Žurnalų archyvas

Šeštadienio rytą jaunieji poetai leis istorinėje Panemunės viloje (kvietimas prisijungti)

6 gegužės, 2024, Akvilė Dubosaitė  / Kauno literatūros savaitės inf. | Naujienos

Gegužės 11 d., šeštadienį, 4-oji Kauno literatūros savaitė kviečia pasiklausyti ir susipažinti su aštuoniais jaunaisiais Kauno poetais: Jovaru Kelpša, Eduardu Saprykinu, Ramūnu, Marija Såto, Monika Žiūkaite, Marija Sinde, Gabriele Laukaityte ir Justu Pridotku. 

Renginį ves gidė, poetė, skaitovė Neringa Daniulaitienė ir poetas, rašytojas, jau trečius metus VDU Botanikos sode vykstančios Poetų pievelės idėjos autorius ir augintojas, ne kartą laimėjęs ir Kauno slemo konkursuose Povilas Venta Kuprys. Susitikimas su jaunaisiais Kauno poetais vyks autentiškoje pulkininko, inžinieriaus Domininko Grabio ir jo žmonos Bronislavos Grabienės tarpukario viloje.

Eduardas Saprykinas ir Ramūnas

Marija Sato ir Justas Pridotkas
Gabrielė Laukaitytė ir Jovaras Kelpšas
Marija Sinde ir Monika Žiūkaitė

„Šio renginio idėja tarpkurio viloje „Grabytė“ kilo pradėjus joje vesti ekskursijas su kolege gide Diana Valenskaite ir pamačius, kokia nuostabi nuotaika susikuria svetainėje su šimtą metų menančiu, niekada iš šių namų neišėjusiu pianinu, su indaujose išsaugotais šeimos indais, stateliais, sofomis ir foteliais. Visa tai priminė žymiuosius Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės šeštadienius ar V. Mykolaičio-Putino popietes su studentais jo namuose, kuriose buvo skaitomos eilės, pristatomos parodų ar knygų apžvalgos. Ir tada kilo mintis, kad net ir rytas gali prasidėti su poezija – kas pasakė, kad ji tinka tik vakare?“, – sako viena iš šio renginio vedėjų Neringa Daniulaitienė. Pakalbintos vilos šeimininkės pulkininko Domininko Grabio ir jo žmonos Bronės provaikaitės Marija ir Veronika mielai sutiko priimti į svečius jaunųjų Kauno poetų skaitymus šeštadienio rytą.

„Renginio klausytojus norime informuoti, jog patogių vietų ant sofučių ir foteliukų tikrai nėra daug, bet juk poezijos klausyti galima ir susirangius ant palangės, ir sukryžiavus kojas ant medinių grindų. Renginio registracijos nuoroda čia“, – skelbia organizatoriai.

„Rytas su poezija“ vyks gegužės 11 d., šeštadienį, 11 val., viloje „Grabytė“ (Gailutės g. 19).

4-oji Kauno literatūros savaitė vyks gegužės 8–12 dienomis. Festivalio programa

Festivalio organizatorius: Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultetas.

Festivalio rėmėjas – Kauno miesto savivaldybė. 

Pagrindinis festivalio partneris – Goethe’s institutas.

Partneriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Kauno menininkų namai, Kauno kamerinis teatras, savanorių asociacija „Kultūristai“.

Sukurta su „Kaunas 2022“