Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 25–27 dienoms

24 birželio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

ANTRADIENIS, 06 25

Literatūriniai priešpiečiai, 12:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Susitikimų metu 45 min. vyksta tylusis grupinis knygų skaitymas, o likusias 15 min. – kūrybinės, atpalaiduojančios veiklos: sensoriniai skaitymai, literatūrinės meditacijos, literatūriniai žaidimai, improvizacijos, slemas, sutartinės, greitosios kūrybinio rašymo dirbtuvės, blicas „gyvosios knygos“. Vasaros skaitinius galite rinktis savarankiškai, sekti „Vasaros su knyga“ iššūkius bei rekomendacijas arba išsirinkti Ąžuolyno bibliotekoje.

Nemokamai.

Slemas #73, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kaip ir kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį, visi keliai veda į sakytinės poezijos šėlsmą – slemą! „Vasariškai rinksimės naujajame KMN amfiteatre, tad tilps visi žodinių eksperimentų mėgėjai“, – žada organizatoriai. 

Vyčio Mantrimavičiaus nuotr.

Kaubojų vakarėlis kine: „Horizontas. 1 dalis“, 21:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Kevinas Kostneris ekrane ir Johny Cashas salėje nekantrauja tave pamatyti ant scenos! Prerijos, dykumos, svilinanti įtampa be tekilos – ar esi tam pasiruošęs?“, – klausia vesterno „Horizontas“ platintojai, rengiantys vakarėlį prieš seansą ir kviečiantis pasiruošti kaubojišką aprangą.

Su bilietais.

TREČIADIENIS, 06 26

Edukacija „Japonija arbatos puodelyje“, 18:00
Santarvės parko skaitykla

Biblioteka kviečia daugiau sužinoti apie Japonijos istoriją ir kultūrą bei ją atspindinčias žaliąsias arbatas. Edukacijos dalyviai pamatys, kokią arbatą japonai kasdien geria namuose, bus kviečiami trumpam nusikelti į Tekančios Saulės šalį ir išgirsti daug įdomių dalykų ne tik apie arbatą, bet ir apie Japonijos kultūrą.

Nemokamai.

Kauno šokio teatras „Aura“: B.O.R.N., 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Tapti vienais pirmųjų, pamačiusių naują „Auros“ spektaklį kviečia choreografas  Diego Alcalá (Meksika). O taip prasideda vienos šokėjų Julijos Strupaitės parašytas monologas, pristatantis šį spektaklį:

Mano namai yra mano aistra, mano šviesa.

Mirti tyloje.
Mirti judant.

Mirti mintyse.

Aš apsirengęs raudonai, aš pakeliui į baltą.
(skaityti toliau)

Su bilietais.

Filmo „Birželis, vasaros pradžia“ peržiūra, 20:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Šis Raimondo Vabalo filmas pristatomas kaip viena originaliausių 7-ojo dešimtmečio juostų, kuriai teko brautis per siaurus cenzūros vartus, esą vaizduojama tikrovė buvo „neteisinga“, tačiau kasdienio gyvenimo sprendimų ir moralinių vertybių sūpuoklės filmą paverčia įsimintinu ir kino kritikų itin rekomenduojamu Lietuvos kino klasikos kūriniu. Scenarijų filmui parašė Icchokas Meras – rašytojas, kurio 90-ąsias gimimo metines minėsime jau šį spalį. I. Mero kūryba taip pat paženklinta originalumo, netikėtumo ženklais, tai juntama ir šioje juostoje.

Nemokamai.

Pažaislio muzikos festivalis. Opera „Teresė“, 20:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pažaislio muzikos festivalio klausytojai pirmą kartą Lietuvoje išgirs retai skambančią Jules‘io Massenet operą „Teresė“ (Thérèse). Savo siužetu ir nuostabia muzika intriguojantį kūrinį atliks LNOBT orkestras ir vyrų choras, pagrindines partijas dainuos Justina Gringytė ir Edgaras Montvidas, prie dirigento pulto stos maestro Ričardas Šumila.

Su bilietais.

KETVIRTADIENIS, 06 27

Parodos „Lietuva brangi“ atidarymas, 15:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

„Lietuva brangi“ – neoficialus Lietuvos himnas ir kiekvieno lietuvio atpažįstamos eilutės, o šįkart – ir naujos, skambios parodos pavadinimas. „Kviečiame švęsti Dainų šventės šimtmetį bei dviejų meistrų – Jono Mačiulio-Maironio ir Juozo Naujalio – bičiulystę. Parodoje išvysite ne tik autentiškus eksponatus, bet ir šiuolaikinių menininkų – režisierės Gintarės Valevičiūtės-B. ir kompozitoriaus Mariaus Salyno – bendrą darbą, svarstantį, ką mums šiandien kalba šimtamečiai Maironio tekstai, ko mes pasiekėme ir kur nuėjome kaip visuomenė..?“, – retoriškai klausia muziejus.


Nemokamai.

Ekskursija po parodą  „Kauno getas: tikrovė ir atmintis“, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Muziejuje veikia nauja Kauno geto sunaikinimo 80-mečiui skirta paroda, kurios kuratoriai Giedrė Jankevičiūtė ir Nerijaus Šepetys kviečia kartu patyrinėti geto dailininkų sukurtus ir atkurtus Vilijampolės geto vaizdus, pasiklausyti, ką apie sunkiai įsivaizduojamą geto tikrovę mums pasakoja dokumentai, geto kalinių atsiminimai ir vaizdai – fotografijos, dailės ir dizaino kūriniai.

Su muziejaus bilietu.

„Romuvos“ lauko kinas: „Geležiniai gniaužtai“ (The Iron Claw)
NKDT Mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

Sean Durkin filmas – tikrais faktais paremta vienos šeimos užmojų, triumfo ir prakeiksmo istorija. Von Erichų šeimos galva – griežtas teksasietis (akt. Holt McCallany), pasiryžęs padaryti viską, kad keturi jo sūnūs sporte pasiektų tai, ko pačiam nepavyko. Ambicijos tampa prakeiksmu – likimo išbandymai smogia vienas po kito, išjudindami broliškų santykių ir amerikietiškos svajonės pamatus, o šeimos namus paversdami kovos ringu. Kūrinys, kurį atlikėja Adele pavadino geriausiu matytu filmu, kelia ir griežto auklėjimo kainos klausimą.

Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Su bilietais.