Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 12–14 dienoms

11 balandžio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 04 12

Koncertas „Pavasario garsai“, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Scenoje pasirodys Kauno kultūros centro mišrus choras „Diemedis“, Kauno kamerinis choras „Te Deum“ ir Garliavos kultūros centro moterų choras „C.re.do“

Nemokamai.

Koncertas „Simfoniniai šokiai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia atsigręžti į turtingą muzikos šokiams istoriją. Šokio stiliai visada buvo kuriami profesionalioje muzikoje – jų galima rasti jau pirmosiose Renesanso instrumentinių kūrinių kolekcijose. Ypatingo populiarumo jie sulaukė baroko epochoje (siuita yra ne kas kita, kaip stilizuotų šokių serija), tačiau XIX amžiuje su dar didesniu trenksmu sugrįžo į repertuarą. Šalia Šopeno mazurkų ir valsų populiariausi šokių stilių pavyzdžiai yra Brahmso vengriški šokiai ir jų atitikmenys slaviškuose Dvořáko kūriniuose.

Su bilietais.

„Golden Parazyth“ akustinis koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

„Kai jau stovėsime ant pavasario slenksčio, kai gervės dainuos bundančiose pievose, susitikime tada atrakinti šilumai duris, susitikime pabūti arčiau nei įprastai“, – rašo „Golden Parazyth“ ir kviečia į ypatingai gražų akustinį vakarą. Reta proga išgirsti grupės muziką tokią nuogą ir tikrą.

Su bilietais.

Vakarėlis „Prisukamas Abrikosas: Prisikėlimas“, 22:00
Buv. Kauno staklių gamykla, Savanorių pr. 194

„Po paskutinio Abrikoso galimai radai naują antrą pusę, pakeitei darbą, religiją, automobilį ar plaukų spalvą. Gyvenimas juk nestovi vietoje. Todėl natūralu, kad bent kartą į pusę metų ateina akimirka, kai Abrikosą reikia prisukti iš naujo“, – rašo reivo organizatoriai ir išduoda, kad šįkart programoje – Detroito techno veteranai „Octave One“ ir naujosios kartos Europos šokių muzikos žvaigžė Estella Boersma bei būrys lietuvių.

Su bilietais.

ŠEŠTADIENIS, 04 13

Ekskursija „J. Savickis ir P. Babickas: nuo Ariogalos iki Amazonės“, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus lankytojus kviečia pajusti egzotiškų kraštų šilumą ekskursijoje „J. Savickis ir P. Babickas: nuo Ariogalos iki Amazonės“. Šie du rašytojai buvo ir uoliai dėl tėvynės dirbę diplomatai, kuriuos nuo pat jaunystės į keliones traukė tolimi kraštai. Neapsiribodami Europa, Jurgis Savickis ir Petras Babickas yra atskirai aplankę ir Šiaurės Afriką, ir Pietų Amerikos džiungles. Kartu su jais didžius atstumus įveikę parodos eksponatai sužadina vaizduotę pasakodami apie tarpžemynines lietuvių keliones XX amžiuje.

Su bilietais, reikia registruotis tel. +370 618 26887.

Ekskursija „Gyvi namai“, 15:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Nuo pirmo pamatų akmens trečiajame dešimtmetyje pastato sienos liudijo sakralines patalpas, virstančias ligoninės palatomis, o vėliau renginių salėmis su atgimimo nuotaikos roko koncertais bei Kauno bohemos pamėgtu baru. Ši ekskursija – galimybė ne tik pašniukštinėti po Kauno menininkų namų pastato užkaborius, sužinoti apie margą įstaigos istoriją ir dabartį, bet ir prie kavos pasiklausyti audio įrašų – Kauno menininkų namuose dirbusių ir kūrusių žmonių pasakojimų.

Nemokamai.

V. Mantrimavičiaus nuotr.

Filmas „Pilietinis karas“ (Civil War), 15:40 / 18:40 / 21:45
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Adrenalino kupinas Alex Garland kūrinys „Pilietinis karas“ vyksta netolimoje ateityje JAV įsiplieskus pilietiniam karui, po Kalifornijos ir Teksaso valstijų mėginimo atsiskirti nuo šalies. Filmas seka ant skustuvo ašmenų balansuojančią žurnalistų grupę, kuri dokumentuoja žiaurius įvykius suskilusioje Amerikoje. Filmo žvaigždžių ansamblyje vaidina Kirsten Dunst, Cailee Spaeny, Wagner Moura, Nick Offerman ir Jesse Plemons.

Su bilietais.

Vladimiro Prudnikovo gimtadienio koncertas, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

V. Prudnikovas – tikra legenda, ryškiai šviečianti Lietuvos muzikos padangėje. Vienas žymiausių Lietuvos bosų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius šį vakarą kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, ir kviestiniais svečiais švęs savo 75-ąjį gimtadienį ir klausytojams dovanos žymiausius klasikinius vokalinius kūrinius.

Su bilietais.

M. Aleksos nuotr.

SEKMADIENIS, 04 14

Filmas „Prezidentas“, 12:00
„Romuva“, Laisvės al. 54Seansą pristatys jo kūrybinė komanda Daiva Žeimytė, Giedrė Genevičiūtė, Arūnas Valinskas.

Išsamus portretas, visapusiškai atskleidžiantis 10 metų Lietuvos prezidento pareigas ėjusio Valdo Adamkaus asmenybę ir požiūrį į daugybę jo gyvenimą lydėjusių istorinių įvykių. Interviu su Valdu Adamkumi atsiskleidžia ne tik jo humaniškumas bei nelengvi visą gyvenimą lydėję klausimai, bet ir jo gebėjimas gudriai, bet diplomatiškai išlaviruoti sudėtingose politinėse ir geopolitinėse situacijoje.

Su bilietais.

Ekskursija po parodą „Ikonos ant šovinių dėžių“, 13:30
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Kas gali tapyti ikonas ir kaip jos tapomos? Kokie teologiniai ir bibliniai motyvai jose slypi? Kuo ypatinga ukrainiečių menininkų Sofijos Atlantovos Oleksandro Klimenkos paroda „Ikonos ant šovinių dėžių“?

Ekskursiją po parodą  „Ikonos ant šovinių dėžių“ sudarys kelios dalys. Pirmiausia ekskursijų vadovas pristatys ikonų atsiradimo ir vystymosi istoriją, jų tapymo subtilybes. Vėliau ekskursijos dalyviai patyrinės parodą ir išgirs apie jos autorius. Remiantis eksponuojamais kūriniais ir juose užkoduotais motyvais, bus atskleidžiama, kaip paroda susijusi su Jėzaus kančios istorija. Ekskursijos pabaigoje laukia Sergejaus Orlovo audiovizualinės instaliacijos peržiūra.

Su muziejaus bilietais, reikia registruotis.

Koncertas „Vaikai vaikams“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos simfoninis orkestras bei solistai, vadovaujami maestro Jono Janulevičiaus, kviečia į klasikinės muzikos popietę. Simboliška ir graži idėja, kai gimnazijos vyresniųjų klasių orkestras akompanuoja jauniesiems solistams, žengiantiems pirmuosius žingsnius didžiojoje scenoje. Buvimą muzikoje drauge vyresnėliai gimnazijos vaikai dovanoja jaunėliams, o visi drauge – jauniesiems klausytojams ir visai publikai.

Nemokamai.

Izraelio kino retrospektyva: „Blaumilcho kanalas“ (Blaumilch Canal), 18:30
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20 

Bendradarbiaujant su Izraelio ambasada, kasmet rengiančia filmų peržiūras įvairiuose Lietuvos miestuose, Kauno žiūrovams bus pristatytos trys skirtingais laikotarpiais sukurtos juostos iš Izraelio kino aukso fondo – „Blaumilcho kanalas“, „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ bei „Abulelė“.

Retrospektyvą atidarys filmas „Blaumilcho kanalas“ (Blaumilch Canal, rež. Ephraim Kishon). 1969-aisiais sukurta komedija – kultinis Izraelio kino filmas, pašiepiantis biurokratiją ir kasdienio gyvenimo beprotybę.

Nemokamai.