Žurnalų archyvas

Lietuvos švietimo muziejuje susirinko metų mokytojai

5 spalio, 2023, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inf. | Naujienos

Minint Tarptautinę mokytojų dieną, Lietuvos švietimo muziejuje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas įteikė Metų mokytojo, Meilės Lukšienės ir lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijas.

„Čia susirinkusieji, pelnytai įvertinti Lietuvos mokytojai, darote daugybę nuostabių darbų, su kuriais turėjau progą susipažinti, jie leidžia didžiuotis ir už juos esu Jums labai dėkinga. Per Jus šį dėkingumą noriu išreikšti ir visiems Mokytojams iš didžiosios raidės – tiems, kurie mūsų gyvenimuose palieka pėdsaką visam laikui, kurie neleidžia mums nuklysti paprastų atsakymų klystkeliais, neleidžia apsiriboti pusiau tiesomis, pusiau nuoširdumu, pusiau sprendimais. Visuomet tikėjau ir tikiu, kad visos problemos ir iššūkiai, kad ir kiek ilgai besikaupiantys, ilgainiui yra išsprendžiami, jeigu nepritrūkstame geros valios jų spręsti. Taip pat tikiu, kad ir visi čia šiandien susirinkę esame kupini gerų norų. Sveikinu visus laureatus, geriausius Lietuvos mokytojus, ir ačiū Jums už tai, ką darote“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

M. Plepio nuotr.

„Kiekvienas mokytojas yra ypatingas. Šiandien apdovanojome pedagogus, kuriuos pastebėjo ir išskyrė pačios bendruomenės – už jų aktyvumą, inovacijas, už atidumą kiekvienam vaikui. Geriausias mokytojas tas, kuris geriausias savo mokiniams, kuris padeda jiems augti, eiti pirmyn, išgyventi nesėkmes. Kiekvienas mokinys turi savo geriausiuosius. Premija įpareigoja – dalytis savo žiniomis ir patirtimis ne tik su mokiniais, bet ir su kolegomis. Svarbus mokytojų kolegiškas palaikymas, ypač kai į kolektyvą ateina jaunas, naujas darbuotojas. Dėkoju už puikų, aukščiausio profesionalumo Jūsų darbą, už prisiimtą didelę atsakomybę. Taip, švietime visada yra iššūkių ir visada gali būti geriau.  Bet dedame ir dėsime nemažai pastangų, kad ta padėtis gerėtų. Tokiomis galimybėmis, kokios tik yra įmanomos“, – sakė ministras Gintautas Jakštas.

Metų mokytojo premijos laureatais tapo šie mokytojai: Snieguolė Bagočienė, Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos informacinių technologijų mokytoja ekspertė, Rita Česonienė, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja metodininkė, Elena Čiobienė, Akmenės r. Ventos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, Nerijus Vaišvilas, Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas, Rūta Vekerotienė, Molėtų gimnazijos muzikos mokytoja metodininkė, ir Rasa Virginija Venterienė, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro profesijos mokytoja ekspertė, Maisto technologijų ir prekybos skyriaus vedėja. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtos Metų mokytojo premijos tikslas – įvertinti mokytojų profesinės veiklos rezultatus ir skatinti juos kūrybinei iniciatyvai. Premija skiriama mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams už reikšmingiausius pastarųjų 5 metų nuopelnus profesinėje veikloje.

Šių metų Meilės Lukšienės premijos laureate išrinkta Ligita Urbonienė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos geografijos, gamtos ir žmogaus dalykų mokytoja. Ministerijos įsteigta Meilės Lukšienės premija skiriama už sėkmingą pedagoginės veiklos startą, demokratiškumo, humaniškumo, kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą.

Lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premija paskirta Igoriui Korolyovui (Igor Korolyov), Kyjivo Taraso Ševčenkos nacionalinio universiteto Filologijos instituto Baltistikos centro profesoriui. Kartu su Vytauto Didžiojo universitetu I. Korolyovas dalyvavo steigiant Baltistikos centrą Kyjivo universitete, šiuo metu jam ir vadovauja. Jis taip pat yra bakalauro studijų programos „Lenkų kalba ir literatūra, anglų ir lietuvių kalbos“ kūrėjas. Kartu su kolegomis iš Lietuvių kalbos instituto ir Ukrainos I. Korolyovas parengė pirmą ir kol kas vienintelį Lietuvos ir Ukrainos leksikografijos istorijoje dvikalbį ukrainiečių ir lietuvių kalbų žodyną, Ukrainiečių-anglų-lietuvių-lenkų-graikų-lotynų kalbotyros terminologijos žodyną. Šiuo metu profesorius nuotoliniu būdu VDU Švietimo akademijoje moko lietuvių kalbos Lietuvoje prisiglaudusius karo pabėgėlius iš Ukrainos. Premija konkurso būdu skiriama už nuopelnus lituanistinio švietimo veikloje, mokinių, studentų pasiekimus.