Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 31–birželio 2 dienoms

30 gegužės, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 05 31

Susitikimas su rašytoja Jutta Noak, 17:30
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Juttos Noak novelių knygoje „Violetinė suknelė“ personažų lūpomis stengiasi įvardinti ir įvertinti kasdienio gyvenimo amžinąsias vertybes. Tačiau atskiri epizodai, žingsniai, žodžiai iš šalies atrodo išplaukiantys iš nesudėtingo šeimos gyvenimo per išpažintį, norą save apginti; jie susiduria su neišmatuojama erdve bei laiku ir atsiliepia mumyse. Knygos pristatyme dalyvaus knygos autorė J. Noak ir redaktorė Janina Ryškutė.

Nemokamai.

Spektaklis „Pagalvinis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Prasidėjęs kaip mįslinga ir tamsi kriminalinė istorija, Gintaro Varno spektaklis pagal Martin McDonagh pjesę virsta makabrišku neogotikiniu trileriu. Žiauriai nužudyti keli maži vaikai, o jų nužudymo būdas aprašytas jauno rašytojo apsakymuose. Net ir išaiškėjus, kas žudikas, lieka klausimas: kas kaltas?

Teatro archyvo nuotr.

Filmo „Rašytojas“ premjera ir susitikimas su kūrėjais, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Niujorke filmuotas romantiškas, intelektualus ir kupinas sąmojo Romo Zabarausko filmas „Rašytojas“ intriguoja netikėta dviejų vyrų gyvenimo istorija. Kiek gyvenime patys turime laisvės rinktis, o kiek mūsų likimą nulemia politinės ir socialinės aplinkybės?

Po peržiūros į žiūrovų klausimus atsakys filmo režisierius Romas Zabarauskas, aktoriai Bruce Ross ir Jamie Day. Filmo pristatymą ir diskusiją vers lietuvių gestų kalbos vertėjas.

Su bilietais.

Parodos „Kuba. 1964-ieji. Fotografinis pasakojimas apie Fidelio ir Evelynės meilės istoriją“ atidarymas, 18:00
Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.

Parodoje – pirmą kartą Lietuvoje eksponuojamas tarpukario Lietuvos diplomato Prancūzijoje Antano Liutkaus sūnaus Perkūno Liutkaus užfiksuotas fotografinis pasakojimas apie 1964-ųjų kelionę į „laisvės salą“ ir Fidelio Kastro romaną su prancūzų studente. Nors pats autorius pabrėžia, kad nuotraukos darytos neprofesionalia įranga (Voigtländer) ir neturi meninių pretenzijų, tai itin įdomus to meto istorinis liudijimas, nukeliantis mus į porevoliucinius Kubos metus ir leidžiantis pamatyti šios šalies lyderį netikėtame amplua. 

Nemokamai.

„Cirkuliacija“: spektaklis „Anchored In Air“, 19:00
Laisvės al. 89, prie „Godo“ ir „Caffeine“

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ kaip niekad asmeniškas. Šių metų tema – biografijos, ja siekiama papasakoti asmenines atlikėjų istorijas įvairiomis šiuolaikinio cirko kalbomis.

„Anchored In Air“ – tai novatoriškas oro akrobatikos spektaklis, kurį pristato „Head Over Wheels“ – cirko ribas plečianti akrobatų trupė, jungianti negalią turinčius ir jos neturičius menininkus. Debiutinis jų spektaklis pakvies į skraidančių neįgaliųjų vėžimėlių, garsinio vaizdavimo ir gravitacijai nepaklūstančios akrobatikos pasaulį, jungiantį cirką, šokį, tekstą ir gyvą muziką. Atlikėjai savo kūnu ir asmeninėmis patirtimis analizuos izoliacijos, ryšio, frustracijos ir vertės temas, taip spektaklio metu naviguodami auditoriją per nuolat kintantį ir sudėtingą pasaulį, kuriame gyvename.

Nemokamai. 

Trupės archyvo nuotr.

Pažaislio muzikos festivalis: atidarymo koncertas, 20:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

29-ąjį kartą, kaip visuomet visai vasarai, grįžtanti muzikos šventė kviečia pasinerti į prancūziškosios romantikos pasaulį ir mėgautis spalvingomis orkestruotėmis bei karališko mecosoprano skambesiu. Pirmą kartą į Lietuvą atvykstanti pasaulinio garso dainininkė dama Sarah Connolly šlovę pelnė baroko muzikos interpretacijomis. Scenoje – ir Kauno valstybinis choras bei Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojami Gintaro Rinkevičiaus. Programoje – Hector Berlioz ir Maurice Ravel kūriniai.

Su bilietais.

Jono Danielevičiaus nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 06 01

Interaktyvi paroda  „Sukilusieji 1863–1864 m.“, 10:00–17:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

1863–1864 m. Abiejų Tautų Respublikos bandymas išsivaduoti iš Rusijos imperijos gniaužtų – kovingiausias ir ilgiausiai trukęs tautinio ir socialinio išsivadavimo sąjūdis XIX a. Rusijos imperijoje. „Minėdami 160-ąsias sukilimo metines, norime pakviesti į Lenkijos istorijos muziejaus parengtą interaktyvią parodą „Sukilusieji 1863–1864 m.“ Ji pasakoja apie sukilime dalyvavusias moteris, sukilimą palaikiusius dvasininkus bei žydus, kovas Ukrainoje ir daugybę kitų daugeliui dar nežinomų dalykų“, – rašoma anotacijoje.

Nemokamai.

Muziejaus nuotr.

Pažintis su projektu „Žvelk giliau“, 12:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Psichikos sveikatos ambasadorių projektas „Žvelk giliau” siekia ugdyti tolerantišką Lietuvos visuomenę, keisti neigiamas asmenines ir visuomenės nuostatas apie psichikos sveikatą, pabrėžti jos svarbą ir kurti teigiamą pokytį psichikos sveikatos srityje. Jau antrus metus muziejus jungiasi prie šios svarbios iniciatyvos. Renginio metu ambasadorė Lina pasidalins savo asmenine istorija apie susidūrimą su psichikos sveikatos sunkumais ir kaip pavyko juos įveikti. Vėliau apsilankysite M. K. Čiurlionio ekspozicijoje. Prie puodelio arbatos padiskutuosite apie paveikslus, gyti padedantį meną ir kaip sudėtingomis akimirkomis galime padėti patys sau.

Renginys nemokamas, tačiau reikia registruotis:
Lina: +370 617 69038; lina.lasaite@lsmu.lt

Grupės „Egomašina“ koncertas, 20:00
„Hogas“, Kaunakiemio g. 40

„Leidžiam savo ketvirtą albumą. Kviečiam klausytojus, vieną dainą girdėjusius, niekad neklausiusius, grupės narių tėvus ir pusbrolius, švogerius“, – kviečia kauniečius grupė iš sostinės. Adrenalino, serotonino, dopamino ir kitų substancijų varomoje „Egomašinoje“ gaudžia sintezatoriaus vėsinamos garažinio (kraut/surf) roko turbinos, užtikrinančios sklandų riedėjimą ir ironiškus triukus ant alternatyvinės muzikos rampų: „Ketvirtasis albumas toliau pasakoja, ką mąstom ir jaučiam. Bus piktų ir ramių dainų. Bus ir senų. Laukiam.“

Su bilietais.

Vasaros sezono atidarymas: filmas „Pasiklydę vertime“ (Lost in Translation), 22:30
„Romuvos“ lauko kinas, Kęstučio g. 62

Šis Sofios Coppolos kūrinys – vienas geriausių, įsimintiniausių ir romantiškiausių 2003 m. filmų, pelnytai apdovanotas trimis „Auksiniais gaubliais“ ir „Oskaru“. Tai komiški epizodai iš japoniškų bei amerikietiškų papročių, tradicijų ir įpročių radikalių skirtumų, jaudinančios romantiškos scenos, puiki muzika, scenarijuje nenumatytos improvizacijos ir žodžiais neaprašoma aktorių vaidyba.

Su bilietais. Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

SEKMADIENIS, 06 02

Paroda „Galingi, nes vieningi!“, visą parą
Šalia Kauno pilies, Pilies g. 17

Kauno miesto muziejus į Kauną atvežė Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Krašto apsaugos ministerijos kurtą lauko parodą, su kuria minėsime Lietuvos narystės NATO 20-ąsias metines. Sekdami svarbiausius NATO istorijos įvykius sužinosite, kodėl 1949 m. balandžio 4 d. dvylika Šiaurės Amerikos ir Europos valstybių nusprendė susivienyti į gynybinį aljansą, kokius tikslus organizacija kėlė, kokiais principais vadovavosi, kada ir kokiomis aplinkybėmis organizaciją papildė naujos narės, kaip sąjungininkės prisideda prie taikos ir stabilumo pasaulyje. Taip pat paroda pasakoja apie Lietuvą, jos žingsnius kelyje į NATO, bendrą veiklą su kitomis valstybėmis narėmis.

Koncertas „Vargonų ir trimito pašnekesiai“, 13:00
Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia (Soboras), Nepriklausomybės a. 14

„Su dideliu džiaugsmu pristatome kvapą gniaužiantį italų trimitininko Antonio Carretta ir vargonininko Giovanni Petrone koncertą“, – skelbia organizatoriai ir žada programą, kurioje – Mozartas, Bachas, Scheidermannas, Händelis ir kt.

Filmas „Varžovai“ (Challengers), 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Ekrane – romantinis sporto filmas, kurį režisavo Luca Guadagnino. Jame vaidina Zendaya, Josh O’Connor, Mike Faist, Darnell Appling ir AJ Lister. Filmo siužetas pasakoja apie teniso čempioną (Mike Faist), kuris, padedamas savo žmonos (Zendaya), buvusios teniso vunderkindės, pasitraukusios iš žaidimo po traumos, planuoja sugrįžti į varžybas prieš kitą žaidėją (Josh O’Connor), kuris taip pat yra jo buvęs geriausias draugas ir buvęs žmonos meilužis.

Su bilietais.