PIRMADIENIS, 11 04
Parodos „Iš tos operos“ atidarymas, 18:00
Kauno „Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Parodoje „Iš tos operos“ „Vilnius City Opera“ istorija pristatoma per M. Meškausko kurtus „bohemiečių“ portretus, autentišką Marijaus Jacovskio, Dick Birdo scenografiją ir J. Statkevičiaus bei Jono Morrellio kostiumus. Atidarymo metu ne tik grožėsitės operos pasauliu, bet ir sulauksite nuotoliu prisijungiant pačios meno vadovės, režisierės – Dalios Ibelhauptaitės, kuri pasveikins visus šia gražia proga.
Nemokamai.
Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
KMM Tautinės muzikos muziejus, L. Zamenhofo g. 4
„Renginyje laukiame mokančių ir nemokančių šokti, atėjusių su pora ir be poros“, – rašoma kvietime į tradicinį, kiekvieną pirmą mėnesio pirmadienį vykstantį renginį.
Su bilietais.
Filmas „Tiesos kadras“ (Lee), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54
Ekrane – biografinė juosta su Kate Winslet apie garsų fotomodelį ir talentingą fotografę Lee Miller. Būtent šiai moteriai priklauso pirmasis istorijoje nuotraukoje įamžintas napalmo panaudojimas fronto linijoje. Jos objektyvas fiksavo 1941-ųjų mūšį dėl Britanijos, nacių vykdytas baisybes Buchenvaldo ir Dachau koncentracijos stovyklose. Ir būtent ji 1945 m. balandžio 30-ąją, kartu su žurnalo „Life“ korespondentu Deividu Šermanu, apsilankė Hitlerio bute Miunchene, kur įsiamžino fiurerio vonioje.
Su bilietais.
Vyganto Navicko parodos „Kūrybinė kelionė“ atidarymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2
Vienas svarbiausių V. Navicko kūrybos principų – suteikti daiktams naują gyvenimą. Jis dažnai naudoja įvairias medžiagas, kurios prarado savo pradinę paskirtį, ir pritaiko jas naujiems kūriniams. Parodoje „Kūrybinė kelionė“ išvysite, kaip šios medžiagos transformuojasi tapdamos meno dalimi.
Nemokamai.
ANTRADIENIS, 11 05
Baltų etnokultūros tyrinėtojos Anželikos Zelmos Tamaš atminimo vakaras, 17:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2
Anželika Zelma Tamaš-Tamūža (1933 12 15 – 2014 09 12) save laikė sėlių žynių palikuone ir mums perdavė senąjį lietuvių ir latvių mokymą apie žvaigždes, metrodį (senąjį kalendorių), Gaivos sistemą, šventes, papročius, matematiką, raštą ir dar daug kitų žinių. Anželikos Tamaš palikimą ir Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centrui dovanojamą archyvą pristatys Latvijos Valmieros krašto lietuvių draugijos pirmininkė Regina Karmazaitė-Valtenberga. Koncertuos folkloro ansamblis „Saulėlio“ (vadovė Laura Lukianskienė), bus galimybė įsigyti išleistą knygą ir žurnalo „Senasis žynys“ numerius.
Nemokamai.
Vakaras „Cesiulė kalbina GIEDRĄ RADVILAVIČIŪTĘ“, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13
Susitikimo su prozininke, eseiste, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate Giedra Radvilavičiūte metu laukia pokalbis apie rašytojos kūrybinę vaizduotę, meninės kalbos konstravimą, literatūrines bendrystes, teksto ir kasdienės būties sąveikas, savito mąstymo bei pasaulėžiūros ypatumus, kitaip tariant, – pasvarstymai apie literatūrą ir apie gyvenimą. Rašytoją kalbins muziejaus kultūrinės veiklos organizatorė, literatūrologė Agnė Cesiulė.
Nemokamai.
Sean Patrick Mulroy performansas „Hated for the Gods“ ir slemas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
Tarptautinis slemo vakaras bus pradėtas performansu – menininkas ir aktyvistas Seanas Patrickas Mulroy’us rašo ir skaito poeziją, kurioje susipina istorijos iš jo brendimo ir homoseksualių žmonių gyvenimo per visą istoriją. Po pasirodymo scena bus skirta poetams, komikams, mėgėjams ir entuziastams pasidalinti savo kūryba anglų kalba.
Nemokamai.
TREČIADIENIS, 11 06
Paskaita „Teosofų draugijos idėjos ir jų sklaida XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
Orof. habil. dr. Audriaus Beinoriaus (VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas) paskaitoje išgirsite daugiau apie teosofinį sąjudį, kurio pradžia – 1875 m., kai rusų emigrantė H.P. Blavatskaja Niujorke įsteigia Teosofų draugiją. Svarbiausias draugijos tikslas – lyginamasis įvairių religijų tyrimas, siekiant atskleisti bendrą religinių simbolių prasmę ir sukurti universalų ir nedogmatišką dvasinį sąjūdį.
Ši paskaita yra parodos „Liudas Truikys. Menas yra auka Kosmoso lygsvarai“ renginių ciklo dalis.
Įėjimas su muziejaus bilietu.
Parodos „Impresionistų grafika“ atidarymas, 17:30
Lietuvos švietimo muziejus, Vytauto pr. 52
„Art Expo SIA“ (Ryga) į Kauną atveža 42 modernaus meno meistrų – impresionistų, amžiams pakeitusių pasaulio suvokimą ir padėjusių pagrindus šiuolaikiniam menui – grafikos darbus. Paroda siūlo galimybę pasigrožėti Paul Gauguin, Pierre-Auguste Renoir, Edouard Manet, Henri de Toulouse-Lautrec, Alfred Sisley, Armand Guillaumin, Edgar Degas ir Paul Cézanne originaliais grafikos darbais.
Nemokamai.
Knygos „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: industrinis miestas“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2
Albume atskleidžiama įvairių šakų Kauno pramonės raida. Čia publikuojamos nuotraukos, reikšmingos atskirų gamyklų istorijai, jų sparčiai plėtrai ir veiklai specifinėmis sovietinės ekonomikos sąlygomis XX a. antrojoje pusėje. Diskusijoje dalyvaus abu autoriai, taip pat knygos recenzentas dr. Paulius Tautvydas Laurinaitis ir istorikas dr. Mindaugas Balkus. Renginį moderuos dr. Inga Puidokienė.
Nemokamai.
Trečiasis Baltijos ir Šiaurės šalių muzikos festivalio koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Kauno styginių kvartetas su soliste Gunta Gelgote (sopranas) klausytojams rengia programą, kurioje skambės šiuolaikinės muzikos aukso fondas ir nauji kūriniai. G. Gelgotės vaidmenys Broniaus Kutavičiaus sceniniuose kūriniuose („Lokys“, Strazdas – žalias paukštis“) byloja apie jautrų solistės santykį su kompozitoriaus B. Kutavičiaus muzika. Tad ir šioje programoje solistė pasirinko vokalinį ciklą „Ant kranto“ (ž. Jono Meko), taip pat – latvių kompozitorės Indros Rišes kompoziciją „Manai zemītei“ (liet. „Mano šalelei“), Zitos Bružaitės „Lietus mane myli“. Prie pastarųjų kūrinių prisijungs nuolatinė kamerinės muzikos bičiulė – pianistė Daiva Stulgytė.
Su bilietais.
KETVIRTADIENIS, 11 07
Filmų „Natalija Gorbanevskaja: aš nesu didvyrė“ ir „Viktoras Fainbergas. Kategoriškai nesutinkantis“ peržiūra ir diskusija, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18
Renginio metu prisiminsime garsius sovietmečio politinius disidentus Nataliją Gorbanevskają (1936–2013) ir Viktorą Fainbergą (1931–2023). Du dokumentininkų Ksenijos ir Kirilo Sacharnovų filmai pasakos apie žmones, kurie nepabūgo sovietų režimo ir 1968-ųjų rugpjūtį Raudonojoje aikštėje Maskvoje protestavo prieš SSRS invaziją į Čekoslovakiją. Pristatyti filmų iš Lenkijos atvažiuos pati režisierė.
Nemokamai.
„Kino receptai“: „Žemuogių pievelė“ (Smultronstället), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54
Ikonografiškas, humaniškas Ingmaro Bergmano šedevras, laikomas vienu svarbiausių režisieriaus filmų. „Žemuogių pievelė“ pelnė „Auksinį gaublį“, „Auksinį lokį“ ir daugybę kitų apdovanojimų. Profesorius Isakas Borgas vyksta į universitetą, kuriame jam bus suteiktas Garbės daktaro laipsnis. Pakeliui jį užplūsta vaikystės ir jaunystės prisiminimai – vieną dieną trunkanti kelionė automobiliu atrodo tęsiasi amžinybę ir virsta nostalgišku grįžimu į praeitį. I
Po seanso filmą, jo temas bei sukeltas emocijas galėsite aptarti su įžanginius kino terapijos seansus vedančia socialine darbuotoja Gitana Salickiene.
Su bilietais.
Grupės „Airija“ koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20
„Airija“, susikūrusi 1992 metais, žavi klausytojus savo unikaliu roko ir tradicinės keltų muzikos deriniu. „Pasaka“ – albumas, kuris tikrai pateisina savo pavadinimą. Pirmą kartą išleistas 1996 metais, jis perteikia pasakojimo esmę per muziką, derindamas poetinius tekstus su turtingomis, melodinėmis kompozicijomis.
Su bilietais.