Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 26–28 dienoms

25 balandžio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 04 26

Parodos „Patogūs gyventi miestai“ atidarymas
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Danijos Karalystės Ambasada Skandinavijos dienų proga kviečia į parodą, kurioje pristatomos Danijos žaliosios iniciatyvos bei sprendimai, padedantys verslo įmonėms ir valstybinėms institucijoms atremti kylančius iššūkius. Atidaryme dalyvaus Danijos Karalystės ambasadorė Grete Sillasen, o danų architektas Steen Enrico Andersen ves paskaitą apie miestų pritaikymą patogiam gyvenimui.

Paroda veiks iki gegužės 26 d.

Nemokamai.

Festivalis „Kaunas Jazz“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Nuo vokalisto ir trombonininiko Ray Greene minituro po Lietuvą iki itin laukiamo ansamblio „Snarky Puppy“ koncerto „Žalgirio“ arenoje – šiemet „Kaunas Jazz“ programa išties įspūdinga. Festivalis dovanos koncertus viešose miesto erdvėse (didžioji scena – Nepriklausomybės a.), taip pat džiazo gerbėjus vilios į Nacionalinį Kauno dramos teatrą, kur pasirodymus surengs vienas ryškiausių naujosios kartos Kubos džiazo muzikantų Jorge Luisas Pacheco bei Ledisi – žymi amerikiečių dainininkė, „Grammy“ laureatė. Žinoma, „Kaunas Jazz“ programa neapsieina ir be puikių vietos kūrėjų – tokių, kaip Giedrius Nakas ar „JazzWay“.

Visa festivalio programa: www.kaunasjazz.lt

Filmas „Nedžentelmeniško karo ministerija“ (The Ministry of Ungentlemanly Warfare), 17:45
„Romuva“, Laisvės al. 54

Režisierius Guy Ritchie‘is („Šnipas iš U.N.C.L.E.“, „Vagišiai“, „RocknRolla“) sau būdingu stiliumi pasakoja tikrais įvykiais paremtą istoriją, kuri slepia ir dar vieną neįtikėtiną sutapimą: šioje operacijoje dalyvauja ir eilinis britų kareivis, vardu Ianas Flemmingas. Kas žino – jei ne šiame filme pavaizduoti įvykiai, galbūt pasaulis nežinotų ir tokio personažo kaip Džeimsas Bondas?

Su bilietais.

Jurgos Tumasonytės knygos „Naujagimiai“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Novelių romanas „Naujagimiai“ aiškiai išsiskiria savita pasaulio vizija, ryškiais personažais, magiškojo realizmo elementais. Nekasdieniškame kontekste išryškėja asmeninės dramos, ribinės patirtys ir užburiantys, įtraukiantys vaizdai. Realistinis sluoksnis čia maišomas drauge su antgamtiniais, tautosakiniais, istoriniais sluoksniais. Knyga „Metų knygos rinkimuose“ nominuota prozos kategorijoje.

Renginys skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.

Nemokamai.

Justės Kazakevičiūtės autorinės muzikos koncertas „Dienoraščiai“, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Justė Kazakevičiūtė – pianistė, dainų autorė, dainuojamosios poezijos, populiariosios ir džiazo muzikos atlikėja, kūrėja. Atlikėja su muzika gyvena nuo pat vaikystės, ilgus metus grojusi gitara ir fortepijonu, vėliau nusprendė siekti pianistės karjeros. 

Renginys skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.

Nemokamai.

ŠEŠTADIENIS, 04 27

Paskaita „Knygnešių fenomenas“, 12:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Nijolės Raižytės paskaita skirta 120–osioms lietuviškos spaudos atgavimo metinėms paminėti. 1864–1904 m. carinė Rusijos valdžia Lietuvoje drastiškai varžė lietuviško žodžio laisvę, lietuvių kalbą, spaudą, knygų leidybą. Prievarta brukami leidiniai svetima rašyba – „graždanka“ – neprigijo: lietuviai prieš juos kovojo, jų neskaitė ir nerašė. Knygų leidyba lietuvių kalba persikėlė anapus Nemuno, į Mažąją Lietuvą. Spaudą ir knygas, rizikuodami savo gyvybėmis, gabeno ir platino knygnešiai. Įvairių jų istorijų ir išgirsite šioje paskaitoje.

Nemokamai.

Tizianos Longo šokio spektaklis „Tikra širdis / Magokoro“, 16:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Galerija kviečia į atsisveikinimo su Almyros Weigel parodos „Ar esu, kas esu?“ renginius. Priešpiet – edukacinė programa „Popieriniai žiedlapiai“, popiet – spektaklis „Tikra širdis / Magokoro“. Magokoro reiškia tikrą širdį, nuoširdžią, teisingą širdį. Tai japonų kalbos žodis, nurodantis konkrečią filosofinę koncepciją, gyvenimo būdą. Gyventi tikrą gyvenimą yra gyventi su tikra širdimi. Tai idealus kelias į laimę.

Su muziejaus bilietais.

Teatrinis ritualas moterims „Atvira oda“, 12:00 / 15:30 / 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Pojūčių teatro sumanytoja ir įkūrėja režisierė Karolina Žernytė dažnai kaip atspirties tašką renkasi lietuvių mitologiją. Savo kūryba ji nagrinėja žmogaus prigimtį, o mitologija tai sritis, kuri labai ryškiai ją atskleidžia. Žmonės ją kūrė intuityviai, bandydami suprasti save ir supantį pasaulį.

„Atvira oda“ – tai teatrinis ritualas, skirtas tik moterims. Čia nebus pasyvių stebėtojų, visos taps dalyvėmis. Pojūčių teatro ir Kauno miesto kamerinio teatro merginos kartu su veiksmo dalyvėmis tyrinės savo prigimtį per kasdienius ir archajiškus ritualus. Tai – jausminė moterų pirtis, kur gera būti savimi tarp savų. Tekėti kaip upei su begale nematomų tamsių srovių, niūniuoti ir kikenti, užuosti savo odos poras. Savo tikrosios vidinės odos, kurią užsiauginome storą arba randuotą, bet kuri vis dar yra be galo jautri, gebanti klausyti, atjausti, džiuginti. Ritualas Kauno miesto kamerinio teatro rūsyje kviečia nusivalyti kasdienį grimą ir leisti sau pabūti jautriomis, stipriomis, smalsiomis – tiesiog pabūti moterimis.

Su bilietais.

Teatro archyvo nuotr.

Koncertas „Keisti šokiai“, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Altininkė Augusta Romaškevičiūtė drauge su pianiste Egle Andrejevaite kviečia pasiklausyti ypatingos programos. Koncerte pirmą kartą skambės net du lietuvių kūriniai: balandį 80-metį švenčiančio kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus „Keisti šokiai“, pritaikyti altui ir fortepijonui, bei Škotijoje gyvenančios Rūtos Vitkauskaitės „Orakulas“ altui ir klausytojams.

Su bilietais.

Koncertas „Iš tamsos į šviesą“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5 

Mariaus Repšio eilės atspindi nuotaiką, kurią aktorius ir muzikantas kartu su pianistu Joriu Sodeika ir sopranu Karolina Glinskaite siekia perteikti teatralizuoto koncerto „Iš tamsos į šviesą“ klausytojams. Menininkai pasiners į tamsiausius sielos klodus, tačiau net tirščiausioje tamsoje suras šviesos proveržį, kuris pripildo sielą gerumu ir ramybe.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 04 28

Nemokamas muziejų lankymas
Įvairios vietos

Kaip visuomet, paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai kviečia apsilankyti daug muziejų Kaune. Jų sąrašą rasite čia, o ką siūlo kiekviena įstaiga, sužinosite jų svetainėse ar soc. tinklų paskyrose.

Filmas „Marijos tyla“ (Marijas klusums), 13:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Apgaulės būdu išviliota į stalininę Rusiją ieškoti savo dukters, aktorė Marija Leiko sužino, kad ji mirė gimdydama. Ant rankų laikydama be motinos likusį kūdikį Marija gauna darbo pasiūlymą sovietiniame teatre ir nusprendžia pasilikti vieną sezoną. Tačiau į idealizuotą aktorės pasaulį palaipsniui įsiskverbia režimo paslaptys ir siaubingos represijos. Ji yra priversta rinktis tarp šlovės ir meilės anūkei, tarp savo įsitikinimų ir melu persunkto totalitarinio režimo.

Režisierius: Dāvis Sīmanis Jr.

Su bilietais.

Lietuvos teatrų pavasaris: spektaklis „Amerika pirtyje“, 16:30
KKC „Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

„Amerika pirtyje“ – tai pirmasis Lietuvoje viešai lietuvių kalba suvaidintas vienos dalies spektaklis pagal to paties pavadinimo Keturakio pjesę, kuris po beveik 125 metų pavirto šiuolaikine muzikine komedija ir „Taško teatro“ bei režisieriaus Valentino Masalskio yra pristatomas šių laikų žiūrovui! Komedijoje šmaikščiai pateikiamas lietuvių identiteto raida bei gili patriotiškumo dvasia, kurios ištakos neretai slepiasi pačioje tikriausioje provincijoje.

Su bilietais.

„Kaunas Jazz“: „Snarky Puppy“ koncertas, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Nuolat besikeičiančios sudėties kolektyvas vadinamas naujųjų laikų Amerikos muzikos fenomenu. 2024-aisiais „Snarky Puppy“ minės karjeros dvidešimtmetį – būtent prieš tiek metų šią grupę subūrė Šiaurės Teksaso universiteto studentai. Įdomu tai, jog „Snarky Puppy“ yra laukiami viso pasaulio džiazo festivaliuose, tačiau patys savo muzikos nepriskiria šiam žanrui. Jei tiksliau – „Snarky Puppy“ apskritai atsisako būti varžomi kokio nors žanro rėmų, nors ją savinasi džiazroko, ir fanko gerbėjai.

„Izraelio kinas tavo mieste“: „Abulelė“, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Izraelio ambasada, bendradarbiaudama su vietos bendruomenėmis ir švęsdama daugiau nei 30 metų trunkančius Lietuvos ir Izraelio diplomatinius santykius, žiūrovams pristato tris skirtingais laikotarpiais sukurtus filmus. Šįkart žiūrovai galės išvysti fantastinį filmą visai šeimai „Abulelė“ (Rež. Jonathan Geva, 2015) apie berniuko ir mistinės būtybės draugystę. Juk kiekvienam vaikui reikia tikro draugo.

Nemokamai.