Žurnalų archyvas

40-metį švenčianti „Aura“ primins įdomiausius savo spektaklius

7 gruodžio, 2022, „Auros“ inf. | Naujienos

40-ąjį gimtadienį švenčiantis Kauno šokio teatras „Aura“ jau kitą savaitę Kaune ir Vilniuje pristatys išskirtinę programą, kurioje žiūrovai išvys ne tik dabar gerai žinomus spektaklius, bet ir tuos, kurie buvo pastatyti dar 1984-aisiais ir yra atkurti specialiai šiai progai. 

Jubiliejinio renginių ciklo „Vakar, šiandien, rytoj“  premjera pirmiausia bus pristatyta kauniečiams „Auros“ namų scenoje „Romuvoje“. Gruodžio 14 dieną, trečiadienį, 18:30 val. „Aura“ čia pristatys programą „Prisiminimai apie ateitį“. Tai daugiau nei dešimt skirtingų pasirodymų, dėl kurių į sceną sugrįžti buvo pakviesti net tie šokio veteranai, kurie jau baigė karjerą ir gyvena skirtinguose pasaulio kraštuose.

Renginio pradžioje žiūrovai išvys „Godos“ – spektaklį, kuriame susipina praeitis, dabartis ir ateitis, susitinka moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologijos būtybės ir futuristinio pasaulio vizijos. Scenoje šoks ne tik esami „Auros“ šokėjai, bet ir iš Prancūzijos kilusi, muzikos ir šokio gerbėjų širdis užkariaujanti Clara Giambino ir išskirtinio talento Erikas Zarcone, atvykstantis iš Italijos. 

Po pirmojo pasirodymo atgal į realybę pakvies šokėjos, choreografės Vilmos Pitrinaitės solo iš spektaklio „Tai ne tavo sapnas“. Netikėtos „Auroje“ šokusios maištininkės figūros interpretacijos, bei performansas sukuriantis prieštaravimo ir pasipriešinimo varomosiose jėgose slypinčią teigiamą, kūrybinę energiją, pakvies žvelgti gilyn į praeitį. 

Pirmoji vakaro dalis pasibaigs dar 2003-ais metais pastatytu spektakliu „Aseptinė Zona“ kuriame teatras pakvietė pasirodyti premjerinio spektaklio sudėtį: Rūtą ir Saulių Kavaliauskus, Liną Puodžiukaitę-Lanauskienę, Mantą Stabačinską ir iš Vokietijos atvykstančią Raimondą Gudavičiūtę kartu su M.K. Čiurlionio mokyklos Baleto skyriaus šiuolaikinio šokio programos mokiniais. 

Po pertraukos svečius atgal į salę suburs vienas seniausių Birutės Letukaitės choreografinių darbų, specialiai šiai progai prikeltas naujam gyvenimui: „Lietuviškos variacijos“ (premjera 1984 m.) bei veteranų „Prisiminimai apie ateitį“, apie kurį daugiau sužinosite atvykę į šventę.

„Kaunas Zoo“. „Auros“ nuotr.

Vakaras baigsis su dabartine Kauno šokio teatro „Aura“ trupe ir spektakliu „Įsivaizduok“ skambant Johno Lennono dainai „Imagine“. O jau kitą dieną, gruodžio 15–ą, 19:00 val., ta pati spalvinga programa bus pristatyta Vilniuje, Menų spaustuvėje. 

Gruodžio 17–ą dieną įvyks šventinių renginių ciklo kulminacija – jubiliejinis koncertas Nacionaliniame Kauno dramos teatre išvysite „Auros“ jubiliejinį koncertą, kuriame ant scenos lips, tie kurie buvo kartu su šokio teatru nuo pat pradžios. Renginio metu bus parodyti du užburiantis spektakliai. Visų pirma tai „Kaunas Zoo“, šokio ir gyvai atliekamos muzikos kūrinys, nagrinėjantis grožio, mados kulto, prabangos siekimo temas ir demonstruojantis tuštybę, kurią sukelia gyvenimas „su kaukėmis“. Kauniečiams gerai pažįstamas Zan Hoffman vienam pasirodymui atvyks iš Ispanijos ir kartu su improvizacine muzikos grupe „Kaunas Zoo“  (Adomas Lapinskas, Mindaugas Borisa, Justas Damulevičius, Ugnius Narauskas) pristatys visą muzikos puokštę.

Antrojoje vakaro dalyje, skambant žymiajam Maurice Ravel kūriniui „Bolero“, į sceną šokio žingsniu žengs visų kartų „Auros“ šokėjai.

Bilietus platina bilietai.lt