Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 17–19 dienoms

16 gegužės, 2024, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 05 17

Čekijos dienos, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Gegužės 17–19 dienomis Kaune pirmą kartą rengiamos Čekijos dienos. Minint bendradarbiavimo su giminingu Brno miestu 30-metį, kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami atrasti netolimą šalį. Trijų dienų programoje – plati renginių paletė: koncertai, parodos, sporto turnyrai, protmūšiai, kino seansas ir netgi čekų kalbos pamoka, kviečianti išmokti, ką reiškia „ahoj“ bei kur kas daugiau. 

Filmas „Kritinė zona“ (Mantagheye bohrani), 18:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Šis jauno Irano režisieriaus Ali Ahmadzadeho filmas – tarytum maištas ne tik prieš dabartinį šalies režimą, bet ir primestą kino kalbą, slopinančią bet kokį laisvės impulsą. Tačiau politika šiame filme lieka už kadro. Pirmame plane netrūks juodojo humoro, gimstančio iš beviltiškos būsenos, nutrūktgalviško greičio ir nuostabaus operatorinio darbo, sustiprinančio svaigulio būseną ir alternatyvios realybės bei laisvės iliuziją. Kartu tai duoklė Irano kino meistrams – Abbasui Kiarostami bei Jafarui Panahi. „Kritinė zona“ Lokarno kino festivalyje pripažintas geriausiu festivalio filmu.

Su bilietais.

Choro „Singphonics” koncertas, 19:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Septintus metus gyvuojantis šiuolaikinis džiazo ir populiariosios muzikos choras pirmą kartą koncertuoja Kaune. Chorui vadovauja talentingas džiazo vokalistas, aranžuotojas, bei muzikos mokytojas Martynas Vilpišauskas, kurio aranžuoti Michael Jackson, Seal, Bee Gees,Stevie Wonder, Aretha Franklin ir kt. pasaulinio lygio atlikėjų kūriniai koncertuose suskamba naujai ir netikėtai. Choro repertuarą papildo ir jazz, gospel, folk, funk bei kitų žanrų dainos.

Su bilietais.

Paskutiniai „Lizdo“ šokiai, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„Lizdas“ niekada nesibaigia. Jis lieka su visais, kuriems ši vieta rūpėjo. Baigiasi tik bene dešimtmetį vykę vakarėliai senajame jo rūsyje. Ir prasideda naujoji era – „Auditorijos“ era“, – rašoma kvietime į paskutinį vakarėlį erdvėje, kadaise buvusioje Žilinsko galerijos kavine. Netrukus prasidės šios erdvės renovacija, tad šokiai vyks aukštu aukščiau.

Su bilietais.

ŠEŠTADIENIS, 05 18

Gatvės muzikos diena, 12:00
Įvairios vietos

Vilniaus gatvėje ir aplink skambės 18-oji Gatvės muzikos diena! Visi – jauni ir vyresni, vaikai ir jų tėvai, mėgėjai ir profesionalai, muzikantai, šokėjai, aktoriai ir kiti kūrėjai yra kviečiami dalyvauti bei pakviesti miestą šokiui.

Nemokamai.

„Sapnas pilvu į viršų (šuo ar žuvis?)“?: (Įsi)klausymo dirbtuvės, 15:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kuo skiriasi klausymas ir girdėjimas? Ar galime girdėti save ir kitą vienalaikiškai? Ar klausymosi gali pakakti tam, kad tvirčiau jaustumės pasaulio dalimi? Ar klausymo patirtis gali suartinti mus ne tik su kitais žmonėmis, bet ir nežmonėmis, vietomis ir oro masėmis, o gal ir su mumis pačiomis/*/iais? „Į šiuos ir veikiausiai kitus kilsiančius klausimus bandysime atsakyti (įsi)klausymo dirbtuvių ir pasivaikščiojimo metu drauge su daug klausančia ir garsus kuriančia Daina. Atsakymų į šiuos klausimus ji ieško klausymo ir kūno praktikomis, įpindama jas į savo kūrybinę ir tiriamąją veiklas bei kasdieną“, – kviečia organizatoriai.

Nemokamai, reikia registruotis.

Europos muziejų naktis
Įvairios vietos

Europos muziejų naktis vyksta nuo 2005 m. – kasmet gegužę viso žemyno muziejai atveria duris lankytojams neįprastu metu ir išnaudoja šį laiką kurti ryšį su bendruomenėmis, įtraukia į muziejų veiklas. Programos Kaune ieškokite čia.

Nemokamai.

SEKMADIENIS, 05 19

Filmas „Ryuichi Sakamoto | Opus“, 11:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Kelerius metus iki mirties kompozitorius Ryuichi Sakamoto negalėjo koncertuoti gyvai. Vis dėlto 2022 metų pabaigoje jis sukaupė jėgas ir surengė paskutinį pasirodymą – sukūrė koncertinį filmą, kuriame yra tik jis ir fortepijonas. Koncertas prasideda ankstyvo ryto šviesoje, Sakamoto lipant į sceną. Brėkštant dienai jo paties pasirinkta tvarka atliekami kūriniai atspindi visą kompozitoriaus karjerą – nuo popžvaigždės grupėje „Yellow Magic Orchestra“ iki nuostabių Bertolucci filmų garso takelių bei paskutinio albumo „12“. Tai ne tik koncertas, tai – meditacija apie laiką ir kūrybą bei atsisveikinimas su vienu didžiausių Japonijos muzikos kūrėjų.

Su bilietais.

Filmas „Mėnesinės“ (Periodical), 12:55 / 15:05 / 19:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Nekenčiu mėnesinių!“ – ko gero, bent kartą gyvenime sau yra pagalvojusi ne viena mergina ar moteris. O tai – įprasta ir (ne)paprasta gyvenimo dalis, kuri net iki šiol dar vis apipinta mitais. Ką XXI a. žinome apie mėnesines? Kodėl taip skauda? O ar žinojote, kad tamponus išrado… vyrai? Žiūrint režisierės Linos Plioplytės (puikiai pažįstamos po jos filmo „Amžinai stilingos“) naująją dokumentiką tikrai paaiškės, kad dar vis žinome per mažai.

Su bilietais.

Luko Svirplio paroda „Puota“
„Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49


Eidami į kiną užsukite ir į „Akropolio“ renginių aikštę, kuri trims savaitėms virto pokylių sale: čia pradėta eksponuoti tarpdisciptininė-patirtinė Luko Svirplio paroda „Puota“. Kaip pasakoja pirmąją solo parodą pristatantis autorius, satyrinėje, eklektiškoje, absurdiškoje kompozicijoje lankytojai pasijus lyg įžengę į sustojusią plikbajorių pokylio akimirką.

Nemokamai.

Teodoro Biliūno nuotr.