English
Žurnalų archyvas

Gruodį – 100-asis „Kaunas pilnas kultūros“. Priimame sveikinimus!

1 gruodžio, 2023, KPK redakcija | Mėnesio tema, Naujienos

Kokia gera mintis buvo pirmąjį „Kauno pilno kultūros“ numerį išleisti būtent rugsėjį! Juk tai lėmė, kad jubiliejinis ištiks prieš pat šventes. Žinoma, baigiantis 2015-ųjų vasarai niekas nesitikėjo, kad po aštuonerių su trupučiu metų sveikinsimės jau šimtąjį kartą. Dabar norisi ir dviejų šimtų! Kas žino, kaip viskas susiklostys?

2015-aisiais Kaunas dar tik ruošėsi pretenduoti tapti Europos kultūros sostine, ir naujas žurnalas (labiau bukletas) apie tai, kiek mūsų mieste visko daug vyksta ir kiek čia puikių kūrėjų, turėjo padėti pripratinti miestiečius prie tos minties. Paraiška pateikta, konkursas laimėtas, kultūros sostine tapta ir pabūta su kaupu! Bet ar mes jau pakalbinome visus puikius Kauno žmones? Tai išvis neįmanoma, nes jie atvyksta ir gimsta, auga ir plečia savo galimybes. Mes augame kartu su jais. 

Šimtajam numeriui pasiruošti buvo sudėtinga. Kokių tik variantų neapsvarstėme. Bet galiausiai supratome, kad tokia sukaktis – geriausia proga parašyti apie tai, kam iki šiol neradome laiko ar tinkamos temos. Taip pagaliau gavome progą susitikti su gatvės menininku Morfai ir istorinių durų bei langų gelbėtoju Kęstučiu Cikanu ir papasakojome apie du ypatingus būdus patirti ne visai turistinį Kauną. Taip pat ko iki šiol nedrįsome, tai pakalbinti dvi ištikimas mūsų skaitytojas ir atsargiai pasiklausti, kuo gi mes joms patinkame. Viena jų, Viktorija, pasiūlė protingą įžvalgą – ankstesni žurnalo numeriai tarnauja kaip laiko mašina, kaip archyvas. Vartant juos įdomu prisiminti, kas atsidarė ir užsidarė, kas norėta ir įgyvendinta, kas spėta ir pataikyta, kas planuota, bet visgi nepateisino svajonių. 

Tad ačiū pirmiausia tiems, kurie prieš tuos aštuonerius metus nusprendė, kad pasakoti apie kultūrą verta. Ačiū visiems šimtams herojų, mūsų puslapiams patikėjusiems savo istorijas, planus, patarimus, atradimus. Ačiū skaitytojams, tikintiems, kad popieriniai žurnalai apie miesto kultūrą – vertingas dalykas. Ačiū dešimtims vietų, mielai priimančių nemokamą žurnalą ir dalinančių jį savo lankytojams. Ačiū prisidedantiems idėjomis. Ačiū redakcijai, kurios branduolį sudaro įvairių nuostabių sričių specialistai! Ar žinojote, kad mūsų bendradarbiai sudarinėja kino teatro repertuarą, populiarina muziką ir renginius, tyrinėja architektūros istoriją, projektuoja pastatus, kuruoja parodas, kuria interneto puslapius, užsiima verslu, dirba banke, rašo knygas, jas verčia… Žodžiu, mes pilni kultūros, bet ir toliau jos alkani. Linkime jums to paties. Su artėjančiomis šventėmis. 

Žurnalo ieškokite visur Kaune ir kai kur Vilniuje, skaitmeninė jo versija – ISSUU.