Žurnalų archyvas

Galerijoje „Meno parkas“ – dvi naujos parodos

7 birželio, 2021, Galerijos „Meno parkas“ inf. | Naujienos

Birželio 10 d., ketvirtadienį, galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) be atidaromojo renginio pradės veikti dvi naujos parodos. Pirmojo aukšto ekspozicinėje erdvėje – dr. prof. Rimanto Plungės fotografijų ir videografijos paroda „REVERSE 21“, trečiojo – jubiliejinė Marijos Sinkevičienės tekstilės darbų paroda „Laiškai“. 

Parodoje REVERSE 21 eksponuojama dr. prof. R. Plungės kūryba pasižymi neįprastais vizualiniai sprendimais, kuriuos padiktuoja patys autoriaus analizuojami objektai ir aplinkos refleksijos. Parodos pavadinimas atskleidžia, kaip autorius žvelgia į aplinką – ji atspindima ne teisingai, ar klaidingai, o tarsi apverstai. Tai leidžia į pasaulį pažvelgti netikėtai ir išryškinti reversuose paslėptą esmę.

Rimantas Plungė. Kadras iš videoinstaliacijos DECIVE MOMENTS. 2020–21

Eksponuojama prof. dr. Rimanto Plungės paroda REVERSE 21 (galerijos „Meno parkas“ projekto „Akcentai. 2021“ dalis) apibendrina paskutinių 15 metų autoriaus ieškojimus dirbant su fotografijos ir video medijomis.

Tekstilininkės Marijonos Sinkevičienės paroda pristato jau trečiają projektų ciklo „Prikelta į būtį“ dalį „Laiškai“. Šios dalies kolekciją sudaro foto tekstilės, gobeleno ir siuvinėjimo technika sukurti menininkės kūriniai. 

Marijona Sinkevičienė. „Pirmas laiškas“. Linas, foto tekstilė. 31 x 82 cm. 2020

Pasak autorės, pagrindinė tekstilės darbų „Laiškai“ koncepcija – rašytinio laiško žmogaus žmogui svarba ir reikšmė: Yra didžiulis skirtumas tarp laiško rašyto Times New Roman šriftu, kur visų autorių laiškų šriftas yra toks pats, ir kiekvieno autoriaus personalinės rašysenos. Konceptualūs kolekcijos darbai simbolizuoja laiško kelionę per žmogaus gyvenimą, informacijos perdavimą, komunikavimą, iš kartos į kartą, iš praeities į dabartį ir prikeltą į būtį, į dabartį. Šiuo kūrybinio darbo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į informacijos perdavimą, komunikavimą rašant laiškus autorine rašysena, kuri užfiksuoja mūsų emocijas, jausmus, išgyvenimus nepakartojama personaline kaligrafija. Laiškai parašyti rankraščiu – sielos ir širdies kalba.“

Parodos galerijoje „Meno parkas“ veiks iki liepos 11 d. Parodų lankymas nemokamas.