl plačiai atveria savo studijos duris: „Šiuolaikinis šokis yra visiems prieinama ir nuostabi priemonės geriau pažinti save, lavinti empatiją ir kūrybiškumą, o smagiausia tai, kad jį patirti galima ne tik pasyviai stebint, bet ir aktyviai įsitraukiant ir išbandant jį pačiam, nepriklausomai nuo amžiaus ar fizinio pasirengimo. Juk judesys ir šokis yra VISIEMS!“ – Sako trupės „Ulna“ įkūrėja, choreografė ir „Ulna“ edukacinės erdvės vadovė Indrė Puišytė-Šidlauskienė.

Kęstučio g. 91 veikianti „Ulna“ edukacinė erdvė buvo įkurta siekiant paskatinti iš naujo atrasti džiaugsmą judėti: „Šiomis dienomis, kuomet vis daugiau laiko praleidžiame dirbdami sėdimą darbą ir pasyviai leisdami laisvalaikį telefone, norime paskatinti judėti visus, ne tik vaikus. Su profesionaliais šokėjais ir teatro aktoriais parengėme itin platų spektrą užsiėmimų, kurie pritaikyti pačiam įvairiausiam fiziniam pasirengimui. Be to, savo veikloje siekiame į meninius – kūrybinius procesus įtraukti ir itin dažnai kultūriniame lauke pamirštamus žmones su įvairiomis negaliomis. Judesys gali būti labai įvairus, be to jis gali tapti raktu užmegzti dialogui su kitais, ugdyti pasitikėjimą savimi. Be to, studijos lankytojai vėliau turi galimybę prisijungti ir vaidinti spektakliuose kartu su profesionaliais šokėjais, patirti ir atrasti teatro magiją be tarpininkų,“ – pasakoja Indrė Puišytė-Šidlauskienė.

Edukacija šeimoms. „Ulna“ archyvo nuotr.

Ypatingo dėmesio susilaukė  ir gausų vaikų būrį sutraukė dienos stovykla „Teatralas“, kurios metu pasitelkiant įvairias teatro disciplinas kartu su vaikais profesionalūs šokėjai ir edukatoriai nagrinėjo „herojaus“ temą: kas yra „herojus“? Kokiomis savybėmis ji/jis pasižymi? Galbūt kiekvienas esame „herojus“? Atsakymų į šiuos klausimus vaikai ieškojo išbandydami režisieriaus, kompozitoriaus, scenografo, grimo meistro ir šokėjo specialybes: „Matome šios stovyklos prasmę ir poreikį todėl norime pasidalinti, kad dar viena stovyklos pamaina vyks ir rudenį, moksleivių atostogų metu nuo spalio 30 d. Patariame paskubėti, nes vietos labai greitai pildosi. Smagu, kad mūsų idėją palaiko ir stovyklą dalinai finansuoja Kauno miesto savivaldybė,“ – dalinasi studijos vadovė.

„Pakopa po pakopos“. „Ulna“ archyvo nuotr.

Trupė „Ulna“ be edukacinės veiklos, taip pat ypatingai didelį dėmesį skiria profesionaliems bei itin originaliems spektakliams, tad rugsėjo 24 d. kvies žiūrovus į kauniečių ilgai lauktą spektaklį–ekskursiją „Pakopa po pakopos“, kuriame žiūrovai kartu su profesionaliais šiuolaikinio šokio šokėjais ir Ulnos edukacinės erdvės mokiniais leistis į kelionę po Žaliakalnį. Ekskursija–spektaklis prasideda nuo tarpukario Kauno simboliu laikomų Kauko laiptų. Legenda pasakoja, jog čia karaliauja Kaukas – lietuvių mitų herojus. Spektaklio metu žiūrovai ne tik stebės šokėjų pasirodymus, bet ir patys taps istorijos dalyviais, girdėdami per ausines pasakojamas autentiškas ir intriguojančias tarpukario Žaliakalnio istorijas. Spektaklyje skambantys balsai, aktorių įgarsintos istorijos, susiliejančios su muzika, perkels dalyvius į tarpukario Žaliakalnį ir panardins juos į kelionę „Pakopa po pakopos“ laiko laiptais.

„Ribos“. „Ulna“ archyvo nuotr.

Lietuvos regionai rugsėjo-spalio mėnesiais (09 12 Raseiniuose, 09 27 Rokiškyje, 10 01 Šilutėje, 10 15 Šiauliuose) turės išskirtinę galimybę sudalyvauti interaktyviame patyriminiame šokio spektaklyje „Ribos“ – tai pirmasis šiuolaikinio šokio spektaklis Lietuvoje, skirtas regos negalią turintiems suaugusiems bei įgalinantis reginčiuosius patirti šokį tamsoje, per pojūčius.  Spektaklyje tyrinėjamas dalyvių santykis su aplinka, jų erdvės, garso suvokimo mechanizmai, aplinkos ir jos dirgiklių poveikis jų suvokimui, mąstymui, minties vedimui, santykiui vienu su kitu. Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, projekto sklaidą regionuose finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 

Kviečiame sekti naujienas „ULNA Company“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“

Registracija į vaikų stovyklą

Registracija į edukacinės erdvės užsiėmimus

VšĮ „Ulna šokio trupė“ veiklą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė