Žurnalų archyvas

Julijos Šoblinskytės „Mikrokosmosas“ – Maironio lietuvių literatūros muziejuje

8 balandžio, 2022, Parodos kuratorė Gabrielė Kuizinaitė | Naujienos

Balandžio 15 d., (penktadienį), 18 val. Maironio lietuvių literatūros muziejaus gotikinėje salėje  (Rotušės a. 13) vyks jaunosios kartos fotomenininkės Julijos Šoblinskytės (Ginger Blue) personalinės fotografijų parodos „Mikrokosmosas“ atidarymas. 

Autorė gimė ir gyveno Telšiuose. 2010–2012 m. Šiauliuose baigė floristiką. 2012–2014 m.  mokėsi Kauno taikomosios dailės mokykloje, kur įgijo fotografės specialybę. 2016–2020 m. VDA, Telšių fakultete, studijavo metalo meną. Menininkė yra dalyvavusi kolektyvinėse fotografijos parodose, šiuo metu sukūrė ne vieną fotografijų ciklą ir pradeda rengti personalines fotografijos parodas. Šiuo metu ji gyvena ir kuria Kaune. 

J. Šoblinskytės fotografija

Julija Šoblinskytė yra išbandžiusi įvairias meninės fotografijos technikas, tematiką: yra kūrusi autoportretus, abstrakčių fotografijų ciklus, šiuo metu domisi kosmoso ir mikrokosmoso temomis, per jas universalizuoja žmogaus ir visatos santykį, per abstrakčiąją raišką svarsto egzistencijos klausimus, kelia filosofines būties problemas. 

Kalbėdama apie savo fotografijų ciklą „Mikrokosmosas” autorė svarsto: „Visi žinome, kad didingas yra kosmosas, kurio mastas sunkiai protu suvokiamas. Žvaigždės, planetos, asteroidai, ūkai, o mes – tik nematomos, mažytės dalelės. Pakilti į šitą beribę erdvę ne kiekvienam pavyktų. Tačiau kartais nebūtina vykti į šitą nesuvokiamą didybę, kad išvystume begalinę kosmoso tamsą, įspūdingas planetas ir begalinį juodumą. Sunkiai pastebimose vietose, tarpuose ir nutrupėjimuose plyti įspūdingos kosminės erdvės.”

J. Šoblinskytės fotografija

Fotografijų ciklas „Mikrokosmosas“ konceptualus ir šiuolaikiškas. Autorė eksperimentuoja formomis ir žaidžia koloristine įvairove, kuria konceptualius siurrealistinius vaizdinius, juos mistifikuoja. Pasirinkta tema ir forma suteikia J. Šoblinskytei kurti abstrakčius vaizdinius, kuriuose yra ryškinama ir aktualizuojama amžinoji Visatos paslaptis, egzistencijos trapumas ir amžinybė. Parodos rengėjai: Maironio lietuvių literatūros muziejus ir VšĮ „Gabrielės meno galerija“. 

Parodą pristato VšĮ „Gabrielės meno galerija“.