Žurnalų archyvas

Teatro festivalis ieško siurblių (mainais – bilietas)

3 rugsėjo, 2021, Organizatorių inf. | Naujienos

Netradicinio teatro festivalis Namas Nr. 3, šiemet vyksiant Panemunėje, uždarymui paruošė tikrą akopaliptinį sprogimą –  savita ir ypač originalia estetika pasižyminčios menininkės dr.GoraParasit  pasirodymą „Gamma Gamme“. Pasirodymui reikia nemažo kiekio siurblių, tad kūrėjai kviečia kauniečius siurblį iškeisti į pasirodymo bilietą!

A. Vasilenko nuotr.

Režisierė Dr.GoraParasit rugsėjo 18-19 dienomis pristatys naują savo pasirodymą, kuris gimė įkvėptas buvusio Panemunės bendruomenės centro pastato. Pasirodyme „Gamma Gamme“ bus naviguojama hipersaitais, lateksu aptraukiama praeitis, dabartis bei ateitis, taškomasi pramoginiuose šokiuose ir aukcione skelbiamas po žmogiško išnykimo likusios fosilijas. Kūrėja kviečia į elipsines dvasines pratybas, kuriomis siekiama rasti kelią į skaitmeniškai demontuotą sielą.

Menininkės kūrybą ženklina lateksas. Nuo mažų detalių kostiumuose iki visiškos erdvės panardinimo latekse, dirbdama su šia medžiagą Dr. GoraParasit atranda vis naujas jos galimybes. Antrą odą primenanti medžiaga Dr.GoraParasit pasirodymuose virsta net skulptūromis. Šios medžiagos panaudojimas – ne išimtis ir „Gamma Game“. Pasirodymo metu bus naudojamas didelis kiekis siurblių, kuriais bus traukiamas oras.

„Visuomet labai džiaugiamės, jeigu galime įtraukti bendruomenę. Prisidėti prie prie pasirodymo kūrybinio proceso, net jeigu jame dalyvauja tik tavo siurblys, yra puiki idėja, o ir nauda abipusė“, – pasakoja festivalio organizatorė Renata Bartusevičiūtė.

Siurblio modelis ar galingumas nėra svarbus. Svarbu, jog ji būtų veikiantis. Siurblys nebus gadinamas ar naudojams ne pagal paskirtį. Siurblį kūrėjai pasiskolintų vienai savaitei, nuo rugsėjo 13 iki 20 dienos.

Atvešti  savo siurblį ir atsiimti bilietą bus galima Vaidoto g. 26, Kaune. Norintys prisidėti prie pasirodymo savo siurbliu, kviečiami susisiekti el. paštu siurbiumena@gmail.com ir suderinti visas detales.

Pasirodymas yra netradicinio teatro festivalio „Namas Nr. 3 programos dalis. Festivalis vyksta rugsėjo 9-19 dienomis Kaune. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė. Festivalį organizuoja viešoji įstaiga INCA LT. Festivalio programa: www.namaskurti.lt. Bilietus platina „Tiketa“.