Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 8–11 dienoms

8 balandžio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 04 08

Benas Lastauskas ir knygos „Tiems, kurie neskaito“ pristatymas, 17:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Tiems, kas tingi skaityti – Benas Lastauskas atvyksta į Kauną, užsukit.
Tiems kitiems: Benas Lastauskas Kaune darys stand… Pala, knygos pristatymą? Taip, gal kiek ir netikėta, bet gerb. Benas Lastauskas, tinklaraštininkas, internete dar žinomas kaip vietinis hiparikas, ne tik parašė knygą, kurios auditorija galimai neegzistuoja, bet ir atvyksta į Ąžuolyno biblioteką susitikti su tais (ne)skaitytojais. Pokalbį su Benu ves kultūrines jaunimo bangas Kaune keliančios organizacijos „Kylantis Kaunas“ atstovai Sandra Karnilavičiūtė ir Kazimieras Jasaitis.

Nemokamai.

Filmas „Kryčio anatomija“ (Anatomy of a Fall / Anatomie d’une chute), 18:00

„Romuva“, Laisvės al. 54

Pastaruosius metus rašytoja Sandra, jos vyras Samuelis ir jų sūnus Danielis gyveno atokiame Prancūzijos Alpių miestelyje. Vieną dieną Samuelis randamas negyvas sniege prie jų namo ir Sandra tampa pagrindine įtariamąja. Prasidėjęs teismo procesas pamažu virsta viešu Sandros ir Samuelio sudėtingų santykių nagrinėjimu, o tyrimo eiga priklauso nuo jų neregio sūnaus parodymų. 2023 metais Kanų „Auksine palmės šakele“ apdovanota juosta „Kryčio anatomija“ yra intriguojanti teismo drama su psichologinio trilerio elementais.

Šis seansas pritaikytas kurtiesiems ir neprigirdintiems žmonėms. Ką tai reiškia? Filmas bus rodomas su specialiais lietuviškais SKN subtitrais, kurie kiek daugiau nei įprastai papasakos apie filme pasigirstančius garsus. Girdintiems žiūrovams šie subtitrai netrukdys, o kurtieji ir neprigirdintys galės visavertiškai filmą žiūrėti kartu su girdinčiaisiais.

Su bilietais.

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Tautinės muzikos muziejus, L. Zamenhofo g. 4

Renginyje muziejus laukia mokančių ir nemokančių šokti, atėjusių su pora ir be poros. Nesudėtingų šokių mokys etnologas, tradicinių šokių mokytojas, vienas iš VDU folkloro ansamblio „Linago“ vadovų Gytis Aučinikas. Po to – vakaronė, kurios metu gros ansamblis „Kauno bandonija“ (vadovai Algirdas Kasperavičius ir Vilius Marma), Kauno r. Babtų kultūros centro Vandžiogalos tradicinė kapela, ansamblis „Šilko stygos“,  muzikantai Albinas Vaškevičius, Svajūnas Birgiolas.

Su bilietais.

KMM nuotr.

ANTRADIENIS, 04 09

Ievos Juodelės knygos „Monsteros“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

„Monsteros“ – debiutinis, įžūlus psichologinis romanas apie šiuolaikines mamas. Pokalbyje su Ieva Juodele dalyvaus sociologė, Ąžuolyno bibliotekos tyrėja, Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė Ieva Dryžaitė. Diskusiją moderuos Ąžuolyno bibliotekos literatūrologė, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja Donata Bocullo. Kaip ir I. Juodelės romane, trys mamos kalbėsis apie motinystės sociologiją ir moteriškąją bei motiniškąją tinklaveiką. 

Nemokamai.

Alvydo Šlepiko knygos „Namas anapus upės“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Alvydas Šlepikas – poetas, prozininkas, scenarijų autorius, režisierius. Rašytojo kūryba gerai žinoma Lietuvoje ir užsienyje. Jo romanas „Mano vardas – Marytė“ sėkmingai verčiamas į daugelį užsienio kalbų. A. Šlepiko kūryba apdovanota literatūrinėmis premijomis Lietuvoje ir užsienyje. Naujoji autoriaus knyga „Namas anapus upės“ – septynių novelių rinkinys. „Metų knygos rinkimuose“ geriausia prozos knyga pretenduojančiame tapti kūrinyje gvildenamos atskirties, išsilaisvinimo, pabėgimo nuo kaltės temos.

Nemokamai.

TREČIADIENIS, 04 10

VDU Muzikos akademijos džiazo skyriaus studentų koncertas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

VDU Muzikos akademijos džiazo skyriaus bakalauro 4-to ir magistro 2-tro kurso studentų koncerte džiazo vokalistės ir instrumentalistai užburs kūriniais iš savo būsimųjų baigiamųjų programų.

Nemokamai.

Knygos „Kazimieras Pyplys-Mažytis. Lietuvos partizanų pasiuntinys į Vakarus“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Knyga skirta žymaus laisvės kovotojo, vieno iš aštuonių Lietuvos laisvės kovos karžygių Kazimiero Pyplio-Mažyčio ir jo bendražygių atminimui. Pristatyme dalyvaus knygos sudarytoja Rita Pauliukaitienė, istorikas dr. Simonas Jazavita, Kazimiero Pyplio-Mažyčio dukterėčia Rima Karpavičienė, Punsko „Aušros“ leidyklos direktorius Sigitas Birgelis, Garliavos kultūros centro folkloro kolektyvas „Gegutala“.

Filmas „Femme“, 18:00„Romuva“,
Laisvės al. 54

Džiulsas yra drag karalienė iš Londono. Kartą po pasirodymo klube jį užpuola homofobų gauja su Prestonu priešakyje. Po šio įvykio Džiulsas atsisako pasirodyti klubuose ir atsiriboja nuo išorinio pasaulio. Tik po kelių mėnesių jis nusprendžia apsilankyti gėjų pirtyje, kur sutinka… Prestoną. Instinktyvus noras bėgti netrukus virsta keršto troškimu. Bet Džiulsas nekeršija Prestonui smurtu, vietoje to nusprendžia jį suvilioti. Taip Sam H. Freeman ir Ng Choon Ping filmas virsta dviejų vyrų iš skirtingų pasaulių – katės ir pelės – žaidimu.

KETVIRTADIENIS, 04 11

Popietė „Subkultūrų vizualinis identitetas fotografijoje“, 17:00
VDU menų fakultetas, Muitinės g. 7


Pirmojoje susitikimo dalyje dr. T. Pabedinskas skaitys paskaitą „Roko maršai fotografijoje: roko subkultūra ir politinės permainos“. Po paskaitos pakviesime kavos pertraukėlei ir trumpai diskusijai, o 18 val. dr. T. Pabedinskas pristatys jo kartu su antropologe dr. Rasa Pranskevičiūte-Amoson įgyvendintą meninį-tiriamąjį projektą „Subkultūra“. Bus demonstruojamos šio projekto metu sukurtų fotografijų projekcijos, ir bus galima susipažinti su knyga „Subkultūra“

Nemokamai.

„Romuvos“ kinoteka: „Paprika“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Romuvos kinoteka – tai filmų ciklas, kuriame į ekraną sugrąžiname senosios ir modernios kino klasikos filmus, kviečiame pamatyti tas juostas, kurios be abejonių vertos žiūrovų dėmesio, tačiau pastaraisiais metais repertuare įprastai jau nebėra rodomos. 

Su bilietais.

Norberto Černiausko knygos „Fado. Trumpa neįvykusi Lietuvos istorija“ pristatymas, 18:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Įsivaizduokite, kad Lietuvos neištiko didžiausia XX a. katastrofa: šalis nebuvo okupuota ir išvengė Antrojo pasaulinio karo siaubo. Įsivaizduokite, kad nepriklausomos valstybės gyvenimas tęsėsi kupinas politinių realijų, ūkio reformų, sporto varžybų ir rokenrolo šėlsmo. Tai knyga apie neįvykusią istoriją, vaizduotę kaitinančią alternatyvią Lietuvos praeities versiją. Pasakojimas apie ilgesį ir nostalgiją laikui, kuris galėjo būti, bet neįvyko, – tarsi jausminga ir melancholiška fado daina.

Nemokamai.

Alexandro Paley rečitalis, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Visame pasaulyje pripažintas ir Lietuvos klausytojų itin mėgstamas pianistas Alexanderis Paley‘us kviečia Kauno valstybinės filharmonijos klausytojus į išskirtinį rečitalį. Tai unikalaus muzikanto duoklė nemirtingajam barokui, Johannui Sebastianui Bachui ir jo kūrybos atspindžiams kitų kompozitorių (Ferenc Liszt ir César Franck) palikime.

Su bilietais.

Žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ balandžio numerio sutiktuvės, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Devintus metus leidžiamas miesto kultūros žurnalas „Kaunas pilnas kultūros“ kviečia drauge pavartyti balandžio numerį. Jau 104-asis sąraše žurnalas tradiciškai turi savo temą – kasmet balandį redakcija dedikuoja muzikinei krypčiai ar fenomenui.

„Kauno pilno kultūros“ puslapiuose pernai karaliavo gatvės muzika, dar anksčiau redakcija domėjosi džiazu, bigbitu, reivu… 2024-ųjų balandį sukamės 30 metų atgal. KMN skaitykloje pasidalinsime numerio rengimo užkulisiais ir tuo, kas netilpo į 64 nemokamo leidinio puslapius. Žinoma, lauksime įžvalgų ir klausimų apie ankstesnius ar būsimus žurnalus.

Nemokamai.