Žurnalų archyvas

Prasidėjo 17-oji „Dizaino savaitė“ 

23 gegužės, 2022, Organizatorių inf. | Naujienos

Jau 17-oji Lietuvos „Dizaino savaitė 2022“, gegužės 23–29 d. vyksianti net 6 miestuose, kviečia drauge atkreipti dėmesį į pastarųjų metų dizaino pasiekimus, pažangą bei inovacijas, praplėsti dizaino sąvoką, suteikti erdvės ne tik estetikai ir performatyvumui, bet ir įžvalgiam funkcionalumui bei ateities sprendimams ir palaikyti kokybę.

Renginio organizatorius – Lietuvos dizaino forumas – skelbia, jog šių metų dizaino festivalio spalva – ryški oranžinė, o tema – „Įžvalgos“. Žodis „įžvalga“ – tai gebėjimas pastebėti įvairius dalykus, kurie gali būti ne visiems akivaizdūs. Kaip ir pati spalva – geltonos ir raudonos mišinys – priverčia perteikti jaudulį, šilumą bei entuziazmą, taip ir šių metų tema kviečia su džiaugsmu atskleisti kilusias idėjas ir su entuziazmu dalytis savo įžvalgomis bei tikslais. 

„Dizaino savaitės“ metu įmanomos įvairios veiklos ir integracijos. Jau tradicija tapo laikinosios ekspozicijos miesto parduotuvių ar kavinių vitrinose ir viešbučių holuose, skirtos praeiviams susipažinti su naujausiais dizainerių kūriniais. Jas atrasite festivalio lipdukais pažymėtose vietose. O profesionalams siūlomos net 5 ekskursijos į gamyklas, kur bus pristatomos technologijos ir medžiagos, leidžiančios kūrėjams geriau suprasti procesus, lemiančius produkto kokybę.


Laisvės al. 32 vitrinoje – Kauno kolegijos Menų akademijos Dizaino studijų programos Baigiamųjų darbų paroda. Organizatorių nuotr.

Dizaino savaitės programą sudaro keturios skirtingos dalyvavimo formos – tai dizainerio virtina, ekspozicija, renginys ir ekskursija. Kaunas kaip ir kasmet išpildė kiekvieną dalyvavimo formą. Pačiame Kauno centre visos dizaino savaitės metu galima išvysti Vilniaus Dailės Akademijos Kauno fakulteto ir Kauno kolegijos Menų akademijos studentų bei dizainerės Rasos Balšaitės vitrinas.

Gegužės 23-29 d. „PLEIADES Lighting“ dirbtuvės, „Meno materija”, „LONAS“ salonas, „Finų medis“ ir „Mazgas“ interjero erdvė – penkios Kaune esančios interjero idėjų erdvės kviečia aplankyti naujausias kolekcijas, pasikonsultuoti su interjero dizaineriais ir pasisemti įkvėpimo.

Gegužės 23 d. 21 val. Kauno kino centras „Romuva“ pristato filmą „Martinas Margiela“ apie 1957 m. Belgijoje gimusį dizainerį, kuris iki pat 2008 m., niekada nedavė nei vieno interviu.

Gegužės 26 d. 19 val. naujas interjero salonas „HOLAS“ kviečia drauge atverti duris ir susipažinti su visiems pažįstamų prekinių ženklų naujausiomis kolekcijomis bei pasisemti įkvėpimo savo projektams.

Gegužės 26 d. 10 val. „Ease. Mano namų stilius“ salonas, esantis „HOLAS“salone kviečia atvykti į atvirą konsultaciją su interjero dizaineriu. 

Gegužės 26 d. 18 val. „DesignLibrary Kaunas“ kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija kviečia į susitikimą su knygos meno konkurso menininkais.

Gegužės 26 d. 10 val. „LONAS“ salonas kviečia kartu vykti į ekskursiją po komforto gaminių gamyklą. 

Išsami Lietuvos „Dizaino savaitės 2022“ programa

„Dizaino savaitę“ organizuoja Lietuvos dizaino forumas, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.