Žurnalų archyvas

Tarp geriausių šalies bibliotekininkų – Ąžuolyno bibliotekos vadovė

24 balandžio, 2024, O | Naujienos

Balandžio 23-ioji – Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tądien iškilmingai atidaryta 24-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė (NLBS) ir pasveikintos geriausios šalies bibliotekininkės.

Kiekvienais metais balandžio mėnesį vykstanti NLBS – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms. Šiemetinė jos tema –„Europos šeimoje“ – akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes, taip siekiama paminėti Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metį.

V. Čmilytė-Nielsen pažymėjo, kad ypač sveikina Lietuvos bibliotekų iniciatyvą imtis svarbaus ir atsakingo darbo – būti atviromis demokratiškomis erdvėmis, kuriose mokoma kritinio mąstymo, informacinio raštingumo, atsparumo priešiškai išorės įtakai ir negatyviam vidinių baimių poveikiui. „Būdami Europos Sąjungos dalimi, sąmoningai priimdami europietiško bendrabūvio, vieningos Europos šeimos taisykles, neišvengiamai įsiliejame į pačius įvairiausius europietiškus kontekstus – nuo dalyvaujamosios demokratijos, tvaresnio gyvenimo būdo propagavimo iki nuolatinio įvairialypio bendradarbiavimo tarp pavienių asmenų, institucijų, šalių. Įsitraukdami į platesnes informacines, kultūrines, kūrybines erdves, nepamirštame atsparumo pamokų, tačiau kartu ir atsiveriame geranoriškai įtakai, kuri daro mus stipresnius ir atsakingesnius. Tokia, manau, yra mūsų buvimo Europos Sąjungoje prasmė. Todėl nacionalinės bibliotekų savaitės šūkis „Europos šeimoje“ ir veikla yra tokie prasmingi“, – sakė sveikinimo žodį perdavusi NLBS globėja Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė  V. Čmilytė-Nielsen.

LR Kultūros ministras, Simonas Kairys, prieš skelbdamas 2023 m. geriausią bibliotekininką, bibliotekos vadovą ir jaunąjį bibliotekininką, pasveikino kultūrininkus prasidedančios Nacionalinės bibliotekų savaitės proga. „Jei reikėtų apibūdinti bibliotekų sektorių vienu žodžiu, tai būtų žodis „bendruomenė“. Jūs nesekate įvykiams iš paskos, jūs visada – laiku ir vietoje: kūrybingi ir veiklūs. Ačiū už tai, kad tebesirūpinate mūsų piliečiais, užtikrinate, kad žmonės tobulėtų, ieškotų ir rastų, suteikiate užuovėją net ir nuo kasdienybės rūpesčių. Mes net ir vykstant karui sugebame judėti į priekį, statyti ir renovuoti bibliotekas, gyventi europiniame kontekste. Esame valstybėje, kuri gerbia knygą ir kultūrą“, – kalbėjo kultūros ministras.

Vygaudo Juozaičio nuotr. – Urtė Šulskienė, Edita Urbonavičienė, Ramunė Balčikonienė.

2023 m. geriausio jaunojo bibliotekininko vardas suteiktas Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Bibliotekų metodikos ir vadybos skyriaus kultūros projektų vadovei Urtei Šulskienei.

2023 m. geriausio bibliotekos vadovo vardas suteiktas Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorei Editai Urbonavičienei.

2023 m. geriausio bibliotekininko vardas suteiktas Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Komunikacijos ir informacijos skyriaus vedėjai Ramunei Balčikonienei.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) pirmininkė dr. Laura Juchnevič pažymėjo, kad Lietuvos bibliotekos yra subrendusios kurti visiems prieinamas kokybiškas paslaugas, kad kuriame bibliotekas, kurių mums pavydi ir iš kurių semtis gerosios patirties atvažiuoja kolegos iš kitų Europos šalių, kad mūsų bibliotekose dirba kūrybingi, perspektyvūs, jauni specialistai, kad yra labai stipri bibliotekininkų bendruomenė.

Šventinę dieną septynių Lietuvos bibliotekų asociacijų – Lietuvos bibliotekininkų draugijos, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos, Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos, Lietuvos akademinių bibliotekų direktorių asociacijos, Lietuvos kolegijų bibliotekų asociacijos, Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacijos – vadovai pasirašė bendrą dokumentą dėl bendradarbiavimo.

„Pavyko labai greitai ir sklandžiai  bibliotekų ir bibliotekininkų asociacijų vadovams susitarti dėl bendrų veiklų. Ir tai yra dėl to, kad  visos asociacijos jaučia poreikį stiprinti bibliotekininkų bendruomenę ir siekia bendrų tikslų savo veiklose“, – sakė L. Juchnevič. 

Plati NLBS programa apima kelis šimtus renginių, tad informaciją sekite savaitės organizatorės Lietuvos bibliotekininkų draugijos socialinių tinklų paskyrose ir svetainėje.