Paskutinį rugpjūčio šeštadienį „Pėdos marių dugne“ vienai dienai sugrąžins autentišką Samylų krašto ir 35 gyvenviečių istoriją, iškeldamas Kauno marių dugno mitą „Kaip Perkūnas iš giedro dangaus“.
Šiemet Pėdos marių dugne pristato asmeninę istoriją, kuri artima kiekvienam dugniečiui, įdomi Kauniečiui, Kaišiadorių rajono ir kitų apylinkių gyventojams. Teatro, judesio ir muzikos pagalba naujai į mūsų laikus prikelta mitologija padės atrasti magiškus ir dieviškus momentus sunkiuose ir gražiuose Kauno marių užlietų kaimų istorijos puslapiuose. Teatralizuotą atidarymą šiemet kuria „Teatrono“ komanda, Samylų bendruomenė, kultūros centras su režisieriumi Gildu Aleksa priešaky.
„Jau tapo įprasta su nekantrumu laukti vis naujos temos, kuri supažindina ir padeda išlaikyti užlietų kaimų „gyvąją tradiciją“ (vestuvių, kareivėlių tradicijos, legendos ir kt. iš marių dugno). Samylų įlanka tapo traukos tašku, kur atgimsta užlietų kaimų istorijos fragmentai“, — sako kultūros projektų vadovė Rimantė Adomaitytė.
Teatralizuotu atidarymu „Kaip Perkūnas iš giedro dangaus“ stebins „Teatrono“ komanda kartu su šiuolaikinio cirko ir teatro menininkais, vietos bendruomene. Šiuolaikinius muzikinius etno pasakojimus skleis Aistė Smilgevičiūtė su grupe „Skylė“. Lietuvoje analogų neturinti grupė „Voiceless“ roko garsais suvirpins violončeles ir būgnus bei susilies su lazerių spindulių kriokliu. O mažieji išbandys save etno kiemuose.
Užmezgus draugystę su užsienio atlikėjais, į „Pėdas marių dugne“ atvyksta Švedijos grupė „Tibble Transsibiriska“ ir žada parodyti, kas yra tarpkultūrinis įkvėpimas ir priversti šokti. Švedijos muzikinis paveldas ir aistra muzikai iš Balkanų šalių skatina šią patyrusių muzikantų grupę kurti naują muziką.
Tik vieną kartą metuose – rugpjūčio 26 d., projektą finansuojant Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybėms, Samylų įlankoje, Kauno rajone išnirs lietuviškoji Atlantida – „Pėdos marių dugne“. Kiekvienas atvykstantis į renginį pasijaus užlietų kaimų dalimi. Renginio pradžia – 17 val.