Žurnalų archyvas

Ąžuolyno biblioteka skelbia atidarymo programą: paskaitos, ekskursijos, menas

14 sausio, 2024, Organizatorių inf. | Naujienos

Prieš kiek daugiau nei dvejus metus originaliai, knygų mylėtojų grandinės pagalba, „iškrausčiusi“ knygas į Parodos kalno papėdę, Radastų gatvėje esanti biblioteka vėl atveriama skaitytojams. Nuo šių metų Ąžuolyno biblioteka vadinama įstaiga, kaip teigiama pranešime žiniasklaidoje, atsiveria atokvėpiui ir įkvėpimui, su nekantrumu laukdama naujų ir pasiilgtų lankytojų.

Dvi dienas, sausio 19–20 d., truksiančiame šventiniame atidaryme visi kviečiami pasinerti į įtraukiantį nuotykį, atrasti ir patirti biblioteką pagal naują koncepciją „Biblioteka parke – parkas bibliotekoje“. 

„Pasitiksime atnaujintomis jaukiomis erdvėmis, naujausia įranga, kerojančia žaluma, aktualiomis paslaugomis ir įdomiomis veiklomis. Atidarymo programoje Jūsų lauks ekskursijos po modernizuotą biblioteką, Lino Adomaičio ir grupės koncertas, vizualinė freestyle pasaka, gyvųjų skulptūrų pasirodymai, žinomų Kauno menininkų darbų parodos, „Gyvosios knygos“, paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, šventinis tortas ir daugybė kitų staigmenų“, – rašoma kvietime į atidarymo savaitgalį.

Sausio 19 d. – koncertai ir kūrybinės dirbtuvės

Šventinę atidarymo programą pradės iškilmingas juostelės kirpimas – visi, norintys jį stebėti, kviečiami 15.00 val. susirinkti Mažajame ąžuolyne, prie bibliotekos paradinių laiptų. Po oficialios atidarymo ceremonijos galėsite patyrinėti atsinaujinusias bibliotekos erdves, paieškoti staigmenų, sudalyvauti žaidimuose, iniciatyvose ir kitose smagiose veiklose. Kūrybinės dirbtuvės „Nuo minties iki vinies. Pažink Išradimų būstinę“ pakvies susipažinti su naujai įrengta kūrybine erdve, kurioje idėjos virsta kūnu. Čia lauks moderni įranga: 3D spausdintuvas, lazerinės graviravimo ir pjovimo staklės, ploteris, termopresas ir kt. Jaunesnieji lankytojai čia ras atnaujintus robotikos rinkinius bei konstruktorius, o greta įsikūrusioje Vaikų ir jaunimo erdvėje galės sudalyvauti smagiose kūrybinėse dirbtuvėse.

Bibliotekos nuotr.

Kultūros ir paveldo mėgėjams Ąžuolo salėje apie įspūdingą Kauno modernizmo kelią į tarptautinį pripažinimą paskaitoje „Modernistinis Kaunas UNESCO pasaulio paveldo sąraše“ papasakos architektūros istorikas dr. Vaidas Petrulis, o bibliotekos Galerijoje parodą „Kraštas prie krašto“ pristatys Kauno miesto menininkai – Timotiejus Norvila-Morfai ir Gabrielė Aleksė.

Jaunosios kartos repo atlikėjas Pijus Opera pakvies į vizualinę freestyle pasaką „Opera vs. Literatūra“, kuriam talkins šokio trupė Ulna bei performanso meistras Gediminas Jurgelevičius.

Ąžuolyno bibliotekos atidarymo kulminacija – sausio 19 d. 17.30 val. prasidėsiantis Lino Adomaičio ir grupės koncertas Žvaigždžių salėje. Būtina registracija.

Sausio 20 d. – kino filmo peržiūra ir ekskursijos

„Šeštadienį pratęsime nuotykių odisėją, begales atradimų žadančiose atsinaujinusiose erdvėse“, – intriguojama pranešime. Šia proga paruoštos net keturios skirtingos, nuotaikingos, daug naujo ir įdomaus lankytojų akims, ausims ir mintims suteiksiančios ekskursijos, kurios nukels į netikėčiausius Mažojo Ąžuolyno ir bibliotekos praeities epizodus, supažindins su ekologinės ir technologinės bibliotekos pažangos istorijos keliu, taip pat pasiūlys pasinerti į LiteraTurą, o jauniausiems – atrasti į naują vietą atsikėlusią biblioteką vaikams, skaityti, išgirsti ir patirti.

Sausio 20 d. nuo 10 iki 15 val. Ąžuolyno bibliotekoje vyks socialinis renginys „Gyvosios knygos“, įkvėptas Living library (liet. Gyvoji biblioteka) koncepcijos. „Gyvosios knygos“ – žmonės – dalysis savo unikalia patirtimi, o bibliotekos lankytojai galės jas „perskaityti“.

Taip pat šeštadienį bus surengta nemokama Mindaugo Survilos kino filmo „Sengirė“ peržiūra. Tai unikalus, daugybę apdovanojimų pelnęs, pasaulyje įvertintas filmas apie gamtą, užburiantis magiškais atokiausių Lietuvos gamtos kampelių ir jų gyventojų vaizdais bei stebuklinga miško simfonija.

Atidarymo renginiai – daugiau nei mėnesį

Atidarymo savaitgalis bus pratęstas beveik pusantro mėnesio truksiančia atidarymo renginių programa, kurioje bus gausu veiklų atokvėpiui ir įkvėpimui. Dar sausio mėn. Ąžuolyno biblioteka pakvies į grupės „Sakai“ koncertą bei naujo pokalbių klubo „Pasibalbatuokim“ pirmąjį susitikimą. Vasario mėn. bus galima apsilankyti Kristinos Petrauskės paskaitoje apie raganystes Kaune, „Kino pavasario“ filmų peržiūrose, atsinaujinusio knygų klubo renginiuose, parodų atidarymuose, kūrybinėse dirbtuvėse, knygų pristatymuose, mokymuose bei kitose veiklose.

Daugiau informacijos – svetainėje kvb.lt, o nuo sausio 19 d. – www.azuolynobiblioteka.lt, Facebook (Ąžuolyno biblioteka) arba Instagram (@azuolyno_biblioteka) paskyrose.

Atidarymo renginių rėmėjai: Bundu bakery, Gardėsis, Prezo, Elmenhorster, Bella toscana, UAB Osama (Kubuš), Kasdienybės Bakehouse, Volfas Engelman Nealkoholinis (Vanduo Uniqa)