Žurnalų archyvas

Maršrutas lapkričio 27–30 dienoms

26 lapkričio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 11 27

Artūro Rožkovo paroda „Miškai, kaukai ir raganos“, 17:00–01:00
Kultūros baras „Godo“, Laisvės al. 89D

Ant „Godo“ sienų – nauja paroda, čia būsianti iki pat Naujųjų. Pasak Eglės Deltuvaitės, Artūras Rožkovas – „menininkas, kuris savo kūrybą apibūdina, kaip nuoširdžią vištos kojos, kreivos akies, ožio kanopos techniką, kuriai įtaką daro pasaulio folkloras, pasąmonės srautas, elitizmo neigimas ir kataligė (nenumaldomas kačių piešimo noras). Kurti jį skatina kosminė nežinomybė, keistos nuojautos, gamta, minkštas ir kietas rokas bei draugai. <…> Nuo pasaulio Artūras ginasi panirdamas į muziką, kuri jam ne mažiau svarbi, nei kūryba, kartodamas jos ritmus savo darbuose, bendravimu su žmonėmis, kuriems sugeba atleisti ir piktai nesenti.“

Nemokamai.

Filmas „Nukritę lapai“ (Kuolleet lehdet), 18:20
„Romuva“, Laisvės al. 54

Rudeniškame Helsinkyje gyvena dvi vienišos sielos. Santūri ir neįkyri Ansa – prekybos centro darbuotoja, kurios dienos bėga nuobodžiai žymint prekes ir atrenkant pasenusius produktus. Geraširdis, bet nuolat paniuręs Holapas dirba statybvietėse ir kilnoja taurelę. Vyro gyvenimas – tiesiog nesėkmių virtinė. Tačiau vieną vakarą Ansa ir Holapas susipažįsta karaokės bare. Meilė, regis, tvyro ore. Jiedviem patinka tyla, jie susitinka vos kelis kartus, tačiau kartais užtenka vieno pasimatymo kine, kad suprastumei, jog sutikai tinkamą žmogų. Ypač jei dar kartu žiūrite Jimo Jarmuscho film

Akio Kaurismäkio filmas Kanuose apdovanotas Žiuri prizu.

Su bilietais.

ANTRADIENIS, 11 28

Kauno menininkų namų gimtadienis „Meninink* sapnas“, visą dieną
V. Putvinskio g. 56-1

„Tikiu, kad ateityje šios dvi būsenos, sapnas ir tikrovė, kurios, regis, yra labai prieštaringos, susijungs į absoliučią tikrovę, siurrealybę“, – taip teigė pimajame siurrealistų manifeste 1924 m. judėjimo įkūrėjas André Bretonas. Kauno menininkų namų 52-ojo gimtadienio proga kviečiame kartu nusikelti į sapno ir tikrovės kuriamą surrealybę – susitikime lapkričio 28 d. visą dieną truksiančiame meninink* sapne“, – rašoma kvietime.

Gimtadienio proga lauks programa, atspindinti Kauno menininkų namų veiklų įvairovę – tai kultūros pusryčiai, kūrybinės dirbtuvės, ekskursijos po tarpukariu statyto pastato erdves, paroda „Atodanga“ ir net 4 val. trunkantis LAUKKU meninink/ų/ių kolektyvo performansas. Dieną vainikuos DJ International Farmer vedami šokiai ir pop-up baras iš Šančių. Programa: kmn.lt

Nemokamai.

Renginys „Zenoną Vegelevičių prisimenant“, 17:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Muziejus kviečia į vakarą, skirtą atminti LK Karinių oro pajėgų kūrėją, vadovą, kolegą, lakūną Zenoną Vegelevičių. Daugiau apie šią asmenybę skaitykite šiame straipsnyje.

Nemokamai.

Vakaronė „Adventas – laukimo metas“, 18:00
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 21, Garliava, Kauno r.

Vkaronėje folkloro ansamblis „Gegutala“ kvies apsigaubti iš harmoningų muzikos akordų nunerta ramybės ir susikaupimo skraiste. Ateikite į biblioteką ne tik drauge padainuoti, bet ir pasikalbėti apie Advento reikšmę bei prasmę skubančiame mūsų dienų pasaulyje, taip pat pasidalyti su bendruomene adventiniais palinkėjimais, paskanauti lietuviškas tradicijas įprasminančių valgių.

Prieš renginį bibliotekos III aukšte vyks edukatorės Kristinos Meilutės vedamo bibliotekos rankdarbių klubo „Susitikime kūryboje“ darbų paroda-mugė. Čia įsigytus širdies šilumą spinduliuojančius rankų darbo kūrinius galėsite padėti šiemet savo brangiausiems po Kalėdų eglute. Parodos-mugės pradžia 17.00 val.

Nemokamai.

TREČIADIENIS, 11 29

Paskaita-diskusija su parodos „Žalia“ kuratore Giedre Jankevičiūte, 15:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Kartu su parodos kuratore keliaudami po ekspoziciją ir stebėdami daugiau nei 200 meno ir gamtos objektų bei „Sengirės“ vaizdus M. Survilos filme, sužinosite, kodėl ji tokia žalia, kaip žalia spalva gali nutiesti giją tarp Lietuvos meno, istorijos, amatų, gamtos ir mokslo.

Parodoje pamatysite paskutinių išlikusių senųjų girių grožį, idealios Lietuvos vaizdus ir liaudies meno lobyną. Mokslo koridorius stebins eksperimentais, ir net juodai balti kūriniai atrodys žali. Sužinosite, kad ši spalva gali nešti ir negandas, pasinersite į vizijų ir sapnų pasaulį, o renginio pabaigoje savo jausmus, mintis ir akis nuraminsite žiūrėdami į žaliuosius Lietuvos peizažus.

Renginys nemokamas, bet reikalinga išankstinė registracija tel. +370 684 843 88 (darbo dienomis nuo 9.00 iki 16.00 val.)

Ekskursija „Amunicijos sandėliai Fredoje“, 18:00
Kauno tvirtovės parko dirbtuvės, Lakūnų pl. 63B

Šios ekskursijos metu aplankysite paslaptinguosius Kauno tvirtovės amunicijos sandėlius esančius Aukštojoje Fredoje – Lakūnų pl., Kauno tvirtovės parko dirbtuves bei didįjį Šančių Parako pusbrolį, pramintą Dinamitu.

Su bilietais.

Spektaklis „Auksinis drakonas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Režisieriaus Agniaus Jankevičiaus tragikomedija sukurta pagal to paties pavadinimo vokiečių dramaturgo Rolando Schimmelphenningo pjesę. Spektaklio personažai – to paties daugiabučio, kurio pirmame aukšte įsikūręs kinų greito maisto restoranas, gyventojai. Juos sieja ne tik bendra laiptinė ir priklausomybė nuo kinų maisto, bet ir bendra paslaptis – dviejų nelegalių migrantų iš Kinijos, brolio ir sesers, mirtis.   Paaiškėja, kad visuomenėje jų kaip asmenų tiesiog nėra – joks dokumentas nepatvirtina jų buvimo. „Nėra dokumento – nėra žmogaus“.

Su bilietais.

Teatro archyvo nuotr.

KETVIRTADIENIS, 11 30

„Dizaino Dienos 2023”, nuo 12:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

„Žmogus ekrano ribose jaučiasi saugus, tačiau tai yra tik teorinė pilnatvė. Žmogus priešais ekraną tai Tu – tikras ir drąsus, nebijantis savęs. Kurdami savo įvaizdį spraudžiamės į visuomenės nustatytus rėmus, tačiau Tu gali tai pakeisti leisdamas sau laužyti nustatytus mados standartus“, – kvietime į tradicinį renginį rašo Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (KTU MIDF) studentų atstovybė „InDi“.

Atraskite įkvėpimą būti savimi ketvirtadienį atidaromoje meninių instaliacijų parodoje (lankymas nemokamas) ir perlipkite per visuomenės nubrėžtas ribas gruodžio 1 d. kylančių dizainerių kolekcijų pristatyme (su bilietais).

Kūrybinės džinso dirbtuvės su Lukrecija Zigmantaite, 17:30
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Užsiėmimo metu kartu su parodos autore gaminsite unikalias, o svarbiausia – tvarias džinsines apyrankes. Susipažinsite su skirtingomis technikomis ir įvairiais antrinio džinso panaudojimo būdais. Galėsite pasirinkti sau artimą ir labiausiai patikusią techniką: pynimą, dekonstrukciją ir pan. bei dekoruoti savo apyrankę karoliukais, nėriniais ar kitomis detalėmis.

Su bilietais. Vietų skaičius ribotas, kviečiame į dirbtuves registruotis iš anksto tel. +370 684 843 88 (darbo dienomis nuo 9 iki 16 val.)

Danieliaus Sodeikos parodos „Žodžio forma“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Skulptoriaus Danieliaus Sodeikos parodoje pristatomi pastarųjų metų skulptūriniai objektai, daugiausiai iš medžio ar, ieškant prasmių praplėtimo, jo dueto su kita medžiaga. Kūrinių formos minimalistiškos – rodos, autorius klauso gamtos, ja seka, įsikiša tik akcentuodamas tai, ką išgirdo ar suprato. Ši paroda – dialogas tarp formos ir žodžio. Danielius iš prigimties yra lingvistas ir kasdienoj visada ieško žodžių reikšmių, todėl iš jų kylantys objektai atsiranda natūraliai, kūrybos eigoje.

Nemokamai.

Šokio filmų vakaras „Airos šokis“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Kaune užaugusi ir pirmus žingsnius scenoje žengusi Aira Naginevičiūtė jau daugiau nei trisdešimt metų puoselėja šiuolaikinį šokį mūsų šalyje. Kartu su kūrėja šokio keliu keliauja žinomi Lietuvos šokio menininkai – jos mokiniai, kolegos, bendraminčiai. Programoje pristatoma dokumentinių šokio filmų serija „Airos šokis“ leis artimiau pažinti Airą, Lietuvos šiuolaikinio šokio istoriją bei ją kuriančias asmenybes.

Nemokamai.

Filmas „Per arti“, 20:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Prancūzų pora įsivaikina broliuką ir sesutę iš Lietuvos, o prisitaikyti prie naujos aplinkos vaikams padeda laikinai kartu apsigyvenusi lietuvė vertėja Gabrielė. Tačiau greitai šeimos idilė sutrikdoma kultūrinių skirtumų, nesuderinamų auklėjimo metodų, bei kovos dėl vaikų prisirišimo.

Austėjos Urbaitės filmas šiemet triumfavo „Sidabrinėse gervėse“.

Su bilietais.

Kadras iš filmo