Žurnalų archyvas

Kaunas švenčia Mokytojų dieną: apdovanoti geriausieji

5 spalio, 2021, Kauno m. savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus inf. | Naujienos

Minint tarptautinę mokytojų dieną, Kaunas nusilenkė švietimo srities darbuotojams. Beveik 6 tūkst. miesto pedagogų ir personalo darbuotojų – nuo lopšelių-darželių iki gimnazijų, privačių mokyklų ir neformalaus ugdymo įstaigų – sulaukė ypatingos dovanos. 

Metų mokytojai

Greta auklėtinių sveikinimų ir gėlių jaunųjų kauniečių ugdymu besirūpinančius specialistus miestas pakvietė iš arti pamatyti spalio viduryje prasidėsiančią parodą.

Profesinė šventė tradiciškai paminėta ir Kauno rotušėje, kur vyko iškilmingi Metų mokytojų apdovanojimai. 

Padėka už atsidavimą

„Visi geriausi dalykai gyvenime prasideda raide „M“ – mama, mokytojas. Menas čia ypač dera, todėl norime, kad simbolinė miesto padėka šiemet pasiektų kiekvieną švietimo srities darbuotoją Kaune, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, ankstų rytą išsiuntęs sveikinimus visoms miesto švietimo įstaigoms. – Nuolat atnaujinamos mokyklos, jaukios ir patogios klasės – svarbu, tačiau pagrindinė ašis, apie kurią sukasi sėkmingas mokymo procesas Kaune, esate Jūs. Dėkojame už tai, kad esate kelrodžiai, dedantys dideles pastangas ir motyvuojantys jauną žmogų. 

Meras mokytojams linkėjo išlikti kantriems ir bent šventinę dieną atrasti laisvą akimirką pasidžiaugti savo reikšmingo darbo rezultatais. Pasak V. Matijošaičio, mokytojo misija – ne tik atverti teorines žinias, bet ir pastatyti tvirtus praktinius pamatus. Tai, anot jo, pagrindas, į kurį remiasi auganti nauja, kūrybinga ateities kauniečių karta: „Jūs įkvepiate ieškoti atsakymų į galvoje kirbančius klausimus ir leidžiate patikėti, kad juos įmanoma rasti visada.“

Pagerbti metų mokytojai

Antradienio popietę rotušėje vykusioje apdovanojimų ceremonijoje svečius pasveikino ir savo muzikinį pasirodymą dovanojo dainininkas, operos solistas Merūnas Vitulskis.

„Mokytojai man padėjo atrasti kryptį, kuria pasisuko gyvenimas. Labiausiai atmintyje įstrigę tie patys griežčiausi, tad jei ir čia yra tokių, noriu palinkėti, kad tęstumėte taip ir toliau“, – su šypsena linkėjimus siuntė atlikėjas.

2021-ųjų metų mokytojo apdovanojimas įteiktas Kauno lopšelio-darželio „Spindulys“ ikimokyklinio ugdymo pedagogei Andromedai Rybakovienei už nuolat rengiamus edukacinius projektus. Plėtojant vaikų pažintinę veiklą, mokytoja į šiuos procesus nuolat įtraukia bendruomenę, savo ugdymo procese taiko inovatyvius metodus.

Už aukštą profesinę kompetenciją, mokymo priemonių kūrimą, aukštus rezultatus olimpiadose ir konkursuose, dalijimąsi gerąja patirtimi mieste ir visoje šalyje Metų mokytojo laurai skirti ir Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos matematikos mokytojai Vidai Meškauskaitei.

Garbingo pripažinimo sulaukė ir Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos klasikinio dainavimo mokytoja Nomeda Kukulskienė. Ji įvertinta už aukštus akademinius rezultatus, ilgametę aktyvią, kūrybingą pedagoginę veiklą. Specialistės auklėtiniai yra respublikinių, tarptautinių festivalių, konkursų diplomantai ir laureatai.

Kauno mokyklos metų mokytojo apdovanojimui teikė 12 kandidatų. Trims laureatėms tradiciškai atiteko 1000 eurų premijos. Į nominantų dvyliktuką patekęs Kauno A. Stulginskio mokyklos fizinio ugdymo mokytojas Mantas Brazionis pirmadienį atsiėmė apdovanojimą ir Lietuvos Respublikos Prezidentūroje – specialistas įvertintas kaip vienas aktyviausių, inovatyviausių ir labiausiai nusipelniusių fizinio ugdymo pedagogų mūsų šalyje.

Tradicija tapę metų mokytojų apdovanojimai ir premijų teikimai Kaune vyksta nuo 2015 metų.

Miesto dovana kiekvienam

Atsidėkojant už sunkų ir didelio atsidavimo reikalaujantį darbą, Kaunas paruošė dovaną visiems miesto mokytojams – beveik 6 tūkst. lopšelių-darželių, mokyklų ir gimnazijų specialistų, privačių ir neformaliojo ugdymo įstaigų pedagogų turės galimybę sertifikuotų pertapytų darbų parodoje susipažinti su dešimties žymiausių pasaulio impresionistų kūryba.

Spalio 12 d. prasidėsiančioje parodoje „Pasaulio dailės lobynai: nuo Monet iki van Gogho“ puikuosis sertifikuoti originalaus dydžio, aliejumi ant drobės pertapyti meno kūriniai. Tai galimybė pamatyti sertifikuotas dailininkų darbų kopijas savo mieste. Paroda įsikurs greta Kauno „Akropolio“ esančiame verslo centre „Magnum“ ir veiks iki metų pabaigos.