PIRMADIENIS, 05 13
Filmas „Varžovai“ (Challengers), 13:10 / 15:30 / 18:35 / 21:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Du geriausi draugai Artas ir Patrikas su Taša (Zendaya) susipažino dar būdami paaugliais. Tuomet Taša buvo sparčiai kylanti teniso žvaigždė, tuo tarpu Arto ir šiek tiek vyresnio Patriko karjeros perspektyvos atrodė kur kas miglotesnės. Nuolat būdami toje pačioje aplinkoje, jaunuoliai įsipainioja į aistringą meilės trikampį, kuris išyra Tašai pasirinkus Patriką. Tiesa, jų santykiai taip pat nutrūksta, o patyrusi sunkią visas jos karjeros svajones sudaužiusią traumą, Taša netrukus imasi treniruoti Artą. Pastarojo kopimą į teniso Olimpą ir gyvenimą su buvusia savo mergina iš šalies stebi Patrikas. Trijulės keliams vėl susikirtus, į paviršių neišvengiamai ima kilti seniai pamiršti jausmai, aistros, viltys ir nuoskaudos. Ką kiekvienas iš jų pasiryš paaukoti vardan pergalės?
Režisierius: Luca Guadagnino („Suspirija“, „Vadink mane savo vardu“, „Didesni purslai“)
Su bilietais.
Istorijų rinkimo sesija „Prisiminimai prie arbatos”, 16:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinys, Baltų pr. 51
„Kviečiame jaukiam susitikimui, prie arbatos puodelio pasidalinti pastarųjų 50-ies metų prisiminimais, pasakojimais bei istorijomis apie gyvenimą Šilainių mikrorajonuose“, – skelbia projekto „Gyvas mikrorajono archyvas“ autoriai. Visą projekto programą rasite čia.
Nemokamai.
ANTRADIENIS, 05 14
VDU Pavasario festivalis, visą savaitę
Įvairios vietos
„Pasiruošk švęsti šį metų laiką kaip niekada dar nešventei kartu su dirbtiniu intelektu! Prisijunk prie savaitę laiko trunkančio kasmetinio VDU Studentų atstovybės organizuojamo Pavasario festivalio, pripildyto pramogų, muzikos ir bendruomenės dvasios. Nuo 05.14 iki 05.18 pasimėgauk serija įkvėpiančių renginių, dirbtinio intelekto dirbtuvių ir diskusijų, kurių metu išsiaiškinsime, kaip DI formuoja mūsų ateitį“, – rašo studentai.
Nemokamai.
Kalantinių koncertas. Z. Bružaitės „Requiem. Laisvės vardan“, 17:00
Miesto sodas
Praėjus 52 metams po Romo Kalantos žūties, miestiečiai prisimins jo auką laisvės vardan ir Kauno pavasario antitarybinių protestų dvasią skambant kompozitorės Zitos Bružaitės „Requiem“. Renginyje dalyvaus Valstybinis choras „Vilnius“, Kauno valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras, kuriam diriguos vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius, solistai Ingrida Kažemėkaitė, Gabrielė Kuzmickaitė, Raminta Vaicekauskaitė, Martynas Beinaris, Žygimantas Galinis, Mindaugas Zimkus. Taip pat aktorius ir renginio vedėjas Gintaras Mikalauskas skaitys specialiai šiam renginiui poeto Arno Ališausko sukurtus eiliuotus tekstus.
Nemokamai.
Knygos „Kauno hipiai. Tapatybės paieškos 1966–1972“ pristatymas, 18:00
Restoranas „Miesto sodas“, Laisvės al. 93
„Skirta visiems, kuriems svarbios asmens ir kūrybinės laisvės idėjos“, – sako knygos Egidija Ramanauskaitė ir kviečia į diskusiją su savo atlikto tyrimo herojais – Kauno hipių bendruomenės „Company“ dalyviais Arkadijumi Vinokuru, Jurgiu Penkinsku, Jonu Šneideraičiu, Kristupu Petkūnu, Arūnu Kuru, bigbyto grupės „Raganiai“ lyderiu Natanu Gitkindu ir renginio svečiais. 7-ojo dešimtmečio dvasią primins hipiavusio jaunimo kūryba – eilėraščiai, dainos, jų mėgta muzika.
Nemokamai.
Renatos Karvelis poezijos knygos „mOterOs“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2
Knygoje „mOterOs“ veriasi aktuali, originali ir drąsi moteriškumo samprata. Eilėraščiuose kalbama apie moteris, moterystę, solidarumą, feminizmą. Gausu kritikos šiuolaikinio pasaulio detalėms, vis dar dažnai pasitaikančioms vyrų ir moterų nelygybės apraiškoms. Eilėraščiai ironiški, provokuojantys, kviečiantys diskusijai, taiklūs ir nenuspėjami. Autorę kalbins visuomenininkė, TV laidų režisierė, poetė Rūta Vyžintaitė-Lajienė.
Nemokamai.
Ekskursija „Kalantos pėdsakais“, 18:30 (REGISTRACIJA SUSTABDYTA)
Panerių g. 34
„Ši ekskursija (kartu – ir mini istorinės atminties žygis) – tai pasivaikščiojimas Romo Kalantos pėdsakais. Kokia tai buvo asmenybė ir kodėl ryžosi pasiaukoti? Apie 5 kilometrus besitęsiantis maršrutas prasidės nuo pasipriešinimo simboliu tapusio 19-mečio šeimos namų Panerių gatvėje, tęsis pro susideginimo ir didžiausių mitingų vietas, ligoninę, kurioje paskutines valandas kančiose praleido R. Kalanta. Mūsų pasivaikščiojimas užsibaigs senojoje areštinėje Vytauto prospekte. Joje buvo kalinami, tardomi ir kankinami Kalantinių protesto dalyviai. Šiandien tai – pernai atnaujintas ir visuomenei įprastai uždaras Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatas“, – kviečia gidė Karolina Stažytė.
REGISTRACIJA SUSTABDYTA.
Filmas „Apsinuoginusi mūza“ (Bonnard, Pierre et Marthe), 20:30
„Romuva“, Laisvės al. 54
XIX-ojo amžiaus pabaiga. Į Prancūzijos meno Olimpą pamažu, bet užtikrintai kopia jaunas žymiojo impresionisto Klodo Monė (Claude Monet) mokinys Pjeras Bonaras (Pierre Bonnard). 26-erių metų dailininkas to dar nežino, bet 1893-aisiais sutikta moteris pakeis visą jo gyvenimą. Martos de Melinji atvaizdą galima rasti maždaug trečdalyje visų Pjero Bonaro nutapytų darbų, nemaža jų dalis – aktai.
Režisierius: Martin Provost.
Su bilietais.
TREČIADIENIS, 05 15
Poezijos pavasaris. Kęstučio Navako atminimo vakaras, 17:30
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13
Poeto, prozininko, vertėjo, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Kęstučio Navako (1964–2020) atminimo vakaro metu liesois eilės, prisiminimai, pokalbiai. Renginys vyks parodoje „Mes silpnesni už daiktus“, skirtoje rašytojo 60-ies metų jubiliejui. Dalyvauja Kęstučio Navako bičiuliai, draugai ir Kauno poetai. Vakaro vedėjas – rašytojas, režisierius Vytautas Balsys.
Nemokamai.
Parodos „Ki |r| timai. Žvilgsnis į Kirtimų mikrorajoną“ atidarymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
Paroda – sostinės Kirtimų kultūros centro inicijuotas projektas, atkeliavęs į autorės gimtąjį miestą. I. Austinskaitės fotoserijoje užfiksuoti keli Kirtimų veidai: naujos korporacijų ir didelių logistikos centrų teritorijos ir jos struktūrų atspindėjimas, senasis, industrinis, „gamyklinis“ Kirtimų veidas bei sąlyginai nedidelės gyvenamųjų namų, trobų, žaidimų aikštelių ir kasdienio, labiau kaimiško nei miestietiško gyvenimo fiksavimas.
Parodos metu skambės garso menininko Audriaus Šimkūno sukurtas Kirtimų mikrorajono garso takelis. Šis audio kūrinys gimė Kirtimų kultūros centro įgyvendinamo garsinių pasivaikščiojimų projekto „Sonic Vilnius“ metu, iš renginio dalyvių ir A. Šimkūno išgirstų įdomiausių garsų, garso įrašymo įranga užfiksuotų vaikščiojant po Kirtimų rajoną.
Nemokamai.
Koncertas „Lietuvių išeivijos kamerinės muzikos panorama“, 18:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų namai, K. Petrausko g. 31
Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų namai, pianistai Yusuke Ishii, Andrius Vasiliauskas ir smuikininkė Monika Vasiliauskaitė dovanoja koncertą „Lietuvių išeivijos kamerinės muzikos panorama“. Skambės lietuvių išeivių Valdo Jakubėno (1904–1976), Bruno Markaičio (1922–1998) ir Jono Švedo (1927–1981) kameriniai kūriniai.
Nemokamai.
Vytauto V. Landsbergio autorinis vakaras, 18:30
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
Organizatorių „8 eilė“ kvietimu – Vytauto V. Landsbergio satyriškai lyriška programa, kurioje – nauji anekdotai apie Rudnosiuką bei Asilą, dainos ir romansai.
Su bilietais.
KETVIRTADIENIS, 05 16
ipglass instaliacijos „SET POINT 1120°C“ atidarymas, 18:00
LDS Kauno skyriaus galerija „Drobė“, Drobės g. 63-308
Irinos Peleckienės (ipglass) stiklo meno darbų instaliacijos pavadinimas nurodo darbinę stiklo temperatūrą kaip atspirties tašką, įtraukiantį autorę į kūrybinį procesą, sinchronizuojantį ją lyg mechanizmą darbo procese. Į vientisą ekspoziciją jungiami pastarojo laikotarpio (2020-2024) ciklai „SFUMATO.TRANSITION“ ir „TRANSITION. Ad in finitum“, kuriuose kvestionuojamas egzistencijos laikinumas, prasmė, tiesiama paralelė tarp stiklo trapumo ir žmogaus gyvenimo.
Nemokamai.
„Romuvos“ kinoteka: „2001 metų kosminė odisėja“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54
Romuvos kinoteka – tai filmų ciklas, kuriame į ekraną sugrąžiname senosios ir modernios kino klasikos filmus, kviečiame pamatyti tas juostas, kurios be abejonių vertos žiūrovų dėmesio, tačiau pastaraisiais metais repertuare įprastai jau nebėra rodomos.
Nors 1968 m. pasirodžiusi Stanley Kubricko „2001 metų kosminė odisėja“ laimėjo vos vieną „Oskaro“ apdovanojimą už specialiuosius efektus, šiandien juosta laikoma vienu kertinių 7-ojo dešimtmečio filmų. Jis nagrinėja žmonių evoliucijos, technologijų, dirbtinio intelekto ir nežemiškos gyvybės temas. Pasižymi moksliniu realizmu, pionieriniais specialiaisiais efektais, minimalizuotais dialogais.
Su bilietais.
„Sapnas pilvu į viršų (šuo ar žuvis?)“: filmas „Orlando, mano politinė biografija“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
„Orlando, mano politinė biografija“ – tai jaudinantis debiutinis teoretiko, kritiko ir kuratoriaus Paul B. Preciado filmas. Kolegų paskatintas parašyti apie savo lyties tranzicijos patirtį, jis piktdžiugiškai pastebi, kad tai jau padarė Virginia Woolf 1928 m. pasirodžiusiame romane „Orlando“, kurio centre – per kelis šimtmečius lytį pakeitusio androginiško aristokrato gyvenimas; šis literatūros šedevras šiame tarp dokumentikos ir fikcijos balansuojančiame filme tampa atspirties tašku drąsiems, laisvos formos apmąstymams apie šiuolaikinio translytiškumo prigimtį į queer šventę pakviečiant 26 trans ir nebinarės lyties asmenis tapti šiuolaikiniais „Orlandais“. Po filmo vyks diskusija.
Nemokamai.