Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 22–24 dienoms

21 kovo, 2024, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 03 22

Ciklo „Čiurlionis ir dizainas“ parodos atidarymas, 15:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Muziejus, siekdamas skatinti šiuolaikinius dizaino, meninių industrijų kūrėjus naudoti neišsemiamą Čiurlionio kūrybą, pritaikant jos idėjas mūsų kasdieniniame gyvenime, pradeda mini parodų ciklą „Čiurlionis ir dizainas“. Pirmosios parodos, įkvėptos profesoriaus Vytauto Landsbergio (Profesoriaus ir UAB „Audėjas“ bendrų pastangų dėka buvo sukurtas audinio pavyzdys, remiantis M. K. Čiurlionio kūrybos motyvais), pristatyme dalyvaus pats profesorius ir Birutė Landsbergytė. Renginį moderuoja Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus generalinė direktorė Daina Kamarauskienė.

Nemmokamai.

„Kino pavasaris“: „Mylimiausias mano pyragas“ (My Favorite Cake), 16:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

70-metė Mahina gyvena viena nuo tada, kai mirė jos vyras, o dukra išvyko į Europą. Vieną popietę, su draugėmis gerdama arbatą, ji nusprendžia nutraukti savo vienišą rutiną ir atgaivinti meilę. Mahinai atvėrus širdį naujam romanui, neplanuotas susitikimas greitai virsta nenuspėjamu ir nepamirštamu vakaru. Maryam Moghaddam ir Behtash Sanaeeha filmas iš Irano.

Su bilietais.

Vakaras „Cesiulė kalbina Danutę Kalinauskaitę“, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Laukia pokalbis apie D. Kalinauskaitės romaną „Baltieji prieš juoduosius“ (2023, Tyto alba), tapusį Kūrybiškiausia metų knyga ir patekusį į Metų knygos rinkimų prozos penketuką, apie premijas bei literatūrinių įvertinimų reikšmę, apie lėtą rašymą ir gyvenimo noveliškumą, apie šachmatus kaip metaforą ir rašymo procesuose dalyvaujančius jausmus bei protą, apie kūrybines atvertis, talentus ir įgūdžius. Rašytoją kalbins muziejaus kultūrinės veiklos organizatorė, literatūrologė Agnė Cesiulė.

Nemokamai.

„Vilnius JJAZZ Ensemble“ koncertas, 20:00
„Oldman KAUNAS“, Rotušės a. 20

Džiazo ansamblis pristato savo ketvirtąjį, revoliucinį albumą „Ravenjazz“, kuriame susitinka džiazas ir reivas. Tai neeilinė sintezė, kurios kaltininkai – kompozitoriai Simonas Šipavičius (aka Sheep Effect), Domantas Razmus ir Jievaras Jasinskis. Tai ne tik pirmasis tokio pobūdžio albumas, bet ir drąsus žingsnis į naujas muzikines erdves, pasižymintis sodriu beat‘o ir naujo skambesio ieškojimu.

Su bilietais.

Festivalio „Audra“ apšilimo savaitgalis / I, 20:00
„Auditorija“, Nepriklasomybės a. 12

Birželį sugrįšiantis festivalis kviečia paragauti, ko tikėtis šiemet. Apšilimo savaitgalį atidarys speciali su Vilniaus tarptautiniu kino festivaliu „Kino pavasaris“ rengiama naktis – M. Žilinsko galerijos kino salėje bus parodytas dokumentinis filmas „Ryuichi Sakamoto. Opusas“. Po to – vieno įspūdingiausių šiuolaikinio džiazo ir elektronikos eksperimentatorių Bendik Giske bei prancūzų šokių muzikos provokatorės ir dainininkės COUCOU CHLOE gyvi pasirodymai. Šeštadienį „Audros“ meniu – Danijos techno superžvaigždė Courtesy kartu su house kultūros šviesuliu Young Marco. 

Su bilietais.

ŠEŠTADIENIS, 03 23

Novrūzo šventė, 14:30
P.A.R.A.K.A.S., L. Ivinskio ir Prancūzų g. kampas

„Novrūzas – tai Azijos tautų pavasario šventė. „Švenčia Afganistanas, Azerbaidžanas, Kirgizija, Kazachstanas, Turkija, Tadžikistanas, Turkmėnistanas, Uzbekistanas ir net Indija bei Pakistanas. Prisijunkite prie mūsų šventinės Nowruz šventės, kurią rengia SPEAK Lietuva ir kurioje pristatomos kultūros iš viso pasaulio“, – esate kviečiami į šeštadienio linksmybes.

Nemokamai.

„Kino pavasaris“: „Žemiškos eilės“ (Terrestial verses), 15:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Įspūdingų, dažnai tamsiai komiškų vinječių serija „Žemiškos eilės“ leidžia pažvelgti į iraniečių gyvenimą, jiems grumiantis su vyriausybės primesta socialine, kultūrine ir religine biurokratija. Statiška kamera vaizduoja daugybę istorijų: pamesto šuns ieškančią moterį, valstybės cenzūrą patiriantį filmo kūrėją, tėvus, norinčius pavadinti savo naujagimį sūnų Deividu, ir daugelį kitų. Šios trumpos fikcijos piešia stiprų, žmogišką gyventojų, pavargusių nuo kasdienybę varžančios politikos, portretą.

Po seanso vyks pokalbis su filmo režisieriumi Ali Asgari.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

Gražiausių arijų vakaras, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras klausytojus kviečia į nuostabų gražiausių operų arijų bei uvertiūrų vakarą. Klasikinės muzikos gerbėjams puikiai pažįstamų operų ir operečių arijas atliks būrys talentingų ir publikai jau pažįstamų solistų – visame pasaulyje žinomo vokalo pedagogo John Fisher rengiamų meistriškumo kursų dalyviai. Būtent J. Fisher šį vakarą ir diriguos orkestrui. 

Su bilietais.

IX tarptautinis kanklių muzikos festivalis „Kanklės mano rankose“, 18:00
Tautinės muzikos muziejaus renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

Festivalį uždarys koncertas, kuriame pasirodys jo dalyviai Agota Zdanavičiūtė, Marius Kačiulis, Gaila Kirdienė ir Laura Lukenskienė, Emilija Tarvydaitė ir Asta Motuzienė, Anykščių kultūros centro tradicinių kanklių ansamblis „Laumakė“ (vad. Asta Motuzienė), „Rigas danči“ (Latvija), Jenni Venäläinen (Suomija).

Nemokamai.

Monika Liu su simfoniniu orkestru, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Viena ryškiausių ir talentingiausių Lietuvos dainininkių klausytojams ruošia gyvenimo projektą – solinį arenos šou kartu su Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro simfoniniu orkestru. Pasak LNOBT vyr. dirigento Ričardo Šumilos, šis renginys arenoje nebus tipinis pagrojimas su orkestru. Jo metu bus papasakota labai asmeniška Monikos Liu istorija: „Esu tikras, tai bus didis įvykis.“  „Vien apie tai pagalvojus man pašiurpsta oda“, – taria Monika Liu.

Su bilietais.

„Kino pavasaris“: „Pati trumpiausia naktis“, 21:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

20-ties trumpų filmų maratonassuks į aštrių, komiškų ar net košmariškų pojūčių sūkurį. Didžiajame ekrane išvysite įelektrintus bučinius, nuostabius ir sapniškus pasaulius, magiško realizmo trupinius bei platų geografinį žemėlapį. Prieš seansą kavinė „Kiras“ vaišins pu-erh arbata ir kvies įsigyti saldėsių.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 03 24

Ekskursija „Juozo Grušo namai – nuo tarpukario iki sovietmečio“, 12:00Juozo Grušo namai-muziejus, Kalniečių g. 93

Esate kviečiami leistis į kelionę su Juozu Grušu. Sužinosite, kaip dvidešimt trijų metų jaunuolis atsikraustė į Laikinąją sostinę, kuri nei iš tolo nepriminė mažojo Paryžiaus, kur jis praleido savo studentiškas dienas. Išgirsite keletą priežasčių, kurios paskatino Juozą ir Pulcheriją Grušus namų idilę kurti Kalniečių gatvėje, kas suprojektavo vieno aukšto, sodybos tipo namelį. Dairydamiesi po autentiškus namų šeimininko kambarius, susipažinsite su tarpukario interjero detalėmis bei išgirsite kokius gyvūnus galiniame kieme augino Grušai.  

Nemokamai, būtina registracija tel. 8 37 33 08 60

„Kino pavasaris“: „Marso ekspresas“, 13:45
„Romuva“, Laisvės al. 54

2200-ieji, neoninis Marsas. Kaip niekada mįslingi, gyvenimu pulsuojantys antrieji žmonijos namai. Turtingas verslininkas pasamdo privačią detektyvę Aliną Rubi ir jos partnerį androidą Karlosą Riverą, kad šie susektų liūdnai pagarsėjusį hakerį. Kai, tuo pat metu, dingsta jauna moteris, pėdsakai nuveda į miesto pogrindį, kur robotų gaujos ruošia planus kovai su žmonių valdžia. „Marso ekspresas“ – tai vizualiai stulbinantis Jérémie Périn neo-noir nuotykis, kuriame susipina ateities, identiteto ir kovos už išlikimą temos.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

„Kino pavasaris“: „Kryžkelė“ (Crossing), 20:45
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Į pensiją išėjusi mokytoja Lia pažada išsiaiškinti kas nutiko jos seniai matytai dukterėčiai Teklei. Kai Lia iš kaimyno Ačio sužino, kad Teklė galėjo palikti Gruziją ir gyvena Turkijoje, Lia ir Ači išvyksta jos ieškoti. Atvykę į Stambulą jie atranda gražų miestą, pilną kontaktų ir galimybių. Tačiau ieškoti žmogaus, kuris niekada nenorėjo būti surastas, yra sunkiau, nei jie tikėjosi – iki kol sutinka teisininką Evrimą, kovojantį už transseksualų teises. Kai Lia ir Ači keliauja per miesto gatves, rodos, kad Teklė jau visai arti. Rež. Levan Akin.

Su bilietais.

Kadras iš filmo