Žurnalų archyvas

Gegužės „Kaunas pilnas kultūros“ – apie minią ir tai, kas joje

3 gegužės, 2024, Mėnesio tema, Naujienos

Gegužė – kamšaties kalendoriuje mėnuo! Žinoma, tokios problemos – malonios. Jau nuo balandžio vidurio redakcijoje svarstome, kaip spėti į vienu metu vykstančius literatūros ir japonų kultūros festivalius, dėliojame išmaniausius muziejų nakties maršrutus ir spėliojame, kuriame Kauno gimtadienio taške susitiksime vėlyvą vakarą. Renginių organizatorius, matyt, iš tiesų įkvepia miesto Nemuno ir Neries glėbyje gimimas – nors jis ir nėra griežtai istorikų reglamentuotas.

Masiniai renginiai, kad ir kaip paradoksaliai beskambėtų, ne kiekvieno skoniui. Kai kuriems didžiųjų švenčių visiškai pakanka kultūriniam apetitui patenkinti – keliskart per metus pasileidi plaukus, o visą kitą laiką ramiai leidi laiką namuose. Kiti gi ragauja palengva, tyrinėja miestą ir čia gimstančius reiškinius jei ne kasdien, tai kiekvieną savaitę. 

… nuostabi Staselės Jakunskaitės iliustracija viršeliui!

Vienos tiesos čia nėra – tik įžvalga, kad didžiausias nuotykis visuomet slepiasi ten, kur mažiausiai to tikiesi. Tad jei niekada nesate dalyvavę Kauno gimtadienio šokiuose, šiemet – gera proga debiutuoti. Ir atvirkščiai – jei gegužė jums asocijuojasi tik su riterių kovomis prie Kauno pilies, šįkart siūlome užsukti į atokiau nuo įvykių epicentro bendrystę švenčiančią V. Putvinskio gatvę. Dėl vieno nebūtina aukoti kito – miestas kompaktiškas, net pėsčiomis viską spėsite. 

O mes gegužę tyrinėjame, ką gi reiškia būti minioje, bet joje nepradingti. Patirti tai, kas įdomiausia, ir nepasitenkinti vidurkiu. Kaip, kokiose galvose ir kabinetuose, o gal kaip tik uždarius jų duris, gimsta didieji miesto renginiai? Kiek laiko maigoma išties gera idėja? Ar yra stebuklingų būdų jai sugalvoti? Kaip rasti balansą tarp to, kas iš tiesų teisinga, ir to, ką tau bando įpiršti aplinka? Nuo basakojų hipių Laisvės alėjoje iki protestų Katedros aikštėje, nuo krepšinio iki pasaulinių žvaigždžių, nuo kultūros skyriaus iki kavinės „Kultūra“, nuo kamerinių skaitymų iki tūkstantinių minių – visa yra kultūra. 

Nemokamo žurnalo ieškokite visur Kaune ir kai kur Vilniuje. Galite ir skaityti mūsų skaitmeninę versiją ISSUU būdami bet kuriame pasaulio taške.