Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 22-26 dienoms

21 gruodžio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 12 22

Arvydo Žalpio ir Danieliaus Sodeikos parodos, 11:00–18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Arvydo Žalpio parodoje „Suaugusiems vaikams” pristatoma ne vienerius metus kaupta videomedžiaga. Tai kelionė aplink pasaulį bandant surasti Mažąjį princą. „Dviejose projekcijose vaizduoju gyvenimą matomą lyg vaiko akimis. Kadruose aš leidžiuosi iš žemės viršaus į apačią, čia daug niūraus dangaus, bet jis neapibrėžtas ir nepasiekiamas, o jūra visai šalia, jos bangos plakasi į krantą…“

Danieliaus Sodeikos parodoje „Žodžio forma“ pristatomi pastarųjų metų skulptūriniai objektai, daugiausiai iš medžio ar, ieškant prasmių praplėtimo, jo dueto su kita medžiaga. Kūrinių formos minimalistiškos – rodos, autorius klauso gamtos, ja seka, įsikiša tik akcentuodamas tai, ką išgirdo ar suprato. Ši paroda tai dialogas tarp formos ir žodžio. Danielius iš prigimties yra lingvistas ir kasdienoj visada ieško žodžių reikšmių, todėl iš jų kylantys objektai atsiranda natūraliai, kūrybos eigoje. 

Nemokamai. Parodos baigia veikti prieš Kalėdas.

Roger Ekman tapybos darbų parodos ,,Abstrakcija, katinas ir meilė“ atidarymas, 14:00
A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

Rogeris Ekmanas – laisvas, nepriklausomas menininkas iš Švedijos. Jo tapybos darbai itin literatūriški ir siužetiški, išsiskiriantys stipriu koloritu, nurodantys į skirtingus intertekstus ir juos transformuojantys, laviruojantys tarp fantazijos ir siurrealizmo, sentimentalumo ir humoro, žvilgsnio į savo vidinį pasaulį ir supančią tikrovę. Rogerio Ekmano meniniai gabumai atsiskleidė jau vaikystėje, jis daug piešė mokykloje. Tėvo paskatintas, pasirinko inžinieriaus profesiją, bet tapybos, piešimo niekada nepamiršo ir, prieš kelerius metus atvykęs gyventi į Lietuvą, vėl intensyviai įsitraukė į kūrybą.

Atidarymo metu koncertinę programą atliks J. Naujalio muzikos gimnazijos mokytojos Rimos Daugėlienės dainavimo klasės mokiniai: Marija Širvinskaitė ir Rojus Bukauskas, koncertmeisterė Roberta Daugėlaitė (fortepijonas ir vokalas).

Nemokamai.

Domanto Razausko ir grupės VOS VOS koncertas, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Kai šie penki muzikantai visi kartu užlipa ant scenos – lauk beprotiškų improvizacijų, gerų tekstų ir atsidavimo iki paskutinio prakaito lašo. Domanto Razausko bliuzo, roko, reggae ir nenusakomų žanrų grupė VOS VOS koncertuoja nedažnai. Paprastai vasaromis jie pasirodo keliuose festivaliuose, o vilniečiai retkarčiais turi galimybę grupę išgirsti sostinės „Tamstos“ klube. Todėl pilnos sudėties VOS VOS koncertas Kaune – įvykis!

Su bilietais.

Kalėdinių giesmių vakaras, 18:00
Kalėdinis miestelis, Rotušės a.

Pasirodys Kauno „Saulės” gimnazijos mišrus jaunimo choras „Akordas“, Kauno kultūros centro choras „Gintaras“ ir Vilniaus šv. Jonų bažnyčios Gospel choras.

Nemokamai.

ŠEŠTADIENIS, 12 23

Paroda-mugė „Fotogrãfijos salònas“, 11:00–16:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

„Kirčiai ant žodžių – neatsitiktiniai! Įkvėpta istorinės miestų kultūros, galerija siekia tapti reguliaria ir labai asmeniška miestuomenės susibūrimo vieta, kur galima ne tik iš labai arti susitikti su autorine fotografija, bet ir pabendrauti, padiskutuoti, pasikalbėti ar tiesiog išgerti arbatos su ją kūrusiais autoriais, fotografijos meno žinovais ir kolekcionieriais“, – skelbia galerija. Šventiniu laikotarpiu fotogrãfijos salònas kartu veikia ir kaip paroda-mugė, kurioje pristatoma gausi fotografijos kolekcija: nuo Lietuvos fotografijos istoriją formavusių klasikinių darbų iki tradicines medijos ribas peržengiančių šiuolaikinės fotografijos eksperimentų. 

Nemokamai.

Vladimir Harmash nuotr.

Kariljono muzikos koncertas „Leliumai“, 16:00
Karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Koncertą atliks Austėja Staniunaitytė-Proietta. Skambės lietuvių liaudies adventinio laikotarpio dainos ir giesmės: „Oi, tu bitaite, leliumai“, „Sodai sodai, leliumai“, „Kam tavo, vilkeli“, J. Naujalio adventinės giesmės „Rasokit, dangūs“ ir „Atskamba balsas iš aukštai“. Antroje koncerto dalyje taip pat išgirsite žinomus kūrinius: „Veni veni Emmanuel“, „Gabriel‘s Message“, „An advent Alelleluia“, „O Come, Divine Messiah” ir kt.

Nemokamai.

Kalėdinių giesmių vakaras, 19:00
Kalėdinis miestelis, Rotušės a.

Pasirodys Kauno Švč. Mergelės Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) kamerinis choras „Cantate Domino“, Kauno kultūros centro mišrus „Diemedis“ ir Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios kamerinis choras „Te Deum“.

Nemokamai.

Filmas „Puikios dienos“ (Perfect Days), 20:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Šis Wimo Wenderso filmas nuginkluos net užkietėjusius cinikus, o režisierius dar kartą įrodo, kad turi unikalų gebėjimą gyvenimo prozą paversti poezija. Tačiau tai ne poeto, o dokumentalisto filmas, kai kiekvienoje tekstūroje ar formoje atrandama kažkas naujo. Kanuose Wendersas apdovanotas Ekumeninės žiuri prizu, o aktorius Kôji Yakusho pripažintas geriausiu.

Tylusis Hirajama atsikelia auštant, apsivelka darbo rūbus, nusiperka skardinę gėrimo iš automato, sėda į savo mikroautobusą ir vyksta į miestą. Jis valo viešuosius Tokijo tualetus taip, tarsi jie būtų šventa vieta, o jo darbas primena ritualą. Kartais Hirajama sėdi parke ir valgo sumuštinį, kartais kantriai padeda lengvabūdiškam kolegai. Po darbo, pakeliui namo, vyras stabteli pirtyje, automobilyje klausosi Patti Smith ir Vano Morrisono, prieš miegą skaito Williamą Faulknerį ir Patricią Highsmith. Kitą rytą keliasi auštant ir vėl daro tą patį, tačiau nuo Hirajamos veido niekad nedingsta palaiminga šypsena, nes jis tiesiog mėgaujasi gyvenimu.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 12 24

Filmas „Titina Šiaurės ašigalyje“, 10:10
„Cinamon“, Islandijos pl. 32

Titina – pirmoji keturkojė pasaulinė žvaigždė! Ši simpatiška kalytė 1926 metais iš Romos nukeliavo net iki Šiaurės ašigalio – ji jokiu būdu negalėjo savo šeimininko, inžinieriaus Umberto Nobile, į gyvenimo kelionę išleisti vieno. Šaunusis Umberto pastatė orlaivį, kuriuo šiauriausią gaublio tašką kartu pasiekė ir žymusis norvegų keliautojas Roaldis Amundsenas. Kaip šiai margai kompanijai sekėsi kelyje ir kas svarbiausia leidžiantis į tokius didingus nuotykius, atskleis šis animacinis filmas. Jis pieštas rankomis – tai šiais laikais ne ką mažesnis žygdarbis nei ekspedicija į Šiaurės ašigalį!

Su bilietais.

Kalėdų sutiktuvės Obelynėje, 23:30
Tado Ivanausko Obelynės sodyba-memorialinis muziejus, Akademija, Kauno raj.

Manoma, kad dendrologiniame Obelynės parke auganti 34 m aukščio dar paties prof. Tado Ivanausko pasodinta eglė yra aukščiausias gyvas Kalėdų medis Lietuvoje. Jau tampa tradicija, kad būtent Kūčių vakarą, per patį vidurnaktį, ji sužimba šviečiančiomis girliandomis, o šakos nusidažo įvairiausiomis spalvomis. Siekiant mechaniškai nepažeisti gražuolio medžio spalvos išgaunamos pasitelkiant šviesos efektus. Prie eglės lankytojus pasitiks ir švytinčiais ragais pasidabinęs elnias devyniaragis.

Į Kalėdų sutiktuves atvykstantys lankytojai turės galimybę aplankyti istoriniame T. Ivanausko kluone įsikūrusią prakartėlę ir žaisliukų parodą, išbandyti stebuklingų medžių burtus ir sužinoti, ar kitų metų svajonės bei norai išsipildys. Susirinkusiuosius linksmins ir šokdins instrumentinio folkloro grupė „Ratilai“. Nors Kūčių vakaras Kalėdų seneliui pats darbymetis, šventės neaplenkti žada ir jis.

PIRMADIENIS, 12 25

Grupės „Saulės Kliošas“ koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

„Renkamės vis mažesnes erdves, kuriose koncerto metu pasiektume ir jaustume kekvieną iš jūsų, muzikos magijai keliaujant iš lūpų į širdį, iš rankų į rankas.. Arčiau nei arti Jūsų, atliksime savo jautriausias pop/soul stiliaus dainas, kviesime dainuoti kartu, ieškoti jėgų toliau tikėti meile, apglėbsime jus savo ramybe. Dėl jūsų ir savęs, stengiamės būti: išmintingi, geri, stiprūs, mylintys ir labai mieli!“, – rašo viena šilčiausių Lietuvos grupių, paslėpsianti save po Kauno eglute.


Su bilietais.

ANTRADIENIS, 12 26

Koncertas „Su Šv. Kalėdom!“, 11:45
Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia, Papilio g. 7

šv. Kalėdos – didžiulė šventė tiek bažnyčiai, tiek visiems geros valios žmonėms. Sulaukus šios šventės visus aplanko begalinis džiaugsmas, o kas gali geriau išreikšti tokį pakilų jausmą nei varinių pučiamųjų fanfaros. Penki šaunūs varinių instrumentų virtuozai, susibūrę į ansamblį „Brass Bravo“, kviečia visus antrąją šv. Kalėdų dieną dalintis džiaugsmu ir pakylėti dvasią aukštyn skambant iškilmingiems ir galingiems muzikos garsams.

Nemokamai.

Koncertas „Šiltai balta“, 16:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno valstybinė filharmonija nuo gruodžio 26 d. kasdien kvies į ciklo „Nuo Šv. Kalėdų iki Naujųjų metų“ koncertus. Antrąją Kalėdų dieną scenoje muzikuos grupė „U‘Elements“ kartu su ryškiausia Lietuvos džiazo vokaliste ir meistriška fleitininke – Neda Malūnavičiūtė.

Su bilietais.

Koncertas „Kalėdos visiems“, 17:00
Kauno Kristaus prisikėlimo bazilika, Žemaičių g. 31A

Kasmetiniai kalėdiniai koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ koncertai tampa neatsiejama Kauno miesto sezoninės šventės programos dalimi ir atneša džiaugsmo, pakilios nuotaikos mirksnius šimtams klausytojų. Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ kaskart randa naujų kalėdinę nuotaiką skleidžiančių muzikos kūrinių. Tad šiais metais pirmą kartą Lietuvoje bus atlikta amerikiečių kompozitoriaus Josepho M. Martino kalėdinė kantata „Appalachian Winter“ (Apalačų žiema). Kartu pasirodys valstybinis choras „Vilnius“, Kauno styginių kvartetas ir skaitovas Laimonas Bendaravičius.

Nemokamai.

A. Grigorian, E. Montvido ir LVSO koncertas, 18:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Asmik Grigorian – ugninga, tačiau trapi. Jos dramatiškas sopranas pakeri iki pat širdies gelmių. Edgaras Montvidas – artistiškas, itin subtilus ir intelektualus, demonstruojantis nepriekaištingą tenoro vokalinę techniką. Gintaras Rinkevičius – legendinis dirigentas, maestro, kurio vadovaujamas simfoninis orkestras pristato patį aukščiausią profesionalumo lygį. Šių talentų ryšys pavers pasirodymą ne tik tobulų vokalų paradu, bet ir jaukiu, kupinu nesuvaidintų emocijų vakaru.


Su bilietais.