Žurnalų archyvas

Startui besiruošiantis „Šilainių radijas“ laukia bendraminčių

20 spalio, 2021, „Šilainiai Project“ inf. | Naujienos

„Nuosavas“ bendruomenės radijas Šilainių mikrorajone? Kodėl gi ne! Lapkritį menininkės iš Lietuvos ir Jungtinės Karalystės kviečia Šilainių gyventojus dalintis patirtimis, istorijomis, anekdotais, dainomis, receptais, eilėraščiais ir visais kitais patyrimais, kurie jiems yra svarbūs — ir gali skambėti radijo eteryje.

Tommy Lopez / „Pexels“ nuotr.

„Šilainių radijas“ – tai garso ir radijo projektas, kuriamas bendradarbiaujant su Šilainių gyventojais. Radijo transliacijos vyks „Palangos gatvės radijo“ interneto „bangomis“ (PSR – www.palanga.live – tai „pasidaryk pats“ bendruomenės radijo platforma, įsikūrusi Vilniuje).

„Šis projektas – tai idėja, skirta švęsti gyvenimą Šilainiuose. Radijo formatas pasirinktas neatsitiktinai – tai medija, padedanti sujungti žmones, išlaikant saugų atstumą, todėl procese gali saugiai dalyvauti visi norintys“, – sako viena iš projekto sumanytojų menininkė Evelina Šimkutė.

Lapkritį mikrorajone vyks lauko darbai ir įrašų kūrimo sesijos bei garso dirbtuvės. Jau paskelbtas atviras kvietimas skaitmeniniam audio turinio kūrimui, kuriami „įvietinti“ audio įrašai. Šių įrašų segmentai bus transliuojami interneto bangomis per „Palangos gatvės radiją“.

Didysis projekto pristatymas vyks gruodžio 3 d. Kauno Vinco Kudirkos bibliotekos Šilainių padalinyje, kuris vienai dienai pavirs „Radijo stotele“ ir pakvies visus norinčius stebėti, kaip gimsta radijo programa ir kaip ji pasiekia klausytojus, bei tapti neatskiriama šio proceso dalimi.

Visų susidomėjusių „Šilainių radijas“ laukia garso dirbtuvėse Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje (Baltų pr. 51)

Lapkričio 3 d., trečiadienį 15:30 – 19:00
Lapkričio 4 d., ketvirtadienį 15:30 – 19:00
Lapkričio 6 d., šeštadienį 11:30 – 15:00
Lapkričio 7 d., sekmadienį 11:30 – 16:00

Projekto sumanytojos: Samantha Lippett (JK) – menininkė ir kuratorė, dirbanti alternatyvaus švietimo, bendradarbiavimo ir bendruomenės kūrimo projektuose, Julija Lečaitė – garso kuratorė ir bendruomenės radijo ekspertė, bei Šilainiuose gyvenanti menininkė ir kultūros prodiuserė Evelina Šimkutė – dirbanti su socialiai angažuotu menu ir kūrybine vietokūros praktika.

Daugiau informacijos.

ŠILAINIŲ RADIJAS: garso dirbtuvės

ŠILAINIŲ RADIJAS