Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 7–9 dienoms

6 birželio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 06 07

Šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

„Su vizija vėl atverti seniai užsklęstas erdves, ištirti dar vieną kitą nepatirtą kampą Kauno mieste ir išgirsti daug reto grožio muzikos“, – taip prisistato trečiąkart grįžtantis festivalis, naktimis žadantis daugiasluoksnę elektroninių ritmų programą naktiniais klubais vienai nakčiai virsiančiose erdvėse, o visu kitu paros metu – sodrų meno ir kultūros žemėlapį, padėsiantį Kaune atrasti vis naujas potyrių salas. Šokiai M. Žilinsko galerijos terasoje ketvirtadienį, koncertas Lietuvos banke ir kavinė funikulieriuje – penktadienį, reivas parke – šeštadienį, o tada stipriausi – į metalo fabriką? Tik per „Audrą“. 

Gražvydo Jovaišos nuotr.

„Cirkuliacija“: „Konstrukt“, 18:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

„Konstrukt“ – Doros Komendos (Kroatija) šiuolaikinio cirko spektaklis apie nesėkmę ir kovą su neteisingais pasirinkimais. Pasirodyme naudojami oro akrobatikos įrenginiai yra nestabilūs, nesaugūs ir netinkami naudoti, tačiau personažai renkasi kvailai bandyti atlikti pasirodymą ir deda visas pastangas į jau pralaimėtą kovą, bet galiausiai susiduria su klausimu – kaip priimti nesėkmę?

Su bilietais.

D. Komendos archyvo nuotr.

Mark Tokar, Arno Mikalkėno ir Kazimiero Jušinsko koncertas, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Į „Jazz Academy” atvyksta Ukrainą ginklu ginantis, aukšta meistryste ir išskirtiniu skambesiu pasižymintis Mark Tokar! Prieš kelerius metus Lietuvoje viešėjęs kontrabosininkas privertė ne vieną melomaną patirti ką reiškia nuo įstabios muzikos per nugarą bėgantys šiurpai. Išskirtinė galimybė išgirsti M. Tokar kartu su A. Mikalkėnu  ir Kazimieru Jušinsku mažojoje Šilainių koncertinėje erdvėje.

Su bilietais.

XII tarptautinis chorų festivalis ir konkursas „Kaunas Cantat“. Atidarymo koncertas, 19:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

„Kaunas Cantat“ – tai vasarėjančio Kauno miesto renginių tradicija tapęs chorų festivalis, skirtas puoselėti chorinės muzikos tradicijas Kaune. Šiemet jį atidarys Ondrášek Czech vaikų choras (Čekija), mišrus choras Līvzeme (latvija) ir Camerata Musica Limburg (Vokietija). Laukia ir daugiau nemokamų koncertų savaitgalį, sekite programą!

Nemokamai.

Renginys „Naktis Obelynėje“, 20:00
Tado Ivanausko Obelynės sodyba-memorialinis muziejus, Obelynės g. 8, Akademija, Kauno raj.

Daugelis vietos gyventojų memorialinę prof. Tado Ivanausko sodybą, ją supančius senojo paveldo obelų sodą bei dendrologinį parką puikiai žino ir yra juose lankęsi dieną. Tačiau kaip ši vieta atrodo naktį? Kokie kvapai, garsai, gyvūnai ir vabzdžiai čia karaliauja? „Kviečiame drauge atrasti Obelynę naktį“, – rašoma renginio, užsitęsiančio iki sutemų, aprašyme. Paskaitos, edukacijos, menas, kvapai, maistas – visko čia bus.

Nemokamai.

Kauno rajono muziejaus archyvo nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 06 08

„Atataria lamzdžiai“: Tautodailininkų ir amatininkų jomarkas, 12:00
Kauno pilies prieigos

Paskutinę tarptautinio folkloro festivalio dieną prie Kauno pilies vyksiančioje amatininkų ir tautodailininkų mugėje apsilankę miestiečiai ne tik paganys akis, patirs daug šventinio šurmulio, bet ir galės sudalyvauti įdomiose edukacinėse programose bei amatų demonstravimuose. Vakarop čia pat pasigirs ir koncertai. O jei turėsite laiko penktadienį, nepraleiskite ir tos dienos festivalio renginių! Pavyzdzdžiui, Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ koncerto Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje…

Nemokamai.

„Arklio galia“ koncertas, 20:00
„O kodėl ne?“, A. Juozapavičiaus pr. 122A

PRANEŠIMAS KAUNO M. GYVENTOJAMS IR PATALPŲ SAVININKAMS:
Dėl UAB „Arklio Galia“ vykdomų planinių roko muzikos darbų, nuo š. m. birželio mėn. 8 d., 20 valandos bus sutrikdytas ramybės tiekimas kavinėje-bare „O kodėl ne?“, adresu A. Juozapavičiaus pr. 122A, Kauno m. sav. Nurodytu laiku numatomas saksofonų vaitojimas, gitarų plyšavimas, negražių lietuviškų žodžių šūkaliojimas ir kiti visuomenei nepatogumus galintys sukelti veiksmai. Gyventojams patariama ritmingai judinti kūno dalis, kartu dainuoti priedainius ir nuolat gaivintis vaisvandeniais.

Su bilietais.

Filmas „Kauliuko metimas“ (Un coup de dés), 22:45
„Romuvos“ lauko kinas, Kęstučio g. 62

Matjė už viską yra skolingas savo draugui Vincentui: už ištaigų namą, solidų darbą, ir net už tai, jog prieš dešimt metų išgelbėjo jo gyvybę. Kartu su savo antrosiomis pusėmis jie – tarsi neišskiriama komanda, be rūpesčių gyvenanti saulėtoje Prancūzijos Rivjeroje. Tačiau idilė tarp geriausių draugų susvyruoja tuomet, kai Matjė sužino, jog Vincentas apgaudinėja savo žmoną. Į melo, apgaulės ir jaunos moters pinkles netrukus įkliūva ir pats Matjė… Dabar visų jų santykius išbandys mirtis, kurios nesitikėjo niekas. Režisierius: Yvan Attal.


Su bilietais

Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

SEKMADIENIS, 06 09

Filmas „Rašytojas“ (The Writer), 16:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Kostas ir Dima užmezgė draugystę Sovietų armijoje. Likimas nubloškė vyrus į skirtingas pasaulio puses: Dima įsikūrė Vilniuje, o Kostas tapo sėkmingu rašytoju Niujorke. Perskaitęs naują Kosto romaną, Dima jį aplanko – pasiryžęs pokalbiui, kurio laukė trisdešimt metų… Tai naujausias Romo Zabarausko filmas, kurį rekomenduojame pamatyti būtent kine.

Su bilietais.

Kadras iš filmo.

 Šokio spektaklis „Juodųjų eglių miškas“, 16:30 / 18:00 
 KTU III rūmai, 2 aukšto salė, Laisvės al. 13, Kaunas 

 KTU šokių studijos „MoDance“ šokio spektaklis – šiuolaikinio žmogaus alegorija, kuomet didelio tempo užgožtas žmogus gamtoje išgirsta save, o išgirdęs save išdrįsta nerti į savo vidų, kur prasibrovęs pro šviesias ir giedras mintis, gylyje randa ir tai, ką slėpė savyje ir nedrįso pažiūrėti. Spektaklyje skambės M. K. Čiurlionio kūryba kartu dermėje su šiuolaikine elektronine muzika ir L. Adomaičio kūriniu „Šamanas”.

Šokių studijos meno vadovė: Rūta Sudakovienė. Spektaklio kūrybinė komanda: Jevgenija Pavlova, Evelina Melinauskaitė, Ieva Balčiūtė, Justė Klemanskaitė, Orinta Terminaitė, Gabija Barvainaitė, Taura Muntrimė, Karina Vilkaitė, Gustė Makčinskaitė, Augustė Kanclerytė, Ugnė Mazuronytė, Gustė Janušauskaitė, Eva Šlikaitė.

Nemokamai su registracija  https://bit.ly/4e8w1jQ

Koncertas „Parko muzika“, 17:00
Kauko laiptų baseinas

Sekmadienį popiet orkestras „Ąžuolynas“ skelbs vasarą ir kvies kauniečius bei svečius į Kauko laiptų terasą lietuviškų kūrinių salvei. Smagios lietuvių autorių originalios kompozicijos, lietuvių liaudies dainų išdailos orkestrui ir šokiai užlies parkus, primins ne tik Dainų švenčių akimirkas, bet ir orkestro muzikavimo dvasią, kuomet Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ 7–ame dešimtmetyje koncertuodavo Vytauto parke, šokdindavo vasarojančius ir pramogaujančius miestiečius. „Retro lietus“, „Mes ateinam“, „Daina Kaunui“ ir dar daug girdėtų melodijų rengia Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir jo vyriausiasis dirigentas Giedrius Vaznys.

Nemokamai.

Spektaklis „Snieguolė“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklyje „Snieguolė“ režisierė Dr. GoraParasit (Gintarė Minelgaitė) žiūrovams pristato įtaigią ir gydančią Brolių Grimų pasakos interpretaciją, papasakotą ledynų mitologijos fone. Spektaklyje Dr. GoraParasit tyrinėja daugybę temų – ekologiją, klimato krizę, daugiakalbystę, migraciją, neapykantą ir socialinių lyčių dinamiką, kartu kviesdama svarstyti ir platesnius – egzistencinius dabarties ir ateities klausimus. Jungdama skirtingas medijas – twerk šokius, video žaidimų logiką, kompozitorės Sandros Kazlauskaitės garsovaizdžius ir klubinę muziką, režisierė atveria savo pačios, o kartu ir šiuolaikinės visuomenės psichologines pažeidžiamybes.

S. Baturos nuotr.