Žurnalų archyvas

Kaunas pasveikino pedagogus: šventinis koncertas ir inovatyviausių mokytojų apdovanojimai

11 spalio, 2023, Kauno m. savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus inf. | Naujienos

Kauno pedagogai antradienį, spalio 10-ąją, drauge atšventė savo profesinę šventę – Tarptautinę mokytojo dieną. Miestas jiems padovanojo koncertinę programą su Lietuvos ir užsienio atlikėjais, o geriausioms Kauno mokytojoms įteiktos mero padėkos ir piniginės premijos.

Dešimtmetį tęsiama tradicija

Daugiau kaip 12 tūkst. Kauno šviesuolių – lopšelių-darželių, mokyklų ir gimnazijų specialistų, privačių ir neformaliojo ugdymo įstaigų pedagogų – pakviesti į šventinį renginį „Žalgirio“ arenoje, kuriame apsilankė ir LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Renginyje gėlės bei padėkos už profesionalumą ir kūrybiškumą darbe, naujų metodų diegimą, aukštus mokinių rezultatus įteiktos penkioms Kauno pedagogėms. Kiekvienam jų skirta po 3 tūkst. eurų premija.

Geriausiųjų pedagogių penketuke – Kauno lopšelio-darželio „Rasytė“ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja-metodininkė Audronė Domanaitienė, šv. Roko mokyklos specialioji pedagogė-metodininkė Sigita Mačiulienė, Maironio universitetinės gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja-ekspertė Judita Sakalienė, Jono Jablonskio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Nijolė Marija Tikuišienė ir Miko Petrausko scenos menų mokyklos teatro mokytoja-ekspertė Vitalija Vyšniauskaitė.

Mokytojų apdovanojimai – nuo 2011-ųjų puoselėjama miesto iniciatyva, kuria nusilenkiama mokytojams už jų meilę darbui, profesionalumą, kūrybišką vaikų ir jų vertybių ugdymą bei kasmet gerėjančius auklėtinių pasiekimus, pedagogų sukuriamą ugdymo aplinką, kurioje auga laimingi vaikai. 

Muzikinė padėka

Už atsakingą ir didelio atsidavimo reikalaujantį darbą, Kaunas laureatams ir visai švietimo bendruomenei padovanojo šventinį koncertą – „ABBA in Symphony“. Susirinkusi mokytojų bendruomenė galėjo mėgautis hitais tapusiomis švedų grupės dainomis „Waterloo“, „Thank you for the music“, „Dancing Queen“, „Mama Mia“ bei daugeliu kitų, kurias atliko Kauno miesto simfoninis orkestras ir kviestiniai norvegų vokalistai – Charotte Brænna, Marianne Pentha, Bjørnar Reime Erlandsen ir John-Magnus Masaki Nielsen. Jiems akompanavo Ritmo grupė: gitaristai Tomas Varnagiris ir Tomas Maslauskas, klavišininkas Paulius Zdanavičius bei už mušamųjų sėdintis Martynas Lukoševičius.