Žurnalų archyvas

Apšilusi sostinėje „Cirkuliacija“ nuo ketvirtadienio – ir Kaune 

6 birželio, 2023, Organizatorių inf. | Naujienos

Savaitgalį startavęs Vilniuje, Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ rengiasi keltis į gimtąjį miestą. Jau birželio 8 d. Nepriklausomybės aikštėje su marokiečių pasirodymu „Qahwa Noss Noss“ prasidės Kauno programa. Joje – Paryžiuje įvertintas kompanijos „Cia Doisacordes“ pasirodymas „Cá entre nós“, jautrus Palestinos cirko mokyklos spektaklis „Sarab“ ir nesutramdomi Maroko atstovai, siekiantys dangaus spektaklyje „Chouf le ciel“.

Menų spaustuvėje į festivalio atidarymą susirinkę šiuolaikinio cirko mėgėjai ir naujai žanrą atradusieji,neslėpė susižavėjimo Senegalo artistais. Charizmatiškieji Ibrahima Camara ir Modou Fata Toure pavergė visų širdis. M. F. Toure vaikystėje žinojo, kad bus elektrikas. Tik socialinio cirko – reiškinio, kurio dar neturime Lietuvoje, dėka, jis pažino meną, kuriam paskyrė visą likusį savo gyvenimą. Kartu su I. Camara jis pasiryžo pastatyti spektaklį, kuris nebūtų Europinių spektaklių kopija, o kalbėtų apie Senegalui artimą kultūrą, tradicijas ir mitologiją.

D. Ališausko nuotr.

Visa tai atlikėjai atliko itin artikuliuota ir įspūdinga šiuolaikinio cirko kalba. Juodojoje Menų spaustuvės salėje dvi dienas iš eilės švietė Afrikos saulė ir buvo justi kaitra. Jos fone du menininkai kūrė ir ieškojo savosios cirko artisto tapatybės ir jungties tarp įspūdingo jų kultūros fizinio paveldo ir naujojo cirko raiškų.

G. Aleksa. D. Ališausko nuotr.

Kaip savo Facebook paskyroje po spektaklių rašė „Cirkuliacijos“ meno vadovas Gildas Aleksa: „PASAKA, o ne atidarymas. Jau antrus metus iš eilės išeinu po festivalio spektaklio į žiūrovus, kurie valosi, arba jau nebelaiko ašarų. Ir visa tai – dėl cirko!

Dirbom ir dirbsim, kad požiūris į cirką būtų kuo nuoširdesnis, intensyvumas tik didėja, jau antradienį Vilniuje, vėliau Kaune Palestinos cirko mokykla pristatys jautrų spektaklį „Sarab“. Su mokyklos įkūrėju šiandien pasisveikinom šitaip: jis suriko, apkabino, atidaužė nugarą, suėmė už pečių, o tada pasakė, kad nė kiek nepasikeičiau.“

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ šiemet vyksta birželio 3–11 d. Kaune, Vilniuje, Prienuose, Šiauliuose ir Varėnoje. Visa programa – www.cirkuliacija.lt

Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė. Partneriai: Kauno kultūros centras ir jo „Girstučio“ padalinys, Menų spaustuvė, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, Varėnos kultūros centras.