Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 27–31 dienoms

27 gruodžio, 2023, Maršrutai, Naujienos

TREČIADIENIS, 12 27

Paroda „ArchiTextura: Unchanged & Evolving“, 10:00–19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Puiki vieta atsikvėpti tarpušventyje ir įsikvėpti iš mūsų protėvių išminties! Parodoje pristatoma architekčių ir tarpdisciplininių menininkių Rasos Chmieliauskaitės (Lietuva) ir Tomomi Homma (Japonija) sensorinė instaliacija gimė iš nuoseklaus kūrybinio proceso 2022-2023 m. lankant įvairius etninės architektūros objektus Lietuvoje ir Japonijoje, o taip pat kūrybinių dirbtuvių su Lietuvos ir Japonijos aklųjų ir silpnaregių bendruomenėmis

Nemokamai.

Vyčio Mantrimavičiaus nuotr.

Koncertų ciklas „Nuo Šv. Kalėdų iki Naujųjų metų“. „Kalėdų oratorija“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šiuo koncertu Kauno valstybinė filharmonija pradeda ilgalaikį koncertų ciklą, kuriame bus siekiama kiek kitaip perteikti auksiniam muzikos kūrinių fondui priklausančius kūrinius. Kaip gimsta genialūs kūriniai? Štai J. S. Bacho „Kalėdų oratorija“ gimė vadovaujantis visiškai pragmatiškais tikslais. Siekdamas tapti Saksonijos-Lenkijos karaliaus dvaro kompozitoriumi tuometinis Leipcigo Šv. Tomo bažnyčios kantorius sukūrė keletą pasaulietinių kantatų, skirtų būtent karaliaus dvarui. O kad šių kantatų geriausi numeriai nepražūtų užmaršties dulkėse, kompozitorius nusprendė daugelį jų panaudoti naujam sumanymui – monumentaliam, iš šešių dalių sudarytam kūriniui, apdainuojančiam Kristaus gimimo istoriją.

Scenoje – Kauno valstybinis choras, kamerinis choras „Modus“ ir solistai. O ar galima J. S. Bachą ne tik groti ar dainuoti, bet dar ir šokti? Tikrai taip, atsakytų tuo neabejojantys šokėjai Stefanija ir Jokūbas Nosovai. Jų kūno plastika pagrįsta J. S. Bacho „Kalėdų oratorijos“ interpretacija taps tikra intriga ir kalėdiniu siurprizu publikai.


Su bilietais.

Filmas „Sielų aukcionas. Neįtikėtina Auroros Mardiganian istorija“, 18:15

„Romuva“, Laisvės al. 54

Prasidėjus nuožmiam armėnų tautos genocidui vos 14 metų Aurora neteko visko – šeimos, namų ir laisvės. Nepalaužiama mergina, lydima neįtikėtinos sėkmės, ištrūko iš vergovės ir, pasiekusi Ameriką, tapo žiniasklaidos sensacija, o jos sukrečianti istorija – didžiulės sėkmės sulaukusiu ankstyvojo Holivudo kino filmu. Įspūdinga lietuvių kūrėjų animacija, interviu su pačia Aurora ir išlikę prarasto nebyliojo kino epo kadrai įamžina įkvepiantį tautos atgimimą – tai Innos Sahakyan kūrinys.

Su bilietais.

Filmas „Praėję gyvenimai“ (Past Lives), 21:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Režisierė Celine Song (g. 1988 Pietų Korėjoje) paauglystėje emigravo į Kanadą, o 2014 m. įstojo į Kolumbijos universitetą Niujorke studijuoti dramaturgijos. Tiek debiutinė šios menininkės pjesė teatrui, tiek pirmojo ilgametražio scenarijus atsispiria nuo jos pačios biografijos. Filmo „Praėję gyvenimai“ premjera įvyko Sandanso festivalyje, o Berlinalėje jis nominuotas Auksiniam lokiui.

Su bilietais.

KETVIRTADIENIS, 12 28

Paroda „Apie žalių bromų miestą“, 11:00–19:00
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

Ekspozicijoje – arti 200 kūrinių iš M. K. Čiurlionio dailės muziejaus  rinkinių, atkuriančių skirtingų laikmečių Vilniaus istorijos, Vilniaus ikonografinės raidos fragmentus. Romantiška, nostalgiška, mitologizuota, įtampos ar nacionalinio naratyvo pagrindu konstruota Vilniaus vizualinė tapatybė skleidžiasi ir tarp žalių miesto bromų veda mus sostinės erdvių ir laiko labirintais pro neatsitiktinai parodos vizualiniam dizainui pasirinktas arkas, simbolizuojančias minčių ir dvasios kilimą link aukštesnių idealų, stiprybę, siekį, virsmą tarp būtojo ir būsimojo laiko. Tai pasveikinimas Vilniui 700 metų sukakties proga.

Tuo pačiu aplankysite ir ką tik atidarytą Rogerio Ekmano tapybos darbų parodą „Abstrakcija, katinas ir meilė“.

Su bilietais.

Filmas „Puikios dienos“ (Perfect Days), 18:00

„Romuva“, Laisvės al. 54

Šis Wimo Wenderso filmas nuginkluos net užkietėjusius cinikus, o režisierius dar kartą įrodo, kad turi unikalų gebėjimą gyvenimo prozą paversti poezija. Tačiau tai ne poeto, o dokumentalisto filmas, kai kiekvienoje tekstūroje ar formoje atrandama kažkas naujo. Kanuose Wendersas apdovanotas Ekumeninės žiuri prizu, o aktorius Kôji Yakusho pripažintas geriausiu.
Su bilietais.

PENKTADIENIS, 12 29

„Retro Kalėdos“. „Baltasis Kiras“ su styginių kvartetu „Academicus“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Gerai žinomam indie/folk/roko muzikantui Tautvydui Pauliui Augustinui talkins styginių kvartetas „Academicus“, o šalia gerai žinomų dainų išgirsime dar negirdėtus kūrinius sukurtus specialiai šiam pasirodymui.

Su bilietais.

Rimvido Jankausko-Kampo parodos „Tapytojas esu, ir viskas.“ atidarymas, 18:00„Meno parkas“, Rotušės a. 27

Šis vakaras skirtas vieno iš kertinių XX a. pabaigos Lietuvos menininkų kūrybinio palikimo paminėjimui. Kaip rašo menotyrininkė Rasa Žukienė, Rimvidas Jankauskas savo kūryboje be baimės išreiškė ryškias emocijas ir sudėtingus egzistencinius apmąstymus. Garsėjo nepalaužiamu atsidavimu tapybai kaip savo gyvenimo esmei, jis užėmė drąsią, bekompromisę poziciją. Baigiantis metams išleistas ir pirmasis išsamus R. Jankausko-Kampo darbų katalogas.

Nemokamai.

Literatūrinio žurnalo „Gegutė“ sutikimas, 19:00
„Skliautas“, Rotušės a. 26

„Kavinėje „Skliautas“ bus pristatoma ant sienos nutūpusi „Gegutė“, bus skaitoma kūryba ir prie gėrimo taurės, kukuojama. Vos tik gimęs paukštelis nustebino savo grožiu ir iškart pasidalino į 200 vnt. Tai pirmasis žurnalas-paukštis, gyvenantis inkile. Kiaušinį 1,5 metų perėjo literatūros gaivintojai nuo skirtingų šakų. Ateikite įsivaikinti savąją Gegutėlę (nemokamai)“, – vilioja redakcinė kolegija.

Nemokamai.

ŠEŠTADIENIS, 12 30

Šventinė ekskursija „Kauno bažnyčių turas“, 11:00
Pradžia – prie fontano Laisvės alėjoje

„Kaunietiškų įdomybių“ gidė Karolina kviečia į vieną iš „Gražinkime Kauną“ šventinių ekskursijų ciklo pasivaikščiojimų. Šįkart žvalgysitės po išskirtinius maldos namus Kauno Naujamiestyje ir Senamiesčio pakraštyje. Ekskursijos metu aplankysite ne vieną unikalią ir įdomių istorijų kupiną bažnyčią, pasiaiškinsite, kurioje šventovėje Lietuvoje buvo pastatyta pirmoji prakartėlė. Apžvelgsite ne tik katalikų, bet ir reformatų, žydų maldos namus bei stačiatikių gausą Kaune menantį soborą ir daug kitų įdomybių. 

Į ekskursiją būtina užsiregistruoti telefonu +37067617145 arba parašant žinutę el.p. karolinastazyte@gmail.com arba Facebook puslapyje / messengeryje „Kaunietiškos įdomybės“.

Dail. Gerardo Bagdonavičiaus kalėdinė atvirutė, saugoma Šiaulių „Aušros“ muziejuje.

Koncertas „Metų laikai“, 18:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Koncerte skambės du pasaulyje puikiai pažįstami ir savo populiarumo neprarandantys šedevrai – Italijos baroko meistro Antonio Vivaldi „Keturi metų laikai“ bei Argentinos tango revoliucionieriaus Ástoro Piazzollos „Keturi metų laikai Buenos Airėse“. Scenoje susitiks VDU Kamerinio orkestro atlikėjai bei Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO koncertmeisterė, smuikininkė Augusta Jusionytė kartu su klavesino virtuozu Vilimu Norkūnu.

Su bilietais.

Kipro Kublicko nuotr.

„Los Secretos de Pablo“ koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Per vieną vakarą apkeliauti visą P. Amerikos žemyną – įmanoma! Tokie vakarai, vienijantys pasiilgusius namų ir kelionių bei nuotykių ištroškusius, užgimė jau prieš keletą metų. Mėgstantys salsa, cumbia, bachata, reggae ar ska stilių muziką ar šokius čia jausis puikiai.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 12 31

Stasio Pūtvio kūrybos paroda „Švieskis ir šviesk“, 11:00–17:00
Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Parodoje eksponuojami naujausi architekto Stasio Pūtvio tapybos darbai, pateikiama ir jo kurtų bei įgyvendintų memorialinės paskirties objektų apžvalga bei meninė instaliacija „Ąžuolas ir akmuo“, kuri buvo specialiai sukurta Lietuvos šaulių sąjungos šimtmečiui. Šią parodą V. Pūtvis skiria savo proseneliui Vladui Putvinskiui ir Antanui Žmuidzinavičiui. 

Šiame muziejuje veikia ir Miglės Kosinskaitės ir Peeterio Krosmanno paroda „Miesto hegzametras“. Aplankykite ir daugiau muziejų, juk paskutinė metų diena – tai ir paskutinis mėnesio sekmadienis!

Nemokamai.

Kariliono koncertas, 23:00
Karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Daug metų gyva tradicija baigiantis metams susitikti kariliono varpų dūžių glostomoje aikštėje. Gal ateisite su tais, su kuriais leidote metus, o gal susitiksite ateinančių pakeleivius? Koncertą atliks Raimundas Eimontas.

Su bilietais.

Naujųjų sutikimo vakarėlis, 23:30
Rotušės a.

Prie svarbiausios Kauno eglės šventinį vakarėlį kurs DJ Mamania, o fejerverkus keis lazerių ir šviesų šou.

Nemokamai.

„Prisukamas Abrikosas“, 23:59
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Daugelį industrinių miesto vietų apkeliavęs pop-up festivalis šįkart beveik „Lizde“ – renovacijai uždaryto muziejaus kino salėje, kuri po Naujųjų taps dar panašesnė į naktinį klubą.

Su bilietais.