Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 11–13 dienoms

11 birželio, 2021, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 06 11

Paroda „Antanas Žmuidzinavičius (1876–1966). Retrospektyva“
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Paroda, minint A. Žmuidzinavičiaus 145-ąsias gimimo metines, surengta autentišku interjeru ir eksterjeru alsuojančiuose namuose, apie dailininko gyvenimą ir kūrybą byloja visuose muziejaus ekspozicijų aukštuose. Parodoje pristatomi visų tapybos žanrų įvairaus laikotarpio dailininko kūriniai. Atrenkant darbus svarbūs buvo keli kriterijai: greta populiariausių darbų norėta parodyti mažiau žiūrovams žinomus ar rečiau eksponuojamus ankstyvojo laikotarpio dailininko piešinius, darytus pieštuku ir anglimi. Pastarąjį dešimtmetį nemažai A. Žmuidzinavičiaus kūrinių grįžo į Lietuvą. Meno mecenatai, privatūs asmenys mielai skolina kūrinius ne tik parodoms, bet ir nuolatinėms ekspozicijoms.

Juodkrantės piramidė, 1937

Parodos  „REVERSE 21“ ir „Laiškai“
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Pirmojo galerijos aukšto ekspozicinėje erdvėje – dr. prof. Rimanto Plungės fotografijų ir videografijos paroda „REVERSE 21“, trečiojo – jubiliejinė Marijos Sinkevičienės tekstilės darbų paroda „Laiškai“. 

Parodoje REVERSE 21 eksponuojama dr. prof. R. Plungės kūryba pasižymi neįprastais vizualiniai sprendimais, kuriuos padiktuoja patys autoriaus analizuojami objektai ir aplinkos refleksijos.

Tekstilininkės Marijonos Sinkevičienės paroda pristato jau trečiają projektų ciklo „Prikelta į būtį“ dalį „Laiškai“. Šios dalies kolekciją sudaro foto tekstilės, gobeleno ir siuvinėjimo technika sukurti menininkės kūriniai. 

Marijona Sinkevičienė. „Pirmas laiškas“. Linas, foto tekstilė. 31 x 82 cm. 2020

Gyvai: „Koža“, 19:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Ilgai lauktas gyvo pasirodymo šurmulys pagaliau aplanko ir „Godo“. Karantine užgimęs kaunietiškas electro-punk projektas KOŽA, atsiduodantis rituališku prakaitu bei akis temdančiu riksmu į veidą. Čia jėgas sujungė Karolis ir Olegas, siekdami prisikasti prie žmonijos ir muzikos ištakų, prie jų primityvumo. Kūrybai įkvepia sapnai, laisvosios asociacijos, psichoanalizė ir kitos pasąmoningumą kutenančios sritys. Nesuvaržyta ir laukinė idėja judėdama įgauna prasmingą formą, ir taip primato nudirta žvėries oda virsta kniedytą ir antsiuvais papuoštą KOŽĄ.

Šiokiam tokiam apšilimui ir atvėsimui gyvą pasirodymą įrėmins Karolio ir Olego soliniai dj set’ai.

Būgnų vakaras – jam session, 20:00
Nepriklausomybės a. 

„Mėgsti ritmą? Patinka būti būryje šaunių žmonių ir groti? O gal mėgsti groti, bet bijai? Mes pasiruošę išlaisvinti tave iš šių pančių! Renkamės neribotam bei nevaržomam pasigrojimui BET KOKIAIS būgnais ar kitais mušamaisiais (jeigu nori atsinešti ir kitus instrumentus – prašom)“, – taip neformaliai  ir įkvepiančiai skamba laisvo vakaro organizatorių kvietimas. Bam!

„Lauko kinas“: „Blogos pasakos (Favolacce)“, 22:30
Lietuvos švietimo muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Karšta vasara Romos priemiestyje. Čia gyvena prakutę darbininkai, bet jų namuose nuolat jaučiamas nerimas – dėl darbo, dėl mylimųjų, dėl to, ką pagalvos kaimynai. Karštoje saulėje tarp mandagių šypsenų sirpsta tuoj pratrūksianti įtampa. Atrodo, kad jų tariamų problemų nepastebi tik vaikai, palikti patys sau. Tačiau būtent jų sukrečiantis keršto planas finale išsiverš it Vezuvijus. Rež. Damiano ir Fabio D’Innocenzo.

ŠEŠTADIENIS, 06 12

Lietuvos radijo 95-asis gimtadienis, 11:00 – 20:00
Vienybės a.

Minėdamas 95-ąjį gimtadienį LRT RADIJAS klausytojams ir žiūrovams birželio 12 d. organizuoja išskirtinę tiesioginę transliaciją iš Kauno „Mes esame radijas“. Šiame mieste nuskambėję Lietuvos radijo šaukiniai pradėjo pirmąją radijo stoties transliaciją Lietuvoje. Vienybės aikštėje – tiesioginė vaizdo transliacija „Mes esame radijas“, joje – LRT RADIJO, LRT KLASIKOS bei LRT OPUS radijo laidos. Klausytojų ir žiūrovų laukia muzikiniai pasirodymai.

„Cirkuliacija“: „Clothes and Us“, 11:00
„Volfo bravoras“, Radvilų Dvaro g. 2A

Sveiki atvykę į magišką drabužių pasaulį, kur seksime tris artistus ir gausybę žiūrovų padovanotų drabužių kelionę nuo įprastų namų darbų, kaip drabužių skalbimas, džiovinimas iki fantastinių būtybių, kurios atgimsta džemperiuose ar šilko juostose. Šiame trupės „Kata“ cirko spektaklyje matysite įvairias cirko disciplinas, kaip kinų stulpas, oro akrobatika, objektų manipuliacija ir porinė akrobatika. Spektaklis skirtas vaikams ir šeimoms pavers jūsų namų spintas ne tik pilnas drabužių, bet ir prisiminimų, istorijų ir draugų.

Premjera. „Pasaulio bamba“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklis paaugliams įkvėptas Williamo Goldingo romano „Musių valdovas“ ir sukurtas pagal šiandienos jaunimo aktualijas. Režisierė Agnė Sunklodaitė analizuoja paauglių pasaulį, jų baimes ir žiaurumo prigimtį. Kaip mumyse išsikeroja žemiausi instinktai ir nustelbia tai, kas žmogų daro žmogumi? Iš kur atsiranda žiaurumas? Kaip vaiko sąmonėje kyla jėgos lyderizmas ir noras nurungti kitą? Kas yra žmogiškumas? Kas gimdo baimę ir neapykantą? Kur veda neribota valdžia ir jos troškimas? Spektaklyje žiūrovai galės ne tik stebėti veiksmą, bet ir reikšti mintis, drauge su kitais ieškoti atsakymų į klausimus, priimti sprendimus.

D. Stankevičiaus nuotr.

Smuikininko Diego Esteban koncertas, 16:00
Prie Kauno apskrities viešosios bibliotekos, Radastų g. 2

Iš Kolumbijos kilęs elektriniu smuiku grojantis Diego Estebanas šiuo metu pradeda naujus muzikinius projektus Lietuvoje. Jis bendradarbiauja su estrados ir operos dainininkais, muzikantais ir Lietuvos prodiuseriais, kurdamas novatoriškus kūrinius. Diego Estebanas groja savitu stiliumi. Galite tikėtis išgirsti bet ką, pradedant klasikiniais garsais, baigiant lotyniškais ritmais, elektroninėmis vibracijomis, popmuzikos ir roko melodijomis. Kartu su muzikantu pasirodysianti amerikietė dainininkė Veronica Freel neseniai persikėlė gyventi į Vilnių ir šiuo metu įrašinėja savo debiutinį albumą su lietuvių prodiuseriu „Saxtone“.

Koncertas vyks lauke, prie bibliotekos centrinio įėjimo. Jei oras bus nepalankus, renginys bus perkeltas vidun.

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“: Audiovizualinis projektas „Performa“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Susikaupimas, meditacija, įsiklausymas į save mintimis nuklystant į paslaptingą muzikos pasaulį – visa tai koncerte, kuriame performatyviai suskambės nauji lietuvių autorių kūriniai. „Twenty Fingers Duo“ klausytojams pristatys Andriaus Maslekovo, Juliaus Aglinsko, Dominyko Digimo, Rūtos Vitkauskaitės, Mykolo Natalevičiaus ir Arturo Bumšteino kūrinius.

„Lauko kinas“: „Sniego daugiau nebus (Śniegu już nigdy nie będzie)“, 22:30
Lietuvos švietimo muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Vieną pilką, apniukusį rytą dideliame Rytų Europos mieste pasirodo paslaptingas masažuotojas iš Rytų vardu Ženia. Nešinas masažo lova, vienas po kito lanko vienodai atrodančius turtingų klientų namus. Nors gyvena pasiturimai, jie spinduliuoja vidiniu liūdesiu ir ilgesiu. Atėjūno rankos gydo, o akys įsiskverbia iki sielos gelmių. Rusiškas vyriškio akcentas jiems skamba tarsi daina iš praeities, atsiminimas iš tariamai saugesnės vaikystės. Ar pavyks Ženiai išgelbėti juos iš jų pačių tamsos? Rež. Małgorzata Szumowska, Michał Englert.

SEKMADIENIS, 06 13

Architektūrinių ekskursijų ciklas „Ekskursas: Socmodernizmas“, visą dieną
Susitikimo vietą sužinosite užsiregistravę

„Ekskurso“ nemokamų ekskursijų ciklo komanda kviečia pažinti devynis išskirtinius objektus, jų architektūrą bei Lietuvos architektus ir architektes, kūrusius centrinio planavimo institutų laikotarpiu. Kokios pamokos buvo perimtos iš tarpukario modernizmo? O gal daugiau įkvėpimo buvo semtasi iš užsienio architektūros? Kaip socialistinio modernizmo kūrėjams sekėsi išpildyti savo vizijas amžino deficito ekonomikoje? Pastatų sąrašas ir registracija: www.ekskursas.lt.

V. Černiauskaitės plakatas

Spektaklis „Meškiuko gimtadienis“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Istorija nubunda vaikų fantazija nuspalvintame fėjų buduare… Siaučiant lietui grįžta fėja Lėja ir negali patikėti, kad namuose tiek svečių. O kur slepiasi jos draugė Frėja? Užmigo vargšelė, nes visą naktį daineles kūrė žaisliukui, kurį rado gatvėje. Jai pabudus, fėjos supranta, kad šiandien šio meškiuko gimtadienis. Ką jam padovanoti? Gal pasaką, kurioje meškiukas nukeliautų į snieguotus kalnus ir galėtų susidraugauti net su pačiu mėnuliu? Viskas yra įmanoma, jei tik fėjoms padės vaikai. Rasos Bartninkaitės režisuota muzikinė fėjų pasaka pasipuošusi pavasariniais Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos 2-3 kl. moksleivių piešiniais, kurie tapo ženklia spektaklio scenografijos dalimi.

Teatro archyvo nuotr.

Gedulo ir vilties dienos minėjimas, 15:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl.

Gedulo ir vilties dienos išvakarėse Kauno IX forto muziejus kviečia į naujos lauko parodos „(Ne)užpildyta tuštuma“ pristatymą ir susitikimą su tremtiniais. Renginyje skambės tremtinių atliekamos dainos ir eilėraščiai.

Išankstinė registracija: https://forms.gle/yNYxpy5Vgtv2zJPS9

Minėjimas vyks Kauno IX forto memorialiniame parke (obelų sode). Esant blogoms oro sąlygoms, renginys vyks Okupacijų ekspozicijos salėje.

„SkirtBike Kaunas 2021“, 16:00
Draugystės parkas

Jau ketvirtą kartą festivalis „SkirtBike Kaunas“ kviečia susitikti ir pasivažinėti dviračiais pasipuošus suknele ar sijonu. Festivalio metu, kaip visada, lauks spalvingas dviračių paradas, įvairių organizacijų prisistatymai, pašnekesiai apie gyvenimą ir grožį.

Martyno Plepio nuotr.

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“: „Teka saulė džiazo ritmu“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„FOLK in JAZZ“ – tai projektas, sujungiantis tris svarbiausias Lietuvos muzikinės kultūros tradicijas: liaudies dainas, klasikinę muziką ir džiazą. Jo programa, sudaryta iš dvylikos dainų, nauju aspektu pristatys penkių Lietuvos etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos – liaudies muziką. Dainos bei improvizacijos jų temomis bus atliekamos derinant klasikinės ir džiazo muzikos stilius bei formas. Įdomu, jog programoje skambės specialiai šiam projektui kuriamos aranžuotės ir improvizacijos, tačiau muzikoje siekiant išlaikyti originalią dainų prasminę formą bei harmoniją.

„Cirkuliacija“: „inTarsi“, 19:00
„Volfo bravoras“, Radvilų Dvaro g. 2A

Dešimtmetį kurianti trupė Compañía de Circo “eia“ savo darbus vadina „žmogaus cirku“ – pasirodymų ašis visuomet žmogiškumas ir žmonių santykiai. Energijos bomba – spektaklis „InTarsi“, atspindi visuomenėje egzistuojančius santykius tarp asmenybių ir individualumo bei grupės, bendruomenės ar kolektyvo. Scenoje, kurios scenografija tampa dar vienu pasirodymo veikėju, žiūrovai išvysta daug skirtingų technikų ir akrobatinių triukų.