Žurnalų archyvas

Maršrutas vasario 2–4 dienoms

1 vasario, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 02 02

„Kinas pagal Donatą“: „Adomas nori būti žmogumi“, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

2024-aisiais balandžio 28 d. sukaks 100 metų, kai gimė ryškų pėdsaką teatre ir kine palikęs aktorius Donatas Banionis. Šiai ypatingai progai paminėti Lietuvos kinematografininkų sąjunga pristatys ryškiausius ir svarbiausius Donato Banionio vaidmenis kine renginių cikle „Kinas pagal Donatą“. Pagal Vytauto Sirijos-Giros romaną „Buenos Aires“ 1959 m. sukurtą Vytauto Žalakevičiaus filmą pristatys kritikas Gediminas Jankauskas.

Nemokamai.

Jacques Chapiro tapybos darbų parodos atidarymas, 18:00
Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.

Daugpilyje gimės J. Chapiro (1887–1972) – vienas Paryžiuje kūrusių litvakų. Parodoje bus pristatyti 33 tapytojo darbai iš garsaus meno kolekcionieriaus Samuelio Taco (Shmuel Tatz) asmeninės kolekcijos (Niujorkas). Tai didžiausia kada nors pristatyta šio dailininko darbų paroda Lietuvoje. Dalis parodoje pristatomų paveikslų nėra rodyti ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Nemokamai.

Filmas „Šiaurietiški patogumai“ (Northern Comfort), 20:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Grupė labai skirtingų žmonių, kuriuos vienija chroniška skrydžio baimė, susitinka kursuose, skirtuose šiai baimei įveikti. Paskutinis kurso etapas – „bandomasis“ skrydis iš Londono į Islandiją ir atgal, kurio metu jie turėtų pagaliau drąsiai stoti akistaton su savo fobijomis ir jas įveikti. Tačiau šis ir taip abejotinas planas netrunka virsti tikra katastrofa ir tiesiogine, ir perkeltine šio žodžio prasme. Kvapą gniaužiantys Islandijos peizažai, nepatogios, bet labai gerai atpažįstamos situacijos ir juokas per ašaras komedijoje „Šiaurietiški patogumai“.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

ŠEŠTADIENIS, 02 03

Paroda „Edgar Degas. Impresionizmas: atvira tiesa“, 10:00–17:00
Švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Lietuvos švietimo muziejus tęsia bendradarbiavimą su Latvijoje įsteigta kompanija „Art Expo“ ir kviečia lankyti parodą, kurioje Parodoje bus eksponuojami 35 originalūs prancūzo Edgaro Degas (1834–1917) grafikos darbai. Parodoje eksponuojami kūriniai iliustruoja grafinės saviraiškos svarbą impresionisto dvasiniam gyvenimui ir atspindi jo išraišką tapytojo sukurtuose šedevruose.

Su bilietais.

Kūrybinės akvarelės liejimo technikų dirbtuvės, 13:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Iniciatyva „Švęskime upę!“ tęsia kūrybines dirbtuves Kauno bendruomenėms ir kviečia jų narius mokytis akvarelės liejimo technikų su dailininke Karolina Aleškevičiūte. Piešimo įgūdžiai nebūtini, bus suteiktos ir pradinės žinios.

Nemokamai. Registracija: sveskime.upe@gmail.com (dalyvių skaičius dirbtuvėse ribotas).

Būsimų scenos žvaigždžių ir orkestro koncertas „muzika PUČIA”, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Būsimos scenos žvaigždės ir žaviausias miesto orkestras „Ąžuolynas“, klasika ir populiarioji muzika. O jei dar pridėsime elegancija ir pašėlusiais ritmais pulsuojančius J. Massenet, G. Finzi, F. Chopino, M. Völinger ir J. Althouse kūrinius, laukiamą kompozitorės Giedrės Pauliukevičiūtės premjerą ir išradingą Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos chorą „Cantica“. Gaunasi geros muzikos šventė, kuri kiekvienais metais vis kitokia, tačiau tuo pačiu pavadinimu – „muzika PUČIA“.

Su bilietais.

Grupės „dargana“ koncertas, 18:30
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Kaune lankosi indie-soul muzikos projektas užgimęs Vilniuje prieš keletą metų. 2022 m. dargana šventė pergalę jaunųjų grupių konkurse „Garažas“, o per savo gyvavimą, pristatė du leidinius. Savo debiutinio, 2023 m. išleisto pilno metro albumo „Tiltai“ kūrinius grup 4 kvies išgirsti koncerte – tai muzika tiems, kurie mėgsta šviesų liūdesį su neprognozuojamais krituliais, saulės bučiniais ir melancholijos gūsiais.

Su bilietais.

Grupės „Imbieras“ koncertas, 18:30
„Godo“, Laisvės al. 81

„Pirmą kartą taip skambantis „Imbieras“, išskirtinė, su meile perdaryta programa ir jaukiausio Kauno baro aplinka“, – lakoniškai viliojama kvietime.

Su bilietais.

„Godo“. Artūro Novikovo nuotr.

SEKMADIENIS, 02 04

Ekskursija „Kaunas. Iš vidaus 2024. Kultūros centras „Girstutis“ ir senasis Girstutis“, 12:30
Kauno kultūros centro Girstučio padalinys, Kovo 11-osios g. 26

„Tęsiame atnaujintą Kauno pastatų viduje vykstantį ekskursijų ciklą „Kaunas. Iš vidaus 2024“. Pirmą kartą pakviesime į netipiškoje vietoje įsikūrusią, daugeliui „Girstučio“ vardu žinomą renginių erdvę – Kauno kultūros centro „Girstučio“ padalinį bei jo užkulisius“, – kviečia gidas Jonas Oškinis, žadantis įdomybių ir siurprizų net didžiausiems skeptikams.

Su bilietais.

Koncertas „Alto erdvės“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Dovilė Juozapaitienė ir Jurgis Juozapaitis – vieni ryškiausių savo kartos altininkų, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro bei Lietuvos kamerinio orkestro altų grupių koncertmeisteriai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojai. Dueto programos pavadinimą inspiravo kompozitoriaus Gart Knox kūrinys „Viola Spaces“, skambėsiantis ir šiame koncerte. Šio kūrinio atskirose dalyse sužiba visa puokštė alto grojimo technikos ir garso galimybių. Panašiu principu susidėliojo ir visa koncerto programa. Nuo klasikinių duetų, virtuozika žėrinčių opusų, romantinių koloritų iki modernių miniatiūrų, galinčių atskleisti altą kaip instrumentą pačiais netikėčiausiais kampais. Šiuo koncertu atlikėjai sieks atskleisti visas instrumento spalvas ir erdves, kuriose nematyti limitų muzikinei vizijai.

Su bilietais.

Filmas „Praeities šešėlis“ (May December), 17:50 / 20:40
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Sukrečianti, svarbiausiems apdovanojimams nominuota istorija, nuostabiai parodanti žmogiškosios prigimties paslaptis ir santykių kompleksiškumą. Režisierius – Todd Haynes, vaidina Julianne Moore ir Natalie Portman.

Su bilietais.