Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 29–gegužės 2 dienoms

28 balandžio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 04 29

Susitikimas su Igne Ale, 18:09
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Berželio“ padalinys, Taikos pr. 113B

Klaipėdoje gyvenanti ir kurianti vertėja ir rašytoja įkvėpimo semiasi skaitydama, vaikščiodama, keliaudama, o kartais tiesiog stebėdama niekada nerimstančią jūrą. Kaune ji ne tik pristatys savo naujausią romaną „Migruojantys paukščiai“, bet Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga dar pasikalbės ir apie bibliotekininko profesiją, kuriai rašytoja yra dedikavusi knygą „Visi vieniši žmonės“.

Nemokamai.

Trio „Fleitų 3“ koncertas, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Trio sudaro  Mėta Gabrielė Pelegrimaitė – fleita, Salomėja Kalvelytė – fleita, altinė fleita, Kristupas Gikas – fleita, bosinė fleita. „Fleitų 3“ savo klausytojus stebina originaliomis kompozicijomis laisvų improvizacijų rėmuose, kai įprasta tradicinė fleitos skambesio kokybė transformuojama į neatpažįstamas garsines faktūras, atskleidžiančias šių instrumentų įvairiapusiškumą. Eksperimentuodami su įvairiomis technikomis trio nariai kviečia pasinerti į užburiančių ir svaiginančių garsų kelionę.

Nemokamai.

ANTRADIENIS, 04 30

Romualdo Požerskio parodos „Triukšmai ir šiukšlės“ atidarymas, 17:00
 VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

VDU Menų fakulteto profesoriaus Romualdo Požerskio paroda kalba apie desocializuotą, dehumanizuotą meną ir savigarbą prarandančią politiką. Agresyvių medijų ir menininkų kūrinių „triukšmai“ bei „šiukšlės“ daro įtaką mūsų visuomenės vertybių suvokimui. Parodoje eksponuojamos fotografijos ir video kūrinys sukurtas naudojant 1967–1973 metais Požerskio filmuotą 8 mm kino medžiagą. 

Nemokamai.

„Fleitų 3“ / Gretos Skaraitienės nuotr.

Tarptautinė džiazo diena: filmas „Atkirtis“ + „The Schwings Band“ koncertas, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Tarptautinę džiazo dieną galite paminėti specialiame „Romuvos kinotekos“ ciklo renginyje, kuriame lauks Damieno Chazelle’io režisuotas, šiemet dešimtmetį minintis, filmas „Atkirtis“ (Whiplash) ir gyvai atliekama muzika, kurią gros vintažinio džiazo bei svingo muzikos ansamblis „The Schwings Band“. 

Su bilietais.

Mariaus Čepulio knygos „Metai. Gamtos fotografo dienoraštis“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Dėmesio centre – antroji Mariaus Čepulio „Gamtos fotografo dienoraščio“ knyga, gausi įspūdingų gamtos fotografijų, patarimų, ko gamtoje nepražiopsoti kiekvieną mėnesį, taip pat vaizdingų, informatyvių ir šmaikščių autoriaus pasakojimų. Jie padės geriau suprasti gamtą ir nuotykių bei netikėtumų kupinus gamtos fotografo darbo užkulisius, paprastai nepatenkančius į kadrą. Marius Čepulis per pastaruosius septynerius metus ne kartą budinosi ankstyvą rytą tam, kad užfiksuotų išraiškingų gamtos akimirkų, ir jų sukaupė visą lobyną.

Nemokamai.

Slemas #71, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Literatūros edukacijos programa „Trenksmas“ tęsia literatūrinius eksperimentus ir kviečia į 70-ąjį slemą Kauno menininkų namuose! Sleme dalyvauti yra trys galimybės: a) klausytoju; b) teisėju; c) dalyviu. Klausytoju tampa kiekvienas(a) atėjęs į slemo renginį. Dalyviu gali būti kiekvienas norintis ir turintis ką pasakyti. Viskas, ką jis turi padaryti, pasiruošti tris tekstus, kurių kiekvieno trukmė iki trijų minučių. Dalyvius vertina komisija, atsitiktine tvarka sudaryta iš salėje esančių žiūrovų.

Nemokamai.

Vyčio Mantrimavičiaus nuotr.

Performatyvus šokio vyksmas „Dekreacija“, 19:00
BLC verslo centras, „Belo“ salė, K. Donelaičio g. 62, D korpusas

Vyčio Jankausko šokio teatro pristatomo meninio vyksmo centre yra žmogaus asmenybės dekreacijos procesas. Žodis „dekreacija“ reiškia veiksmą, priešingą sukūrimui. Dekreacijos procesas – tai sąmoningas žmogaus savojo „aš“ atsižadėjimas, suspendavimas ir dėmesio nukreipimas link to, kas yra anapus jo t. y. pati tikrovė, pasaulis su visa savo įvairove, o jis pats tuo metu atsiskleidžia kaip viso to neprivilegijuota dalis, susiliejanti su savo aplinka kaip visuma.

Tai iš kūrėjų etinio rūpesčio gimęs bandymas eksperimentuoti, kurti, suaktyvinti naujas intersubjektyvumo – tarpusavio sąveikos – formas, choreografiją suvokiant kaip tam tikrą santykių tarp įvairių kūnų organizavimo praktiką.

Su bilietais.

TREČIADIENIS, 05 01

Filmas „Nedžentelmeniško karo ministerija“ (The Ministry of Ungentlemanly Warfare), 16:00 / 18:05 / 21:45
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Režisierius Guy Ritchie‘is („Šnipas iš U.N.C.L.E.“, „Vagišiai“, „RocknRolla“) sau būdingu stiliumi pasakoja tikrais įvykiais paremtą istoriją, kuri slepia ir dar vieną neįtikėtiną sutapimą: šioje operacijoje dalyvauja ir eilinis britų kareivis, vardu Ianas Flemmingas. Kas žino – jei ne šiame filme pavaizduoti įvykiai, galbūt pasaulis nežinotų ir tokio personažo kaip Džeimsas Bondas?

Su bilietais.

Kadras iš filmo

Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Kartotojai“, 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Šis šiuolaikinio šokio spektaklis yra choreografo Emanuelio Gato (Prancūzija / Izraelis) ir Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjų bendradarbiavimo rezultatas. Tai asmeninė vienuolikos asmenų, ieškančių ryšio, kelionė. Sudėtinga choreografinė struktūra ir kartu iki esminių elementų redukuotas šokis, kai šokėjai „varo“ kūrinį ir atkuria jį kiekvieną kartą iš naujo, nagrinėdami atlikėjo, kaip scenos gyvo kūrėjo, vaidmenį.

Trupės archyvo nuotr.

Grupės „Sraigės efektas“ koncertas, 20:00
„Hogas“, Kaunakiemio g. 40

Alternatyvaus noise-roko grupė „Sraigės efektas“ per dešimtmetį trunkančią savo muzikinę kelionę spėjo užklysti į sad surf/dark blues platumas, nuodugniai ištyrinėti monotonijos įvairovę ir ištestuoti klausytojų ausų būgnelių tamprumą. Šis kvartetas nuolat ieško savo unikalaus skambesio, kuris susideda iš subtiliai cituojamų įkvėpimų, skirtingų menų samplaikos bei ypatingos meilės kūrybiniam procesui. Praėjus metams po albumo „Klaidosklaida“ išleidimo „Sraigės efektas“ sustiprėjo, atjaunėjo, pagausėjo ir turi naujienų.

Su bilietais.

KETVIRTADIENIS, 05 02

Paroda „Meno ir sporto sintezė“, 10:00–17:00
Lietuvos sporto muziejus, Muziejaus g. 7

Parodoje „Meno ir sporto sintezė“ menininkai kelia mintį, jog sportas yra savotiškas menas. Tapybos darbuose lankytojai galės išvysti žaisminguosius šachmatus, lengvąją atletiką, vandens sportą, buriavimą, karatė, futbolą, krepšinį, dviračių sportą ir boksą. Tai bendras Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokyklos, Sportininkų namų ir Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos projektas, besitęsiantis jau penkerius metus. Projekto pradžia buvo 2019 metais prasidėjusi jaunųjų menininkų pažintis su Klaipėdos miesto sporto istorija. 

Su bilietais.

Ekskursija parodoje „Geltona moteris“ su Sigita Maslauskaite-Mažyliene, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Renginio metu Sigita Maslauskaitė-Mažylienė pasakos apie savo ir savo kartos menininkų santykį su Antano Samuolio tapyba, apie „Geltonos Moters“ poveikį kūrybai ir Samuolio paveikslų kopijavimo pobūdį. Šis susitikimas – Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje eksponuojamos parodos „Geltona moteris. Antano Samuolio (1899–1942) retrospektyva ir inspiracijos“ renginių ciklo dalis.

Į ekskursiją būtina registracija tel. +370 684 843 88 (darbo dienomis nuo 9.00 iki 16.00 val.)
Kaina: su muziejaus lankytojo bilietu.

Susitikimas su rašytoju Alvydu Šlepiku, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Renginyje bus pristatoma rašytojo naujausia prozos knyga „Namas anapus upės“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2023) ir kalbama apie ankstesnę jo kūrybą. Autorių kalbins muziejaus kultūrinės veiklos organizatorė, literatūrologė Agnė Cesiulė. Renginio metu taip pat bus eksponuojama Kauno Jono Jablonskio gimnazijos II MYP mokinių iliustracijų pagal A. Šlepiko romaną „Mano vardas – Marytė“ paroda (mokytojos Ilona Murašovienė ir Dalia Sudarienė).

Nemokamai.

Jono Minkevičiaus darbų parodos „Per pasaulio gatves“ atidarymas, 18:00
A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

Ši paroda – tai kvietimas prisiminti  KTU profesoriaus, architekto ir architektūrologo Jono Minkevičiaus kūrybinį indėlį tiek į Lietuvos, tiek į pasaulio architektūrą. Šių metų birželio 24-ąją profesoriui sukanka 95 metais, tad tuo pačiu tai ir puiki proga jį aplankyti bei pasveikinti su artėjančiu garbingu jubiliejumi. Ekspozicijoje galima išvysti virš 60 grafikos ir akvarelės darbų, kuriuose pavaizduoti architektūros ir kraštovaizdžio objektai iš Lietuvos ir profesoriaus kelionių po užsienio šalis – Graikijos, Ispanijos, Italijos, Egipto, Indijos ir kitų šalių. Taip pat galėsite pamatyti vieno žymiausių tarpukario laikmečio architektų Vytauto Landsbergio-Žemkalnio atsiliepimą apie Jono Minkevičiaus darbus.

Nemokamai.

Grupės „Shower“ koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Netikėtai palaikymo ir meilės „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje sulaukusi grupė nori atsidėkoti savo klausytojams organizuodama pavasario turą, simboliškai pavadintą „Impossible“.

Su bilietais.