English
Žurnalų archyvas

Balandį „Kaunas pilnas kultūros“ šoka po meilės lietumi

6 balandžio, 2024, KPK redakcija | Mėnesio tema, Naujienos

Mes pasiilgome geresnių savo versijų. Gręžiamės atgal į laiką, kai buvome ne tik lieknesni ir lygesniais veidais, bet ir naivesni, atviresni, šiltesni. Todėl mums reikia vaikystės muzikos, filmų, madų. O tiems, kurie su garsesniu ar duslesniu trenksmu grįžta į sceną, reikia mūsų. 

Juk tikrai ne todėl, kad paprasta ir lengva buvo gyventi 1994-aisiais. Ne todėl, kad rusija buvo užimta kruvinais reikalais Čečėnijoje, Sarajevas buvo apsiaustas, nauji drąsūs lietuviški bankai viena ranka graibstė indėlius, kita – skelbė bankrotus. Popieriniuose dienraščiuose drauge reklamavosi plaštakės ir mėsos konservai. Taigi nostalgiją jaučiame ne tuomet egzistavusiai realybei, bet savo pačių santykiui su ja. Mes (ar mūsų tėvai) buvome alkanesni ir vargu ar įsivaizdavome laikus, kai maistą išmesime nė neparagavę, nes patiekalo reikės tik instagramo nuotraukai. Susitarimų taip lengvai nekeisdavome, nes juk nebuvo kaip susisiekti. O dabar, valandą lūžus feisbukui, stveriamės širdies lašų. 

Balandžio viršelį iliustravo originalų „Dinamikos“ ir „Bulvarinio skaitalo“ – abu reiškiniai gimė 1994 metais – lydinį sukūrusi Julija Račiūnaitė


Buvo, kaip buvo, ir tai buvo nuostabu, nes nežinojome, kad gali būti kitaip. O dabar nežinome, kaip po 30-ies metų skambės šiuolaikiniai hitai, žiūrėsis filmai ar guls drabužiai. Jei grįžo platėjantys džinsai, o su jais – ir džinsiniai švarkai, velnias žino, kokios dar nostalgijos kilpos mūsų laukia. Ir mes joms neatsispirsime. Jau berengiant šį numerį „Žalgiris“ ir OG Version pristatė senų, bet naujų marškinėlių seriją, – nori ir vaikai, ir tėvai. 

Taigi, kaip ir kiekvieną balandį, „Kauno pilno kultūros“ puslapiuose karaliauja muzika. Šįkart duoklė epochai – tūkstantiniams kasečių tiražams, ryškiems įvaizdžiams, šiandien videomeną primenantiems klipams, drąsiems, fantastiškiems žmonėms. Tiesa, ne visi noriai atsiveria. Vieni radikaliai pakeitę gyvenimus, kitiems gal kažko gėda, treti, deja, per anksti paliko šį pasaulį. Su tais, kuriems pakeliui, – pasikalbėjome. Verskite ir skaitykite – „Dinamika“, Ramūnas Zilnys, Alvidas Tautkus, Linas Adomaitis. Jie matė ir darė daug. Kontekstui – įstabiausi kasečių viršeliai, šiuolaikinės muzikos kritikės surašyta tuometinės muzikos apžvalga ir devyniasdešimtinių architektūros vertinimas. 

Nemokamo žurnalo ieškokite visur Kaune, kai kur Vilniuje, arba skaitykite internete.