Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 19–21 dienoms

18 sausio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 01 19

Filmas „Irklais per Atlantą“, įvairūs laikai
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Ekranuose – Aurimo Valujavičiaus pasakojimas apie save, pirmąjį lietuvį, kuris niekieno nepadedamas leidosi į vieną didžiausių savo gyvenimo iššūkių – 8500 km kelionę per Atlantą irkline valtimi „Lituanica“, siekiant paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metines. Vien penktadienį „Forum Cinemas“ – 10 šio filmo seansų.

Su bilietais.

Ąžuolyno bibliotekos atidarymas, 15:00
Radastų g. 2

Bibliotekos išsiilgę skaitytojai pasinerti į įtraukiantį nuotykį, atrasti ir patirti biblioteką pagal naują koncepciją „Biblioteka parke – parkas bibliotekoje“. „Pasitiksime atnaujintomis jaukiomis erdvėmis, naujausia įranga, kerojančia žaluma, aktualiomis paslaugomis ir įdomiomis veiklomis. Atidarymo programoje Jūsų lauks ekskursijos po modernizuotą biblioteką, Lino Adomaičio ir grupės koncertas, vizualinė freestyle pasaka, gyvųjų skulptūrų pasirodymai, žinomų Kauno menininkų darbų parodos, „Gyvosios knygos“, paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, šventinis tortas ir daugybė kitų staigmenų“, – rašo kvietime biblioteka. Detalų atidarymo savaitgalio planą rasite čia.

Nemokamai.

Susitikimas su J. Danielevičiumi „Indijos Himalajai. Nuo Rojaus iki Mėnulio…“, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys, Sandėlių g. 7

Jonas Danielevičius, daug pasaulio šalių pamatęs ir išvaikščiojęs fotografas, pristatys fotopasakojimą apie regioną Indijoje, dar vadinamą Mažuoju Tibetu. Renginyje išgirsite įspūdžius iš kelionių nuo Kašmyro iki Ladako.

Nemokamai.

FC Baseball koncertas, 20:00
Kauno sporto halė, Perkūno al. 5

FC Baseball atliks visus žinomiausius savo kūrinius ir klausytojams padovanos užburiančių gitarinių roko, folko, singer-songwriter melodijų kupiną vakarą. Didžiausiame koncerte Kaune skambės visos geriausios dainos iš atlikėjo keturių albumų, tarp kurių „Saturnas”, „Gyvenimas”, „Fortūna” ir kt.. Jo kuriama muzika sulaukia šimtatūkstantinių perklausų tiek „YouTube“, tiek „Spotify“ platformose, o tikrąjį FC Baseball grožį žiūrovai atranda magiškuose koncertuose.

Su bilietais.

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis: Kino naktis, 20:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Populiariausia ir laukiamiausia, nesulaužoma festivalio tradicija tapusi KINO NAKTIS sugrįžta. Dosnioje 5 valandų trukmės programoje – net 20 įkvepiančių, juoko ašaras braukti ir antakius kilnoti priverčiančių ar nervus pakutenančių filmų iš Lietuvos ir užsienio.

Su bilietais.

ŠEŠTADIENIS, 01 20

Trumpa ekskursija „Seniausia Kauno vaistinė“, 11:00
Laisvės al. 100

Laisvės alėjoje veikiančios „Vilties“ vaistinės istorija prasidėjo dar 1925 metais, tad kitąmet ši išskirtinė vieta švęs 100 metų jubiliejų. Tarpukariu kauniečiai į vaistininką kreipdavosi ne tik dėl ligų, tardavosi su juo ir kitais gyvenimo klausimais, pavyzdžiui, meilės ar grožio. Apie 1985-uosius „Viltis“ buvo didžiausia Kaune – dirbo beveik pusšimtis vaistininkų. O kiek jų darbuojasi mūsų dienomis? Sužinosite čia užsukę su gide Karolina.

Į ekskursiją būtina užsiregistruoti FB žinute „Kaunietiškoms įdomybėms“, tel. nr. +37067617145 arba el. paštu karolinastazyte@gmail.com.

Su bilietais.

G. Jovaišos nuotr.

Koncertas „Concerto No. 5“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Scenoje – klasikinės muzikos atstovė, operos solistė Dovilė Kazonaitė ir aktorė, dainininkė Aistė Lasytė. Jas scenoje lydės pianistė Rūta Mikelaitytė-Kašubienė. Renginio vizualiką ir stilių sukūrė drabužių dizainerė prof. Jolanta Talaikytė.

Programoje – Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Georges Bizet operų arijos, populiarios R. S. Louiguy, Édouard Deransart, Pierre Bachelet, Henri Betti, Hubert Giraud, Norbert Glanzberg XX a. dainos.

Su bilietais.

Filmas „Šiaurietiški patogumai“ (Northern Comfort), 19:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Grupė labai skirtingų žmonių, kuriuos vienija chroniška skrydžio baimė, susitinka kursuose, skirtuose šiai baimei įveikti. Paskutinis kurso etapas – „bandomasis“ skrydis iš Londono į Islandiją ir atgal, kurio metu jie turėtų pagaliau drąsiai stoti akistaton su savo fobijomis ir jas įveikti. Tačiau šis ir taip abejotinas planas netrunka virsti tikra katastrofa ir tiesiogine, ir perkeltine šio žodžio prasme. Kvapą gniaužiantys Islandijos peizažai, nepatogios, bet labai gerai atpažįstamos situacijos ir juokas per ašaras komedijoje „Šiaurietiški patogumai“.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 01 21

Romano Mugos paroda „Mixas“, 13:00
Lietuvos kariuomenės uniformų muziejus, Medžių g. 7

„Parodoje bus seni jau eksponuoti ir nauji visai neseniai atsiradę darbai. Bus tikras miksas – darbų ir stilių. Po parodos pristatymo muziejininkas Darius norinčius supažindins su Lietuvos kariuomenės uniformų muziejaus eksponatais. Gal bus ir kokių staigmenų, kurių ir pats nežinau“, – kviečia menininkas.

Nemokamai.

Spektaklis „Audra“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Estų režisierius avangardistas Peeteris Jalakasas, pasitelkdamas egzotiškos salos aplinką – gamtos stichijų galias, dvasių ir nimfų personažus – muziką bei iliuzionistų triukus, iš vienos vėliausių Shakespeare‘o pjesių kuria šiuolaikinį teatrališką reginį, kuriame susijungia gyvas teatras bei modernios technologijos. Režisierius pateikia savitą interpretaciją – siūlo pažvelgti į bevardės salos gyventojus kaip į naujos, tobulesnės, geresnės žmonijos užuomazgą ir pamėginti įsivaizduoti ateitį, kurioje mitologinių būtybių, dvasių, nimfų vaidmenis perima dirbtinis intelektas.

Su bilietais.

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis: programa „Kūniški reikalai“, 16:50
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Kūniški reikalai. Kas tai? Šįkart tai ne erotika, o visas spektras skirtingų santykio su savo ir kito kūnu aspektų. Nuo savęs „perdirbimo“ į kokį nors objektą iki mažai kam žinomos aktorės Jillės Goldston įvairiaspalvių antraplanių vaidmenų ar ryškiai pirmame plane šviečiančio grupės „The xx“ nario Oliverio Simo šou. Šie kūniški reikalai – išties įvairialypiai ir gali sukelti skirtingiausias reakcijas, dėl to ir įdomu“, – sako festivalio konkursinių programų sudarytoja Mantė Valiūnaitė.

Su bilietais.

Kadras iš filmo „Hideous“