Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 1–4 dienoms

30 birželio, 2024, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 07 01

86-asis Lietuvos zoologijos sodo gimtadienis, 11:00
Lietuvos zoologijos sodas, Radvilėnų pl. 21

Liepos 1 dieną Lietuvos zoologijos sodas visus gamtos mylėtojus kviečia į 86-ojo gimtadienio šventę. Garsaus gamtininko, biologo, profesoriaus Tado Ivanausko ir kitų to meto gamtos entuziastų pastangomis, pirmasis šalyje zoologijos sodas vartus lankytojams atvėrė dar 1938 m. liepos 1 d.

Programą rasite čia.

Su bilietais.

Literatūrinis piknikas „Meilės istorijos parke“, 18:00
Kalniečių parko skaitykla

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos organizuojami meilės istorijų piknikai sugrįžta dar vienam sezonui – jau trečią vasarą į literatūrinius pasimatymus Kalniečių parko skaitykloje kviečia lietuvių autoriai. Pokalbiai apie kūrybą, rašymą, knygų leidybą ir būsimų knygų ištraukų skaitymai – kiekvieną liepos pirmadienį.

Šįkart dalyvaus Lavisa Spell ir leidyklos „Let’s booky“ atstovė Giedrė Pūrienė. Renginių ciklo atidarymą muzikos garsais papuoš smuikininkė Klementina.

Nemokamai.

ANTRADIENIS, 07 02

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Objektinio meno studijų programos studentų darbų paroda „Meninės gamtos studijos“, 10:00–17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Gamtos formų studijose išryškinamas įvairiapusis ir žavingas gamtos pasaulio floros ir faunos grožis. Parodą puošia kvapą gniaužiantis dekoratyvinių iliustratyvių kompozicijų rinkinys, kurio kiekvienas kūrinys yra kruopščiai sukurtas taip, kad įkūnytų individualų studento gamtos suvokimą ir interpretaciją. Šie grafiniai piešiniai atskleidžia jaunųjų menininkų meistriškumą išgauti subtilias detales, niuansuotas tekstūras ir ryškius gamtos atspalviu.


Augustos Bertos Klišytės kūrinys

Filmas „Milli Vanilli“ (Girl You Know It’s True), 10:30 / 15:40 / 18:40 / 21:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Ekrane – kvapą gniaužianti tikra istorija apie patį didžiausią muzikos pasaulio skandalą ir nematomą šlovės kainą (rež. Simon Verhoeven). 1988-ųjų sausį žinomas Vokietijos prodiuseris Frankas Farianas (tuo metu beprotiškai populiarios grupės Boney M prodiuseris) į savo studiją Miunchene pasikvietė du vaikinus, trokštančius išgarsėti muzikos versle. Vietinis Robas Pilatusas (jį filme vaidina Tijanas Njie) ir paryžietis Fabrice‘as Morvanas (aktorius Elanas Ben Ali) gerai atrodė, puikiai šoko, bet jų balsai nebuvo ypatingi. Visgi prodiuserio tai nesustabdė. Aiškiai matydamas vaikinų potencialą, jis panaudojo schemą, kuri, kaip daug kas įtaria, buvo naudojama ir Boney M. atveju: vaikinai tiesiog žiopčiojo, o už juos dainavo profesionalūs atlikėjai.

Su bilietais.

„Romuvos“ lauko kinas: „Vizijos“ (Visions), 22:30
NKDT mažujų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

Patyrusi oro linijų pilotė Estelė gyvena tobulą gyvenimą: turi mylimą darbą ir dar labiau mylimą vyrą Gijomą, kuris ją taip pat be proto myli ir saugo. Tiesa, moters praeityje būta ir šiokių tokių pašėliojimų: jaunystėje Estelė turėjo aistringą romaną su fotografe Ana, kuri vėliau natūraliai išnyko iš jos gyvenimo. Tačiau vieną dieną oro uoste Estelę tartum žaibas trenkia: ji netikėtai išvysta Aną…

Su bilietais.

M. Plepio nuotr.

TREČIADIENIS, 07 03

Ekskursija po parodą su „Sarmatų karvedžių“ kuratoriais, 17:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos laikus nukelianti paroda „Sarmatų karvedžiai“ Vytauto Didžiojo karo muziejuje veiks iki 2024 m. lapkričio 16 d. Parodą yra įdomu aplankyti ir apžiūrėti pavieniui. Tačiau iškiliausių XVI-XVII a. Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karo vadų pasaulis ypač ryškioje šviesoje sušvinta dalyvaujant ekskursijoje su parodos kuratoriumi. Jums tereikia nusipirkti Vytauto Didžiojo karo muziejaus lankytojo bilietą ir prisijungti prie ekskursijos, kurioje išgirsite daugybę įdomybių apie pasaulį, egzistavusį prie keletą šimtų metų.

Su muziejaus lankytojo bilietu.

Išankstinė premjera: filmas „Malonės rūšys“ (Kinds of Kindness), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Režisieriaus Yorgos Lanthimos ir jo filmų mūza tapusios aktorės Emma Stone naujausias darbas – komiška drama „Malonės rūšys“ – triptiko pasakėčia, pasakojanti apie neturintį pasirinkimo vyrą, kuris mėgina perimti savo gyvenimo kontrolę; sunerimusį policininką, kurio pradingusi jūroje žmona netikėtai sugrįžta, bet atrodo tarsi kitas žmogus; ir moterį, pasiryžusią atrasti konkretų asmenį, turintį ypatingų sugebėjimų, kuriam lemta tapti svarbiu dvasiniu lyderiu.

Kartu su dviejų „Oskarų“ laimėtoja Emma Stone kino juostos „Malonės rūšys“ aktorių ansamblį sudaro Jesse Plemons, Willem Dafoe, Margaret Qualley, Hong Chau, Joe Alwyn, Mamoudou Athie bei Hunter Schafer.

Su bilietais.

Grupės „Pijus Opera“ koncertas, 20:00
Vasaros terasa „Olimpas“, V. Putvinskio g. 48

„Pijus opera“ atvyksta į Kauną pristatyti savo EP „Žuvo eteris“. Koks eteris ir kodėl žuvo, išgirsite trečiadienį, kai skambės senos ir naujos dainos, publikos įsitraukimas, improvizacijos šou ir gyvo garso grupė užkurs didžiulę ugnį, kaip Olimpe ir pridera.

Su bilietais.

KETVIRTADIENIS, 07 04

Koncertas „Johanno Sebastiano Bacho fortepijoninės muzikos šedevrai“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Charizmatiškas pianistas, kompozitorius, M. K. Čiurlionio muzikinių rankraščių tyrinėtojas profesorius Daniele Buccio pristato klausytojams du išskirtinius fortepijoninės muzikos koncertus, dedikuotus Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui.

Programoje:
Johannas Sebastianas Bachas
I tomas (1722) BWV 846-869 (liepos 4 d.)

II tomas (1744) BWV 870-893 (liepos 7 d.)

Įėjimas į koncertą su muziejaus lankytojo bilietu

Renginys „IŠGALVOTAS BRUNO LATOUR PLANETARIUMAS_LT“, 18:00
A-XY, Maironio g. 2

Pop-up architektūros galerija kviečia į šeštąjį įvykį savo erdvėse. Romualdo Kučinsko tyrimo inspiracija tapo Bruno Latour paskaita, skaityta 2018 metais Harvardo universiteto architektūros absolventams. Tyrimas siekia įdėmiau pažvelgti į Latour filosofiją ir jos keliamus konceptus bei perkelti Latour planetų idėją į lietuvišką kontekstą ir pamatyti, koks pasaulėžiūrų spektras būdingas Lietuvoje kuriantiems architektams.

Įvykis vyks iki liepos 10 d., nemokamai.