English
Žurnalų archyvas

Kovo „Kaunas pilnas kultūros“ kviečia: slepiam telefonus!

8 kovo, 2024, KPK redakcija | Mėnesio tema, Naujienos

Prieš keletą metų internete pasklido nuotraukos, kuriose matyti mažasis rankos pirštas, kuriame – keistas įdubimas. „Smartphone pinky“, arba „išmaniojo mažylis“, – taip praminta ši deformacija. Tiesa, specialistai nepatvirtino, jog toks pakitimas gali atsirasti dėl nuolatinio telefono gniaužymo. Bet… neatmeta ir hipotezės, kad pernelyg artimas ryšys su telefonu gali turėti neigiamos įtakos riešo ir nykščio sąnariams.

Tokie tie šiuolaikiniai „rankdarbiai“ – kol įsigilini į dienos metu įvykusį skandalą, perskaitai visus įrašus ir komentarus, žiū, jau ir nubėgai nykščiu puskilometrį. Tuomet eini į operą-performansą „Saulė ir jūra“ ir nustebęs spoksai, kaip viena jo dalyvių gulinėdama paplūdimyje ne skrolina, o mezga. Tai bent scenografija, seniai viešumoje nematytas procesas! Unikalu, reikia kartoti, nusifotografuoju atminimui. 

Kovo viršelio iliustracijos autorė – Agnė Petrauskaitė.

Ir iš tiesų – mezgimas tam tikruose ratuose vėl madingas, kaip ir daržininkystė, gėlininkystė, molio minkymas, šiaudinių sodų vėrimas, sausainių kepimas, dėlionės ar LEGO. Visi darbai darbeliai, kuriems reikia abiejų rankų, po truputį populiarėja tarp tų, kurie nebenori bėgti ekrano maratonų, pavargo nuo betikslio plėšymosi komentaruose, siekia užtildyti kakofoniją galvoje. Ir jei kol kas tik tyliai pasvajojate apie naują hobį, kuris dar ir ramybės gyveniman įneštų, jums tikrai patiks šis mūsų numeris. 

Perskaitę žurnalą pagaliau prisiruošite užsirašyti į keramikos užsiėmimą, sužinosite, kur išmokti pinti juostas, pasigaminsite žvakių, užsimanysite unikalių papuošalų, iš naujo atrasite odą, susidomėsite Krymo totorių istorija, o gal net pasiryšite išdrožti rūpintojėlį. Tiesa, kaip ir visus pasaulio malonumus, taip ir šiuos rekomenduojame ragauti pamažu, kad neperdegtumėt, o nebaigtas siuvinėti paveikslėlis neliktų mėtytis po sofa. Prisiskubėsite internete, o jį išjungus – tegyvuoja gaivi pavasarinė ramybė.