Iki kovo 1 d. verslo parke „Aušra“ (Vytauto pr. 23) veikia tapytojo vilniečio Vytauto Poškos personalinė tapybos darbų paroda „Nuo žiemos iki pavasario“. Plačiau ją apžvelgia parodos rengėja, menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė.
Tapytojas Vytautas Poška 1988 metais baigė J. Vienožinskio vaikų dailės mokyklą. 1995 metais jis baigė Vilniaus dailės akademiją, kur įgijo freskos ir mozaikos menininko kvalifikaciją. Tačiau Vytautas Poška yra ne tik tapytojas: jis kuria scenografijas, freskas, tapo paveikslus. Nuo 1999 metų jis yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Dailininkas yra surengęs daugiau nei 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavęs įvairiuose tarptautiniuose projektuose, pleneruose.
Vytauto Poškos kūryba gyvybinga, pozityvi, kupina energijos, ji įtraukia žiūrovą savo ekspresija, erdvinėmis transformacijomis, daugiaprasme simbolika, kurioje susilieja atpažįstama tikrovės ar gamtos realija ir vidinės būsenos, nuotaikos ar norimos išsakyti idėjos. Beveik visų tapybos darbų pagrindas – peizažas. Jis tampa atramos tašku, per kurį siekiama atskleisti tapybinės technikos individualumą ir įvairovę, spalvinę niuansaciją. Parodos autorius įrodo ir atranda daug tapybos galimybių, jo kūriniuose stipri ne tik filosofinė mintis ir idėja, bet ir stilistinė eklektika, kuri autoriui suteikia kūrybinės laisvės.
Yra sunku nusakyti, kokios spalvos dominuoja V. Poškos kūryboje, nes koloristinė įvairovė yra itin didelė, bet greičiausiai nesuklysiu teigdama, kad mėgstamos tapytojo spalvos yra mėlyna, geltona, oranžinė, raudona, o jų dermė ir priešprieša, įtraukianti ir kitas spalvas, ryškina tapybos darbų metaforiškumą, paslaptingumą, daugiasluoksnišką jų stilistiką, konceptualumą. Menininko kūryba žiūrovą užburia ir įtraukia į savo pasaulį. Neretai kyla klausimas, kas yra svarbiausia šio autoriaus kūryboje, kaip galima įvardinti daugelio V. Poškos darbų intriguojančią trauką. Greičiausiai atsakymas gali būti paprastas: tapytojo kuriama meninė tikrovė yra autentiška, gyva, užburianti savo idėja ir jos stilistine raiška. Kelio ir kelionės motyvas šio menininko kūryboje taip pat tampa traukos centru, kviečiančiu savąjį žiūrovą į paslaptingą meninį pasaulį.